Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyik erdélyi ismerősöm...

Egyik erdélyi ismerősöm bejegyzése a Facebook-on. Igaza van ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Kérlek erősítsetek meg, hogy téved.

Ezt írta:


"Tudom már, miért nem akarok SOHA Magyarországra költözni! Mert 10 ottani küzöl legalább 6 lerománoz. Itt viszont mindig, minden körülmény közt 10 románból 10 nevez magyarnak! Igaz, 6 közülük más jelzőt is tesz mellé, de akkor is: itt MAGYAR vagyok!"



2013. dec. 10. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Sok "itteni" magyar simán lerománoz / leszlovákoz stb egy határontúli magyart... Szerintem ez igen igen szomorú dolog... Hülyék mindenhol vannak, de azért bőven nem 60%!
2013. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem téved! Az erdélyieket a románok utálják, mert magyarok, Magyarországon sem szeretik őket, mert románok. Ez valóban így van! Az erdélyiek se nem magyarok már, se nem románok. Valahol a kettő között. A magam részéről semmi bajom nincs velük, de egy erdélyire nem tudok magyarként tekinteni.
2013. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Én is hallottam már, hogy lerománozták őket.

Én, hogyha meghallom, akkor mindig kijavítom az illetőt, hogy az nem román, hanem magyar.


Ez igazából a kommunista, internacionalista agymosásnak köszönhető,aztán Gyurcsány meg az MSZP uszító gyűlöletkampánya meg még rátett 1-2 lapáttal.

2013. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%

Nem, nincs igaza. Semmiképpen. Unom már, hogy a határon túli magyarok állandóan sírnak, hogy lerománozzák őket az itthoniak. Divat lett ez, vagy mi?


A határon túli magyarok nem többek, vagy kevesebbek annál, amik: az anyaország határán túl élő magyarok. Ennyi. Emiatt nincs joguk felháborodni. B.asszák meg.

2013. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Hát igen.


A baloldaliaknak, főleg az MSZP-nek olyanok az erdélyiek, mint jobboldaliaknak a zsidók.

2013. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy tisztelet a kivételnek.

Sajnos a kivétel többsége a Horthy korszakban született és vékony az a fiatal réteg, fiatalabb generáció aki tisztába van az erdélyi magyarsággal helyén a szíve és az esze és ellentud állni ennek a lerománozós, leszlovákozós őrületnek.

Reméljük változik és egyre többen lesznek a tisztán gondolkozók. Akik GONDOLKODNAK még mielőtt beszélnek!

2013. dec. 10. 16:07
 7/22 anonim ***** válasza:
21%

"helyén a szíve és az esze és ellentud állni ennek a lerománozós, leszlovákozós őrületnek. "


Ez nem szív kérdése! Erdély jelenleg Románia része, ezért teljesen természetes, hogy az ott élők inkább románok, mint magyarok. Nem értem, mi ebben a sértő! Egyszerűen ők románok és kész.

2013. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Ez nem szív kérdése! Erdély jelenleg Románia része, ezért teljesen természetes, hogy az ott élők inkább románok, mint magyarok. Nem értem, mi ebben a sértő! Egyszerűen ők románok és kész."


No de kérlek szépen! Egy skót vagy egy ír is aki az Egyesült Királyságban született ki fogja kérni magának ha leangolozod sőt még el is küld a pi*csába ért. Jogosan!

2013. dec. 10. 16:19
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

"Ez nem szív kérdése! Erdély jelenleg Románia része, ezért teljesen természetes, hogy az ott élők inkább románok, mint magyarok. Nem értem, mi ebben a sértő! Egyszerűen ők románok és kész."


Ha te Korába költözöl és koreai állampolgárságot veszel fel, attól nem leszel koreai.

2013. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
a határon túliak nagy magyarsága csak addig terjed, amíg remélnek valamit Magyarországtól. Nem a 2 szép szemünkért adják nekünk a szépet. Amíg a magyar egyetemektől pénzt vonnak el, addig a román egyetemeknek milliárdok jutnak. Ez a szégyen. Aki annyira magyar akar lenni, ne Erdélyből szeresse az országot, hanem költözzön ide fizessen itt adót, na ekkor majd magyarkodhat. Addig nem!
2013. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!