Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy Mátyás királyunk...

Igaz, hogy Mátyás királyunk román volt?

Figyelt kérdés

Nekem azt mesélte valaki,hogy még ilyen-olyan vitában a székelyek is (már az ott lévők) elismerték,hogy a Hunyadiak bizony románok voltak. Ez csak egy felvett vagy magyarosított név.

Ez komoly ?



2010. jan. 18. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]

itt mindent megtudhatsz Mátyás királyról...

2010. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mátyás nem volt román,ez hülyeség, Erély akkor még Magyarországhoz tartozott bőven..Romániában tudatosan tanítják ezt félre.
2010. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele,hogy akkoriban Erdély még hozzánk tartozott.

Mi van ha Már a felmenői így Huhyadi "törkverő2 János is felvett nevet örökített tovább?


Ez most csak Vicc,hogy románián ezt tanítják,ugye?

Akki mi magyrok miért nem védjük meg a történelmünket?

2010. jan. 18. 15:29
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
nem vicc, de nem nagyon van beleszólásunk, h ők mit tanítanak.
2010. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Silber ***** válasza:
0%
Tudtommal a Hunyadiak Havasalföldre bevándorolt, majd onnan Magyarországra betelepült család voltak. Szolgálataikért cserébe kaptak földet.
2010. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ha nenm igaz akkor ők másként fogják megismertetni a turistákkal a történelmet.

Mi miért nem védjük meg a történelmünk?


Na tessék. Havasalföldre vándoroltak be. Kérdés,hogy honna?

2010. jan. 18. 16:13
 7/15 anonim válasza:
Nem Havasalföldre vándoroltak be ,hanem Havasalföld szülötte(Kolozsvár) és nem kaptak földet hanem Lazarovics István szerb fejedelemnél szolgált apródként és ezért kapott pénzt
2010. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sz1u ***** válasza:
60%

Kicsit utánanéztem, mert csak annyit tudtam, hogy Mátyás apja (Hunyadi János) nem beszélt magyarul. Sőt szinte csak románul beszélt...


Találtam egy ilyet:


"A Hunyadi-család román eredetére számos jel utal, többek között az is, hogy idősebb Hunyadi Jánost Hunyadi Oláh Jánosnak is hívták, külföldi követségeiben pedig Wallachia (Havasalföld) fehér lovagjaként emlegették. Feltételezhetően egy előkelő román család sarja lehetett Vajk, mivel a magyar udvarban közrendű származású ember lovagi címet nemigen kaphatott, márpedig Hunyadi Vajkot mindig ezzel a címmel említik a történeti források."


Forrás:

[link]


Mindenesetre várom a további hozzászólásokat!

2010. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
20:27es! Kolozsvár a kárpátmedencében van, Erdélyben, és nem pedig havasalföldön. Honnan szedted ezt a marhaságot? Havasalföld egy teljesen román vidék, a délkárpátoktól félre található. És kolozsvár a medence közepében.
2010. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*Délkárpátoktól délre.
2010. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!