Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt mikor plakátolják ki a...

Azt mikor plakátolják ki a nagyvárosokba hogy melyik uniós országban 64. 000ft a minimálbér?

Figyelt kérdés
Ha már ennyire plakátolgatják meg az ujságba meg mindenhol mutogatják a rezsicsökkentést akkor ezt miért nem mutogatják a fizetésünket? Erre kár verni a mellüket, ez édeskevés dolog... Lehet h jobban teljesit de az emberek kárára..
2013. nov. 20. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
A minimálbér mit mond meg? Semmit. El kell törölni, mert ekkora összegért értelmes ember nem dolgozik, hanem megy külföldre. Akinek rendes munkája van, az nem minimálbért keres, hanem minimum havi nettó. 160-et, de inkább többszörösét. Ha én Budapesten 20 évesen megkeresem a havi nettó 200.000 forintot, akkor szerintem vicc hogy minimálbérről beszélünk... Azt az összeget én havonta félreteszem, megélni nem tudnék belőle. A legszűkösebb időszakaimban sem tudtam 75 ezer alatt kihozni a megélhetést.
2013. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1-es: diplomás vagy?


És akinek nincs? Nem 8 általánosra gondolok, hanem érettségis követelményes okj-s szakokra, és VIDÉKEN.

Na szerinted ők mennyit keresnek?

2013. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20 évesen diplomás? Ne viccelj! Csak olyan cégnél dolgozom, ami nem a magyar piacon értékesít. (Magyar tulajdonú cégről van szó).
2013. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elsönek: ha a munkádat magadtól találtad és nem dugott be anyuci meg apuci arra tudok esetleg gratulálni. bár enyi évesen ennyit keresni segitség nélkül itt szerintem majdnem hogy lehetetlen. de cáfolj meg nyugodtan
2013. nov. 20. 20:51
 5/13 A kérdező kommentje:
én munkahelyemen is vannak olyan h 20évesek bedugdosták öket szükség nincs rájuk de megkeresik a 200at és még egy joizüt sem dolgoztak.
2013. nov. 20. 20:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén... Te lennél olyan hülye, hogy az elálló szamárfüleiddel plakátold tele a várost a lófarkad helyett?
2013. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdés teljesen jogos. Nyugati árak mellett ilyen fizetés? Rengeteg ismerősöm kint van külföldön, sok munkatársam ismerősei is, és mondják hogy az árak nagyjából ugyan azok mint itthon. Sajnos nem sok lehetőség marad itt a fiataloknak (köztük nekem is) mint hogy külföldre menjünk boldogulni
2013. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

elsohoz csatlakozom. netto 240 csak a fizum, nincs diplomam es nem ismeros cegenel vagyok, csak sokakkal ellentetben en oda koltoztem ahol a munka van, nem falun varom a sultgalambot. a masik h olyan szakmat es valodi tudast kell szerezni amire van kereset, uj kocsi miatt nem adositottam el magam devizaban, es a minimalber duplajat tudom befektetni... raadasul programozokent az ismerosi korombol talan en keresek a legrosszabbul...

a gond szerintem az h mindenki bolcsesz akar lenni, mindenki egyetemre megy, aztan elvarja h amiert vegigivott nehany evet jarjon neki a nyugati ber es ott ahol lakik. ez nem igy megy, tanulni kell, onkepezni es koltozni oda ahol a munka van.

persze en is orulnek a nyugati berek akar felenek is, de minimalberrol vitatkozni teljesen felesleges, max arra jo h inflalja a magasabb jovedelmet.


bocsi a hibakert, telorol vagyok

2013. nov. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Nyugati árak? Londonban fél liter olcsó helyi sör 1300 forint, márkás vagy import sör fél liter 2400 forint... Egyszobás lakás bérleti díja rezsivel havonta 350.000 forint, ha nincs jó környéken. Vagy hogy egy példát említsek, Svájcban tanul egy ismerősöm, a kollégiumi szobája havonta 150.000 forintba kerül. (Nagyon kicsi szoba, saját fürdővel, de nincs konyha vagy semmi hasonló, és ezen még állami támogatás is van!)


Ezt viszonyítsd a budapesti árakhoz: sör 200-400 forint, 1 szobás lakbér a legjobb helyeken is legfeljebb 50.000 rezsivel együtt... Szerintem ne ragozzuk. :) Elég sok külföldi ismerősöm van, illetve sok magyar ismerősöm, munkatársam is élt hosszú ideig külföldön, elmondásuk szerint a legtöbb nagyvárosban durván drágább minden, ne azt számold, hogy kétszer annyi, hanem sok helyen még annál is drágább. Van 2 külföldi ismerősöm is, aki azért jött ide, mert itt olcsó megélni.


Nem apuci-anyuci ajánlott be, ők még továbbra is falun várják a sült galambot ahogyan a #8 is írta. Csupán 20 évesen már kb. 6 éve azon küzdök, hogy kapjak egy jó munkát, amivel el tudom tartani magam az egyetem mellett. Nos, meg is lett az eredménye. Persze nem keresek vagyonokat, és megterhelő is a heti 40-65 óra elfoglaltság, viszont kb. havonta kapok megkeresést, hogy nem akarok-e valamilyen projektmunkát, néha pedig tartós állást elvállalni.

2013. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lindmayer ***** válasza:

kevés embernek adatik meg, hogy diploma nélkül jól keresnek(sajnos én sem tartozok közéjük), de ha eltörölnéd a minimálbért, akkor szerinted a munkáltatók az új munkavállalóinak többet adna vagy kevesebbet(ha minimálbért fizetett eddig is)?

van ismerörőm, aki nagy-brittaniában lakik a feleségével, és úgy költenek 300 rúgót havonta(forintban), hogy ismerősnél laknak(csak a rezsi rájuk eső részét fizetik)

persze, az elektronikai cuccok, meg a ruhák olcsóbbak, de csomó minden drágább, mint itthon

folyamatos tanulással akárhonnét lehet előrébb lépni(még a tescoban is), csak tenni is kell érte, nem megelégedni az aktuális helyzettel(ha tényleg többet akarsz keresni)

2013. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!