Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel vagyunk mi rosszabb...

Mivel vagyunk mi rosszabb vagy jobb emberek, dolgozók, mint a nyugat-európaiak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 18:19
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:21

Az egy dolog, hogy a válság miatt megingottak ők is,


Nem is tudom hogy elsőnek mire is válaszoljak, de belevágok!


2:1 ok de a mintavétel elég sekélyes, így nem általános, hanem szubjekt.

Nekem soha nem volt bajom sehol a világon, pedig volt olyan munka amit előtte soha nem csináltam.

Egyszerű, vagy az első pillanatban átlátom az egészet vagy nem kezdek el okoskodni.


Dolgoztam már én is hasonló közegben, géptelepítéseket illetve a gépek tartó alapjainak a építészeti kivitelezését végeztük. Rotációs lézer, és mm tűrés, ezért aki hasonló munkák esetén 8 általánossal belekontárkodik, az egyszerűen hülye, és nem egyszerűen magyar.

Pont az lesz a problémája a magyaroknak hogy aki tehetséges, felkészült azoknak egy jelentős rész ki vándorol, és mivel nincs képzés, (tisztelet a kivételnek) kik maradnak itt!


A németeket még nem is igazán csapta meg a válság, de nagyon megfogja.

Most javul a helyzet, de ez csak a válság W alakú alakulásából fakad.

Volt egy gyors zuhanás, most emelkedik hiszen a protekcionista injekciók megtették a hatásukat.

Aztán amikor a nemzetközi és globális trendek beállnak és kezdik elszívni a protekció hatásait, akkor jön egy sokkal lankásabb de nagyon hosszú recesszió. Lehet látni a trendeken, minél liberalizáltabb az adott országnak a gazdasága annál kezelhetetlenebb. Gyakorlatilag azok nem vesztettek sokat akik pumpáltak a nemzetgazdaságukba.


Annyira egyszerű lenne a gazdaság ha mindig egy-két mutatóból lehetne levonni következtetéseket.

De sajnos ez nem így van, hiszen mikor a magyar helyzetet nézik az elemzők, akkor azt is alapul kellene venni hogy hitelből tartunk itt, és hogy ha elkell kezdeni törleszteni , akkor mi lesz.

Az emberek vakok, és nem látják hogy az IMF nem a mi érdekeinket nézi, hanem a nemzetközi piacok hitelezői érdekeit, és csak azért adott nekünk kölcsönt hogy egy szervezetnek tartozzunk aki szankciókat fenyegetőzhet.


Vezetők döntései, Magyarországon!

A vezetőink pontosan tudják hogy nem lehet elvárni azokat a minőségi etalonokat amik a németekre jellemzőek. Olyan árszínvonalon foglalkoztatnak alvállalkozókat, hogy ha beakarnák tartatni, akkor vagy meg kellene duplázni, vagy nem találnának embert rá! 4 éve jöttem haza külföldről ahol nem keveset dolgoztam, különböző beosztásokban. Vállalkozásba kezdtem és egy volt osztálytársam, barátom, segített

alvállalkozói munkához egy hazai cégnél, ahol ő magas beosztásban dolgozott.

Mikor megkaptam az ár indexeket már láttam hogy valami nem stimmel, de mikor a kivitelezésre került a sor akkor egyértelművé vált. Elkezdtem gondolkodni hogy mit nem csinálok jól, és bevallom hogy elkezdtem másokat is nézegetni. Hamar kiderült hogy mindenki kihagyja a technológia felét, és olyan tűrésekkel dolgozik ami akár a 3-4× ese az általam elfogadhatónak. Szóltam a barátomnak, és kértem hogy beszéljük meg, hiszen sem magam sem őt nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni.

Mire ő elmondta, hogy egyre ügyeljek, soha ne én legyek a negatív példa és úgy csináljam hogy legyen rajta hasznom, ennyit tud tanácsolni.

2009. nov. 19. 13:34
 22/22 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Eltűnt az előző válaszom, amire reagáltál. Nem tudom, miért, de nem írom újra, mert úgyis olvastad. (Vagy csak én nem látom? :) )


"Egyszerű, vagy az első pillanatban átlátom az egészet vagy nem kezdek el okoskodni."

Te ilyen vagy. De a magyarok többsége nem. Szerintem.


"Aztán amikor a nemzetközi és globális trendek beállnak és kezdik elszívni a protekció hatásait, akkor jön egy sokkal lankásabb de nagyon hosszú recesszió. Lehet látni a trendeken, minél liberalizáltabb az adott országnak a gazdasága annál kezelhetetlenebb. Gyakorlatilag azok nem vesztettek sokat akik pumpáltak a nemzetgazdaságukba."

Ha te ezt ennyire vágod, miért ide írogatsz? Nem kellene valamelyik állam pénzügyminisztereként tevékenykedned? Mert ezt szerintem még ők sem tudják megmondani. De nyilván több rálátásuk van, mint neked vagy nekem.

(Lehet, megint beleestünk abba a tipikus magyar kútba, amikor mások munkájához is jobban akarunk érteni, mint ők maguk? :) )


"mikor a magyar helyzetet nézik az elemzők, akkor azt is alapul kellene venni hogy hitelből tartunk itt"

Ezzel teljesen egyetértek.

2009. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!