Miért nincs egy ütős ellenzékünk?
Adva van egy kormánypárt, aki bár pár jó dolgot tett, de hibát hibára halmoz, összevissza kapkod, a saját zsebét tömi, mindent a saját kezébe akar fogni, és szereti magát fényezni.
Lenne egy csomó ellenzéki párt, de mindegyik rendelkezik több-kevesebb hibával. De egyikük sem tud olyan ütős lenni, mint a kormányon lévők.
1. Jó, csak kissé populista, egyesek szerint náci.
2. Tele van jó ötletekkel szimpatikus, környezetbarát, de erőtlen. Kérdés, hogy bejut-e legközelebb is.
3. Van egy jó vezérük, egyszer már rendet rakott, de a párt összességében gyenge, na meg a vezér múltja sem makulátlan.
4. Egy böszme bohóc vezeti, aki egyszer már elq_ta, így már rég vissza kellett volna vonulnia a politikától. Ennek ellenére már mérhető a pártja népszerűsége.
5. Egy kettészakadt pár egyik fele, egy másik párttal összeállva együtt sem képesek ütősek lenni, épp a bejutás határán táncolnak, de még a böszmék csapata is erősebbnek tűnik.
6. Volt kormánypárt, saját magát hozta ebben a lehetetlen helyzetbe, bár a régi elitet lecserélték, de az új sem képes ütős programmal előállni, de még arra sem képesek, hogy fogást találjanak a kormánypárton. Még egy tisztességes lejáratóvideót sem tudnak megcsinálni, azt is hamisítaniuk kell. Amikor meg kapnak egy nagy ziccert (NAV-os ügy), akkor meg csak azért nem akarják kihasználni, mert a jobbik is ezt akarja. Holott egy ellenzéki pártnak nem a másik ellenzéki párt, hanem a kormányoldal ellen kellene harcolnia.
Ez nem a vagyonok tulajdonosain múlik. Még csak nem is Orbánon (a pártján meg pláne nem). A probléma kicsit összetettebb.
Adott egy társadalmi berendezkedés a maga filozófiájával. Nem arról beszélek, ki mit gondol erről, hanem a működési módról,annak szabályairól. Ennek a berendezkedésnek rengeteg problémája van, egyesek látszanak, mások nem. De a világméretű és elhúzódó gazdasági válság is ennek következménye. Sőt az Unió politikai válságáé is. Ugyanakkor ennek a filozófiának megvannak a képviselői is. A harc ennek az ellentmondásos filozófiának (nézetrendszernek) a birtoklásáért folyik. Itt egyik durva képviselője Orbán. Most mit mondjon egy hasonérzelmű Gyurcsány? Ugyanazt másképp. Ez nem olyan könnyű. A pasas szellemes, de azzal nem helyettesíthető a ki nem mondott dolgok ereje. Mesterházy problémája is ugyanez, csak másképp. Nem akar ő sokkal különbet, mint Orbán, csak kicsit másképp. De ezt nehéz erőteljesen érzékeltetni. Bajnai haszonember, most éppen az országra akar fogadni, talán menne is neki valami, de nem politikus (nincs érzéke hozzá), csak szakember. Nem is rúg nagyon labdába pódiumon. Súgója meg nincs, vagy rosszul választott. De az ő fő gondja is az, miképpen fogalmazza meg az orbáni fő vezérelvet, levetve róla az abnormális hatalmi jellemzőket (mert igazából úgy jobban lehetne hatékony, de ezt senki nem hiszi el neki, a politika pedig tudja, hogyan kell ezt az értéket eltüntetni belőle).
Tehát addig nem lesz "ütős ellenzék", amíg valaki alaposan végig nem gondolja, mi is a fő gyengesége a mostani irányzatnak (nem Orbánnak), mit kell helyette tenni és hogyan. Továbbá azt is végig kell gondolnia, a mai helyzetből miképpen lehet oda eljutni. Ez az egyik szükséges feltétel, de nem elégséges. Még az is kell, hogy a ma ostobaságokat skandáló tömegnek annyira rossz legyen, hogy már átlássa: ellene játszanak, nem érte. Még ez is kevés, el kell fogadnia, hogy valakik ezt jobban tudják, és érdekében akarják. Elfogadni akkor fogják, ha az előbbi "személy" kitalálja, miképpen "gondolkodik" a tömeg, és hogyan fordítható az más irányba.
Addig meg marad az áskálódás, hatalmi harc a többség rovására.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!