Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi volt az adókulcs az...

Mennyi volt az adókulcs az MSZP idején?

Figyelt kérdés

Ugye többkulcsos adórendszer volt, de nem pontosan emlékszem már rá. Az interneten keresgélek, de konkrét számot eddig nem találtam, továbbra is keresem. De addig is ha valaki lenne olyan kedves és leírná, megköszönném.


Mennyi volt százalékban, és mely fizetési összeg volt a határ?



2013. dec. 17. 12:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%
igen,rosszul értelmezed. Egymillióhétszázezer (1700000 ) ÉVES BRUTTÓ jövedelemig volt 18%--->azaz havi bruttó 140ezerig kb. Az e feletti részre pedig 38% volt. Agyament Bajnai elvtárs meg még szuperbruttósított is...
2013. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Most kiszámoltam a kalkulátorra, és én értette valamit nagyon félre, és akkor amit eddig tudtam azt jól tudtam, csak megzavartak ezek a számok, de rájöttem. :)
2013. dec. 17. 14:39
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, éves szint igen, rájöttem. Elnézést kérek a butaságokért, most már tudom. :D
2013. dec. 17. 14:39
 14/22 anonim ***** válasza:
45%
Akkor volt igazságos az SZJA-rendszer! Ahogyan a nyugati országokban ma is van. Az állam nem támogatta azokat, akik úgy is gazdagok.
2013. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

habir bruttó 400ezer forint 2008-ban 213ezer nettót eredményezettkét gyerekre csp összesen 240 ezer. 2013-ban 400 bruttó szintén két gyerekkel 280ezer nettót eredményez. Hát nemtom akár jobbról akár balról nézem ez pont arra elég,hogy felnevelje a gyerekeit, fizesse a számlákat,ne fázzanak télen,legyen ez egy középkategóriás autója. És akkor kb pont.


De a minimálbérre bejelentett nagy autóval járó emberek végül is ne fizessenek adót,nem? Mert az úgy tök jó volt..ja és IGAZSÁGOS főleg.

2013. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
*csp-vel összesen
2013. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A 14-es válaszadó szuperül konstatálja az irigy magyar mentalitást.
2013. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#15!


A havi bruttó 400ezer forint 2008-ban igen csak jó fizetésnek számított! Ne ezt vedd alapnak, amikor a minimálbér 69000 és 86300 Ft. között volt!

És a bruttó átlagbér is csak 195000 Ft. volt!

2013. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Aha két gyerekkel havi bruttó 400ból az orromat nem bírtam kidugni a lakásomból. De te nyilván úgy képzeled,hogy Hawaiion nyaraltam a sok fizetésemből. VICC

HA egy szer az életbe keresnél annyi tudnád,hogy sz*rra sem elég.De mivel még sose fordult veled ez elő ezért állítod amit állítasz.

Arról meg nem én tehetek,hogy egyesek lopnak/csalnak vagy csak simán nem tanultak vagy alul vannak fizetve. Előttük is ott volt a lehetőség,hogy felemelkedjenek. Nem kell a szegény családra fogni,mert én tanultam,szegény családból származom,de lett belőle valaki.

Eddig pont az a réteg lett csontig kopasztva akinek egy kevéske volt. De nyilván az szerint aki az előbbi rendszerben jobban élt az igazságosabb volt. Hát szerintem meg a mostani az. Szóval ennyit az igazságosság szubjektív fogalmáról.

Megjegyzem a szomszéd vígan röhög a fejembe,hogy be vagyok jeletnve és adót fizet,mert ő a vállalkozásából (minimálbéres) évente síelget,nyaralgat összevissza.

2013. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19: Az akkori bruttó 400k, az kb nettó 200 lehetett. Sok család most is ettől kevesebből él, pedig az élet nem lett olcsóbb. Persze a nyaralás csak álom.


Kérdező: az adókulcsokat mindig éves fizetés alapján kell számolni. És a többkulcsos adót nem úgy kell értelmezni, hogy 1.7MFt éves fizura 18%-ot kellett fizetned (vagyis 306kFt-ot), és 1 700 001Ft-ra meg már 36%-ot (vagyis 702kFt-ot). A magasabb kulcs mindig csak az előző kulcs feletti jövedelemre vonatkozik. Tehát pl 2MFt-ra kellett egyszer 306k-t (1.7MFt-ig) fizetni, és a megmaradó 300k-nak a 36%-át (108k). Így ez 20,7%-nyi adónak felelt meg. Valahogy így néz ez ki:

[link]


Még régebben volt 3 kulcsos adózás is.

2013. dec. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!