Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már az 5 milliárdos Sorsok...

Már az 5 milliárdos Sorsok Háza sem felel meg? Mi kell még?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 24. 09:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

a "hely kivalasztasa"?

onnet indultak a deprtalo vonatok joreszt foleg a kispesti zsidokkal telerakva mauthausen fele

2013. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

asher alexander


Ebben igazad van, de a magyar zsidók legnagyobb tömegét mégiscsak vidékrõl, nem a Józsefvárosból indították.

Schweitzer fõrabbi talán azért emelte ki, mert, ha jól tudom, akkoriban õ még vidéken, Pécsett volt.

2013. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

1944 aprilisa-juniusa kozt fojt le a teljes videki zsidosag osszegyujtese es dzportacioja,Ferenczy Laszlo Magyar kiralyi Csendoralezredes szemelyes iranyitasa alatt Horthy kormanyzo parancsara!!

467000 zsidot deportaltak ekkor!

-kesobb meg a budapesti es buda ill, pestkornyeki zsidokat is az obudai a jozsefvarosi,es a deli palyaudvarokrol ,; ez kitett tovabbi 100000 zsidot!

a videki transzportokban voltam en is csaladostol!

2013. dec. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1944 majusaban erkeztunk meg,;6 napos ut utan Birkenau vernichtungslager-ba a hirhedt judenrampa-ra!itt sorba alltunk -(kesobb tudtam meg a nevet)-a hires Dr Mengele es hauptsturmfuhrer SS Karl Hoecker elott szelekciora varva!

Mengele egy dalt futyoreszve hanyag legyintessel jobbra-( gazkamra)-kuldte a csaladom 11 tagjat,mig engem es a fiverem balra-(lager)-kuldott!

egy het utan a fiveremet ket reszeg SS es ketorvenyes zold haromszoget viselo Kapo a szemem lattara vertek agyon csakany nyellel!

2013. dec. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Mitől gyűlölködés?"


Attól, hogy amikor Schweitzer főrabbi azt mondja, felesleges, lett volna olcsáobb ( ráadásul jobb ), a pénznek meg lenne jobb helye, akkor

újnyilaskám azt kérdezi:

"Már az 5 milliárdos sem felel meg? Mi kell még?"

Mintha bizony nem épp azt mondta volna a fõrabbi, hogy ez se kéne!


Hát ettõl gyûlölködés. Szomorú, hogy ( bizonyára sok ) van, akinek az ilyesmi fel se tünik. Igaza lehet a Pizának.


érdes a nyugalmazott főrabbin kívül, mennyi zsidó szervezetnek megkérdezték a véleményét és szerinted az semmis.

Te csak azt akartad meg hallani, hogy a kormány nem kérdezte meg az érintetteket, pedig ez nem igaz!

2013. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!