Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel vagyunk mi rosszabb...

Mivel vagyunk mi rosszabb vagy jobb emberek, dolgozók, mint a nyugat-európaiak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 18:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

semennyivel, sőt mi nagyon is kemény dolgozók vagyunk, csak hát tudod a megítélése ennek igen szubjektív, na meg gondolom itt a fizetésre célzol, de ez meg főleg nincs arányban egy ny-e-i pl. kétkezi munkás fizetésével (se)

hát kérlek, ez itt magyarország

2009. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Akkor csak ostobábbak vagyunk! Vagy nem?
2009. nov. 18. 18:41
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk se ostobábbak se rosszabbak,csak Ők szerencsésebbek mert erős gazdaságú országban élnek,ott sokkal magasabb az életszínvonal.Ők nem voltak 50 évig orosz megszállás alatt.
2009. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Egy felmérést olvastam nemrég, ahol kiderült, hogy az átlag magyar ember a heti 40 órából 26-ot dolgozik effektíven. A német 36-ot.


Utánunk csak a görögök, a románok meg az olaszok voltak 24-25 órákkal, illetve mellettünk a spanyolok szintén 26-al. Talán ez jelenti a különbséget.


[link]

2009. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Az orosz megszállásnak nincs ehhez köze. A csehek is megszállás alatt voltak, meg a lengyelek is. A litvánok, észtek, lettek szintén. Sőt, azok még sokkal durvábban, mivel a SZU része volt az országuk. Nálunk még nagyon jó volt a helyzet az övékéhez képest.


A hiba bennünk van. A fejekben kell rendet rakni. Mindenkinek a sajátjában.

2009. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Még hogy nincs köze?Nézd meg az NDK és az NSZK fejlődését a háború után.Egy nép mégis ég és föld volt az életszínvonal különbség.
2009. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Annyival vagyunk rosszabbak, hogy szélhámosok vagyunk. Minden magyar ösztönszerűen abból akar megélni, abból akar hasznot csinálni, hogy másokat becsap, trükközik, mutyizik. Egy német vagy egy amerikai ha dolgozni megy, akkor a munkájából akar megélni, ösztönből igyekszik minél többet és jobban dolgozni, nem becsapni, átvágni akarja a munkaadót, és hát persze a munkaadó sem arra épít, hogy átvágja a dolgozót.


Nézzétek meg, Magyarországon minden szinten a szélhámoskodás megy, különösen az állami és politikai szinten. De nem sokkal különb az átlag dolgozó vagy vállalkozó sem. Így persze nem is haladhatunk előre. A sok szélhámosságból egy nagy csődtömeg jön/jött össze. Én nem a levegőbe beszélek, több évet éltem Nyugat-Európában és Amerikában, most is külföldön és külföldiekkel dolgozok, látom a különbséget.

2009. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van,de ez csak következmény,következménye annak hogy nálunk a munkabérből szinte lehetetlen megélni,ezért keresi mindenki a kiskapukat.
2009. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

én éltem és dolgoztam Németországban és Magyarországon is. Kb. ugyanabban a munkakörben kb. ugyanolyan cégnél. A magyar és arra a német munkás között az a különbség, hogy a német nem okoskodik.

Ha németnek azt mondod, hogy ezt és ezt így és így kell csinálni, akkor arra mérget vehetsz, hogy az úgy is fogja csinálni. Milliméterre és másodpercre pontosan.

A magyar első körben nekiáll okoskodni, hogy miért nem úgy, mert azt úgy szokták, meg különben is hülyeség. Aztán vagy leüvöltöd vagy ráhagyod, de semmi esetre sem szabad otthagyni, mert akkor mindent fog csinálni, csak azt nem amit te mondasz neki.

Aztán amikor sz@r lesz az egész, mert hülyeséget csinált, akkor baromi nagypofával elkezdi mondani, hogy ő bezzeg megmondta, hogy ez így nem lesz jó. És neked kell bizonyítani, hogy nem azt csinálta amit mondtál neki, különben te fogod elvinni a balhét.


Nemrégiben az egyik nagy magyar cégnél átadtunk egy berendezést. Ami az egyik gépükben lévő tervezési hibát volt hivatva kiküszöbölni. Volt átadás, volt próbaüzem, ott voltunk egy teljes műszakban a gép mellett és hajtottuk ezerrel, hogy lássuk működik-e.

Két héttel késöbb visszahívtak minket, hogy szar az egész, nem lehet használni, javítsuk ki garanciában. Odamentünk, az egész szét volt szedve, ráhegesztgettek, szétverték stb. egy romhalmaz volt az egész.

Kiderült, hogy az egyik kezelőnek nem tetszett a dolog és ő jobban tudja alapon elállította az egészet. (nem azért, mert nem működött, hanem azért, mert ő a nyolc általánosával úgy gondolta jobban ért hozzá) Amikor megszorult az egész, akkor hívta a TMK és azok termelni kell felkiáltással szétbarmolták az egészet.


Szerinted kirugták a gyereket? Hát nem, ott pofázott nekünk, hogy milyen szart építettünk. A főnökségnél meg mi mosakodhatunk, mert hozzájuk már csak annyi jutott el a történetből, hogy az általunk gyártott berendezés beszorult és több órányi termeléskiesésük volt.


Ez a mai nagy magyar helyzet.

2009. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A 20.07-nek válaszolnám: Alapvetően nincs igazad abban, hogy ez a magyar hozzáállás a kis bérek következménye, bár persze a bérek botrányosan kicsik. De Amerikában, meg Németországban is volt ám szegénység, nyomorúság, kis bérek, csak pár évtizeddel korábban. Persze nem voltam ott, nem tudhatom biztosan, mit léptek a németek akkor, de szerintem nem fejlődhettek volna fel a mai szinte, ha úgy álltak volna hozzá, hogy kis pénz, kis munka. Én ezt egy németről egyszerűen nem tudom elképzelni a mai körülmények ismeretében.


Azzal viszont egyetértek, hogy ez a hozzáállás következmény, csak én mélyebbre ásnék a történelemben. Magyarország végülis Mohács óta idegen uralom, többnyire kizsákmányolás alatt élt, és ebből a magyarság azt tanulta meg, hogy mivel az idegeneket (török, német, orosz) nem tudjuk lerázni, akkor trükközzük ki őket. Ez tett minket a legvidámabb barakká a kommunista rendszerben, és e miatt kínlódunk most annyira. Ha egy hülye rendszert trükközöl ki, akkor jól jársz, ha egy egyébként többé-kevésbé jó rendszert játszik ki mindenki, akkor ez azt jelenti, hogy a többiekhez képest itt lesz a legrosszabb.

2009. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!