Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mátyás király román volt?

Mátyás király román volt?

Figyelt kérdés

Tudja valaki? Erre milyen pro és kontra érvek vannak? Források?


(Olyan válaszokat nem kérek, hogy "a románok hülyék". Lehetőleg forrásokkal alátámasztott bizonyítékoknak örülnék, mert én nem tudok dönteni a kérdésben.)


2013. dec. 24. 06:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

[link]

Nem hiszem mivel Hunyadi János magyar és Szilágyi Erzsébet [link] szerintem ő is. (Nem mintha a wikipedia nem tévedne)

ettől függetlenül ezt szokták emlegetni

2013. dec. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
#1 De pont, hogy Hunyadi János származása vitatott, még a wikipedia szerint is.
2013. dec. 24. 06:36
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha csak a wikipédia jegyzeteiből indulsz ki, az őseit mindenféleképpen Havasalföldön kell keresned, ugyanis az egyik állítás az, hogy felmenői havasalföldi román nemesek voltak, ennek pedig cáfolata, hogy az akkori román nemességet még többek között kunok alkották. Én wikipédián túl is ezzel értek egyet, mert erre van több érv, el kell fogadni.

A magyar származást Zsigmond királyhoz kötik, de véleményem szerint nem sok lehetősége lett volna magyar honban politizálni (lásd: Könyves Kálmán és törvénytelen fia, Borisz esete).

Szerintem ez nem sokat von le a Hunyadi család érdemeiből, hiszen ,,idegen származásuk,, ellenére is a magyar nemzet kiváló államférfiai közé tartoznak!

2013. dec. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Mátyás király magyar volt, csak a libsik akarják románosítani!
2013. dec. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Mátyás kiráy románozása pont olyan, mint amikor Orbán Viktort cigányozzák a (toleráns) libbolsik!

Aki a magyar népnek valami jót tesz, azt így jártják le a libbolsik és még a libbsolsi tudósok is segítik a rémhírek terjedését nemzeti hőseinkről!

2013. dec. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Felőlem kvark is lehetett, nekem akkor is egy nagy magyar király marad.

Kifejezetten rühellem ezeket az utánmagyarázós történelem-magyarázatokat, hogy:

- Dugovics Titusz nem is ugrott le

- Mátyás nem is volt igazságos

- ráadásul román volt

- a finnugor nyelvrokonságról ne is beszéljünk (kettő in egy híve vagyok, finn eredet DE túlnyomórészt türk hatás).


Tessék nekem visszaadni a kis történelmemet, különben egyre nehezebben tudom egészséges nemzeti identitásomat meghatározni...

2013. dec. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%
Dákó román roma volt
2013. dec. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

két utolsó, nektek elment az eszetek! még Mátyás királyt is cigányozod? nem elég Orbán Viktor cigányozása?

Kérjetek bocsánatot a magyar néptől!

2013. dec. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem volt román. De ha még román is lett volna a "nagy román király", hol volt a királysága? Mert Románia abban a korban nem létezett.
2013. dec. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%
Hát ha te vagy a degenerált libsiző akkor nem kérek tőled bocsánatot mert szerintem nem is vagy magyar.
2013. dec. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!