Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek tetszene egy Amerikáého...

Nektek tetszene egy Amerikáéhoz hasonló adórendszer?

Figyelt kérdés
Pl: kevés állami újraelosztás, nincs családi pótlék, GYES, segély.
2013. dec. 9. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem igen. Ez ami egész Európában folyik, a segélyezés, a sok elvonás már az agyamra megy. Az állami újraelosztást radikálisan csökkenteni kellene! Állami beavatkozást csak a létfontosságú helyeken szabadna engedni.(rendőrség, tűzoltóság, katasztrófavédelem, sűrgősségi betegellátás.) Minden más helyről az államnak ki kellene vonulnia, és a piacra bízni a dolgokat. Így el lehet érni alacsony adóztatást, ellenben az emberekre lehetne bízni, hogy akarnak-e egészségbiztosítást fizetni vagy sem. A mostani rendszerben az egész EU-ban gyereknek tekintik az embereket, nem felnőtteknek. Akinek baja van, rohan az államhoz, ami nem jó irány, szerintem.
2013. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is támogatnék olyan rendszert, ami megszünteti a segélyekből és a minél több gyerek szüléséből való megélhetést.
2013. dec. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Támogatnám, de csak nagyon lassú bevezetés esetén. Ha most hirtelen behoznának egy ilyen reformot, a fél ország éhen halna, a gazdaság összeomlana. De ja, hosszú távon ez lenne a cél, nem a levegő és séta-adó.
2013. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ott ez azért müködik mert van normális fizetés, szerinted te majd tuti készhez kapsz havi fél milkát amiből kijön hogy a nejed otthon legyen a gyerekkel háztartás belinek.
2013. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es: Azért nem lenne itt se rossz, hogy szinte megkapod a bruttó fizetésed, nem? És mi köze van ehhez annak, hogy a feleség otthon főz és nem dolgozik? Ez amcsiban is elég ritka már, csak a gazdagok tehetik meg.
2013. dec. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja azt nem is említettem, hogy az áfa is kicsi lenne akkor, tehát a több pénzből még ráadásul olcsóbb dolgokat is vehetsz.
2013. dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%

Csak olyan adórendszer támogatható jelenleg, ami csökkenti a szegények és gazdagok közötti óriási különbséget és csökkenti a keresetek közötti hatalmas szakadékot.

Ilyen lehet a progresszív szja, luxusadó, és a bérek törvénybe szorítása. Fontos még a segélyezési rendszer teljes átalakítása és csökkentése. Kb. 10 év múlva amikor közelebb hoztuk az embereket egymáshoz, eltünik az igazságtalanság, akkor lehet tovább gondolkodni.

2013. dec. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miért kéne csökkenteni a különbséget?? Én nem irigykedem arra aki jobban keres. Kivétel ha adócsalásból szerezte,na az nem tetszik,mert nem tisztességes.

Igazságosság..atyaég nem kommunizmusban vagyunk..Jó hogy nem mindenkinek csak ugyanolyan autója lehet és ugyanolyan telefonja mert az úgy igazságos

2013. dec. 10. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Te sem vagy valami okos kérdező.
2013. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát, tetszettek volna forradalmat csinálni, tán nem itt tartanánk
2013. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!