Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyik erdélyi ismerősöm...

Egyik erdélyi ismerősöm bejegyzése a Facebook-on. Igaza van ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Kérlek erősítsetek meg, hogy téved.

Ezt írta:


"Tudom már, miért nem akarok SOHA Magyarországra költözni! Mert 10 ottani küzöl legalább 6 lerománoz. Itt viszont mindig, minden körülmény közt 10 románból 10 nevez magyarnak! Igaz, 6 közülük más jelzőt is tesz mellé, de akkor is: itt MAGYAR vagyok!"



2013. dec. 10. 15:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"a határon túliak nagy magyarsága csak addig terjed, amíg remélnek valamit Magyarországtól. Nem a 2 szép szemünkért adják nekünk a szépet. Amíg a magyar egyetemektől pénzt vonnak el, addig a román egyetemeknek milliárdok jutnak. Ez a szégyen. Aki annyira magyar akar lenni, ne Erdélyből szeresse az országot, hanem költözzön ide fizessen itt adót, na ekkor majd magyarkodhat. Addig nem!"


Nem csak ők tehetnek róla, hogy nem tudnak Magyarországon adót fizetni és a jelenlegi ország, Románia veszi le róluk a sápot.

2013. dec. 10. 16:34
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

Igaza van, es az hogy "leromanoznak", meg a legkisebb gond; a magyarorszagiak legtobbje zsigerbol gyulol minket, csak azert, mert mashol elunk (ez mindig is igy volt, nem kell belemagyarazni egyetemet, adokat, politikat meg hasonlo hulyesegeket; ez akkor is igy volt, mikor Erdely Magyarorszaghoz tartozott - az idos generacio sokat tudna meselni, hogy mi volt 1940-44ben).


En minden nap halat adok Istennek, hogy Erdelyben lakom, nem pedig Magyarorszagon a sok kis pokhendi kozott.


Egyebkent nem tudom, miert vannak a magyarorszagiak ugy elszallva a magyarsaguktol... Magyarorszagon is csak kn 20% a magyarok aranya, a tobbi cigany meg zsido.

2013. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos igaza van. Akkora itthon az agymosás és a nemzetellenes nevelés, h sokan azt se tudják, h a gúnyhatáron túl is élnek magyarok. Persze éppen ez a cél.
2013. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Aki azt írja a kinti magyarokról, hogy nem is igazi magyarok, mert nem itt fizetnek adót... áhhh... hagyjuk. Úgy is kimoderálnák. Az ilyen ember beteg. Szomorú, hogy az ilyen alja senkik tele trollkodhatják szabadon az étert, mintha ez lenne mindenkinek a véleménye. Én csak remélni tudom, hogy azért a határon túli magyarok tudják, hogy ez csak a kisebbség véleménye.
2013. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 M.r Frakk ***** válasza:
67%

Csak egy tudatlan barom mondja ezt

A határon túli magyarok is ugyanolyan magyarok mint mi csak máshol élnek..

2013. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
,,Ez nem szív kérdése! Erdély jelenleg Románia része, ezért teljesen természetes, hogy az ott élők inkább románok, mint magyarok. Nem értem, mi ebben a sértő! Egyszerűen ők románok és kész.,, Akkor mért van az hogy aki kimegy Ausztriába és Magyar az nem Osztrák , aki kimegy Svédországba és Magyar az se Svéd , teljesen igaza van az Erdélyinek , És igazából most ahol állunk , lehet hogy Magyarországon lakik a Marok 2/3-a , de Magyarországon kívül sokkal több a Magyarság mint belül .... Azért románozzák le mert lenézik , mert beképzeltek , és mert tudatlanok . ÉS teljesen normális hogy az ott élők inkább románok ? NÉZZ UTÁNA HOGY KI LAKOTT KOLOZSVÁRON 1920 BAN , KI LAKOTT NAGYVÁRADON ? TEMESVÁRON ? SZATMÁRON ? stb. Hát igen , Magyarok , és ki nem szarja le hogy Erdély jelenleg hova tartozik , ez olyan hogy Magyarország jelenleg a törököké , mi is törökök vagyunk .... DE EZT MONDTÁK AZ ŐSEINK SZERINTED TE ŐSBAROM VÁLASZOLÓ ...... És ha már annyira szegények lennének az Erdélyiek , nézz utána az egy főre eső GDP-nek Romániában , 3000 USD vel kisebb csak Magyarországénál , ráadásul gazdaságilag az összes Erdélyi megye messze felül teljesítette a Romániai gazdasági átlagot (kivéve Máramarost ) . És igenis nem Budapest a Magyarok fővárosa , legalábbis addig nem ami ilyen tudatlan szerencsétlenek élnek Magyarország területén .... És nem Magyarország az Erdélyiek anyaországa , ők már inkább Székelyföldet vallják annak , főleg majd azután miután Autonómiája is lesz . Azért mégis Magyarország határvidékén kb. 3 millió Magyar él , de legalább itt egy se olyan tudatlan mint M.O. , akkor vajon hol lakik a többség , na vajon ?.....!
2013. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
Aki lerománoz egy erdélyi magyart, azt én nem nevezném magyarnak.
2013. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 M.r Frakk ***** válasza:
75%
Igen Erdély LYELENLEG románia része és nem vennék rá mérget hogy ez még 100 év múlva is így lesz...
2013. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Aki lerománoz minket az saját magát minősíti. Kérdem én hogy lennék én román, ha még nem is beszélem a nyelvet helyesen? Gőzöm sincs mikor vannak az ünnepeik, sok szokásukról nem is tudok. Egy román anyanyelvű barátom sincs. Így elég nehéz lenne románnak lenni.

Amikor egy kárpátaljairól beszélek akkor sem azt mondom h ukrán, hanem azt hogy ukrajnai (magyar). Nem mindegy.

2013. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
És egyébként szerintem normális hogy támogatják az Erdélyi magyarok iskoláztatását , mert a Románok nem adnak rá , és az a pénz vissza jön Magyarországra is (részben) mert az emberek egy része kimegy dolgozni pár évre Magyarországra is , és a történelem során is kapott Magyarország rengeteg mindent Erdélytől amit Erdély nem kapott vissza , de Erdélyből senki se kérte hogy adjanak pénzt , ha küldik és adják , nincs olyan hülye aki visszautasítaná , viszont azt a pénzt vissza lehetne spórolni (részben ) a Magyarországi kisebbségeken , ha a Románok nem adnak annyi pénzt az ottani kisebbségnek akkor Magyarország mért ad annyit a Románoknak és a cigányoknak ? Rémülettel lehet nézni hogy szaporodik a kisebbség , ha Erdélybe így szaporodnának a Magyarok , akkor 5 000 000 millió Magyar élne Erdélybe , kiszámoltam , ha valaki nem hiszi utána lehet számolni .
2013. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!