Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó az egykulcsos adó?

Szerintetek jó az egykulcsos adó?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 00:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"A 16 % adóval is több adóforintot fizetek be havonta mint amennyit a többkulcsos adó mellett érvelők többsége keres."


Igen. És az új adórendszer pont azokat terheli legjobban, akik a legkevésbé érzékenyek rá. A vállalkozókat és gyakorlatilag mindenkit, aki 200 ezer alatt keres. Megértem, hogy örülsz neki, hogy feleannyi a SZJA-t kell fizetned, tényleg igazságos, hogy arányaiban ugyanannyit adózik egy vállalat igazgatója, mint a betanított munkás, csak az ország döglik bele.

2013. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Nem hinném hogy aki többet keres azt büntetni kellene csa úgy kellett volna csinálni hogy a kis keresetűek ne járjanak rosszabbul. Bár nekem kompenzálta a munkáltatóm a kiesést
2013. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
8-as: jó lenne téged berakni egy időgépbe és visszaküldeni Rákosi elvtárs idejébe, ott jól éreznéd magad. Utolsó: hát van különbség az biztos. De gondolom a két ember végzettsége és munkája között is van különbség. Kezdem úgy érezni magam mintha a Rákosival forumozgatnék: keressen mindenki ugyanannyit tökmindegy, hogy kukás, orvos, ügyvéd, wc-s néni. Küldjük ki az értelmiséget a mezőre kapálni a parasztokat meg ültessük vezető pozícióba. Ez tetszene nektek mi?
2013. dec. 21. 10:46
 14/23 A kérdező kommentje:
Utolsó nem rád vonatkozik a válaszom amikor gépeltem még más volt az utolsó. :)
2013. dec. 21. 10:50
 15/23 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem az SZJA mértékével vannak problémák, vagy az SZJA számítás módjával. Aki akarja, úgyis el tudja csalni.


A legnagyobb baj a rengeteg inatkív eltartottal van. Akiket a szűk munkavállalói rétegnek el kell tartania.

2013. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne adj szavakat a számba, egyáltalán nem erről van szó. Arról van szó, hogy a magyar gazdaság nem volt felkészülve az egykulcsos adóra, és ezért az ország borzasztó gazdasági teljesítménye éppen ennek a következménye.


Lehet itt köcsög kommunistázni meg Rákosizni, de ez akkor is tény. És itt szó sincs arról, hogy kukástól az orvosig mindenki keressen ugyanannyit, vagy hogy hajtsuk ki az értelmiséget kapálni. Jogosan keresnek többet és megérdemlik, hogy arányosan ugyanannyi adót fizessenek, de nem a gazdaság stabilitása árán. Egy átgondolt adórendszernek, aminek része az egykulcsos adó, de nem taszítja csődközelbe a vállalkozások és háztartások felét, állva tapsolnék és elsőként szavaznám meg. Csakhogy ennek épp az ellenkezője valósult meg.


Várom az érveket, hogy mégis miért jó a gazdaságnak az egykulcsos adó úgy, ahogy most van. Nem a köcsög kommunistát meg az Rákosizást, hanem a tényeken alapuló érveket. És az nem elég, hogy te így többet viszel haza, mert azzal szemben meg ott van, hogy ötmillióan viszont kevesebbet. Azt magyarázd el, hogy az ország gazdaságára milyen pozitív hatása volt.


Ha majd a kommunista kártyán, szalmabáb és ad hominem érvelésen túl is fel tudsz mutatni valamit, kérlek akkor írj legközelebb.

2013. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy szégyellni való lenne ha valaki jól keres. 200 kilométerrel nyugatabbra kb. tízszer ennyit fizetnének a munkámért. Miért nem megyek el? Mert ez a hazám itt a családom és barátaim.

Húsz éven keresztül elvették a fizetésem felét, mert úgy volt igazságos szerintük. Csak egy dolgot kérdezek , hol az eredménye ? Szerintem sehol. Sikerült kinevelni egy olyan öntudatos generációt akiknek az volt a természetes, hogy az állam köteles őket eltartani, segélyezni. Mert az jár !

Nem kocsmába kell járni, hanem tanulni kell, és nem azoktól elvenni akik tesznek valamit a saját boldogulásuk érdekében.

2013. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Így van utolsó, a szocializmusban sikerült kinevelni egy olyan generációt akik elvárják hogy az állam tegyen a seggük alá mindent, aki pedig nem hülye mint ők hanem leleményes azt meg nagyon tudják utálni és legszívesebben elkoboznák a vagyonát. Mint ahogy feljebb is írta valamelyik észlény.
2013. dec. 21. 16:28
 19/23 A kérdező kommentje:
Gyakoriválasz2: az a probléma, hogy az állam próbál fenntartani mindent, az emberek viszont nem szeretnek adotfizetni de ha valamit nem tenne seggük alá az állam az már nem tetszene. A kötező nyugdíj meg TB szerinted kiknek a kedvéért megy? Hát nem azok kedvéért akiknek van pénze.
2013. dec. 21. 16:33
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már csak egy állatorvosi betegló. Nem sok jelentősége van, hogy épp az szja egy kulcsos, mikor mellette van egy csomó járulék, ennél jóval nagyobb összegekben.


A munkavállalók többsége nem tudja, hogy mennyi járulékot fizetnek utánuk, nem is érdekli, az szja -t látja a bérpapíron, hallja a hírekben, pedig a bérüket valójában az összes terhelés együttesen befolyásolja. Mintha nem lenne mindegy, hogy felírják bérnek és levonnak belőle, vagy nem is írják be, hanem kivetik a munkáltatónak, hogy utalja.


Egyébként szerintem jó az alap elgondolás, hisz aki többet keres az arányosan többet is tesz a kalapba, mért kellene még extra szja -val büntetni?


Viszont a rezsicsökkentés - ha már segíteni akarnak a leszakadt rétegeken - azt megszabtam volna, hogy milyen jövedelemig van, mert a medencék meg villák fűtését így külön nem segíteném.

2013. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!