Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod e a marihuána...

Támogatod e a marihuána legalizálását?

Figyelt kérdés

Miért igen/nem?


Én támogatom, hisz aki ma Magyarországon marihuánát akar fogyasztani, az meg is teszi és emiatt virágzik a drogkereskedelem. Magyarországon minden 10. ember fogyaszt marihuánát a felmérések szerint. Ha legalizálnák, akkor az államnak lenne belőle bevétele, Hollandia gazdaságát is fellendítette a legalizáció. Az államkasszájuk 20%-át teszi ki, ami azért nem kevés.


Emellett megszüntetné Magyarországon a fekete kereskedelmet.


És még egy indok. Az alkohol fogyasztókat senki sem ítéli el, pedig megállapították, hogy az alkohol sokkal rosszabb, mint a marihuána.


Nem vagyok marihuána fogyasztó, soha nem szívtam és nem is akarok, de teszem fel a kérdést. Ha így is aki akarja, az szívja, nem lenne jó ha az államkasszát gyarapítaná ez a pénz, nem pedig a bűnözőket? Főleg hogy a turizmus is fellendülne, illetve munkahelyek jönnének létre.



2013. nov. 24. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek veled. De a magyarok nagyon nagy része elkönyvelte magában, hogy Marihuána=rossz, így semmilyen logikával nem lehet rájuk hatni.
2013. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
12%

nem, nem fogunk a drogos 4K!-re szavazni! ne is álmodj róla pártelnökúr!

előbb am arihuána, aztán a kemény drogok legalizálása lesz terítéken a libsik tárházában! kösöznjük, nem kell!

egy keresztény országba nem való a drog!

2013. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Igen, mert jó hatással lenne a gazdaságra, visszaszorítanánk a fekete piacot, amúgy meg aki akarja az megveszi így is, bárhol meglehet szerezni kb.
2013. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Ozmium42 ***** válasza:
9%
Marihuána tartalmú vényköteles gyógyszerkészítmények gyártását, forgalmazását engedélyezném, a füvező és füvezni vágyó hujegyerekeknek meg http://www.youtube.com/watch?v=nc_LIR5ExIU
2013. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 rajcziz ***** válasza:
95%

Ha a legalizálását nem is, a dekriminalizálását támogatom, akárcsak a többi drogét. Hadd legyen mindenki magánügye, hogy mit és milyen mértékben szív/használ. Kezeljen az állam felnőttként, ne fogja a kezem, hagyja, hogy én döntsem el, mit szeretnék kipróbálni, és mit nem.

Akik pedig arra hivatkoznak, hogy nem engedélyezhetjük a drogokat, azoknak üzenem, hogy jó pár drog legális. Sőt! Van olyan drog, amit a templomokban is fogyasztanak, méghozzá csoportosan! Felháborító, nemde?

2013. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Akik minden drogot tiltanak, azoknak üzenem, szerintetek az alkohol nem drog?
2013. nov. 24. 14:06
 7/20 Ozmium42 ***** válasza:
0%
2013. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én erősen jobboldali vagyok, de legalizáltatnám.


Nem ördögtől való ötlet ez.

2013. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 rajcziz ***** válasza:

Kedves Ozmium42!

Egy apró részlet fölött átsiklottál az általad linkelt lapon: "Ez a szócikk a drogról mint gyógyszeranyagról szól."

Itt most ezekről van szó:

[link]

2013. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Ozmium42 ***** válasza:
32%
Nem siklottam el. Az én linkem a drog hivatalos jelentéséről szól. A többi jelentése pedig csak szleng, ráadásul következetlen.
2013. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!