Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel vagyunk mi rosszabb...

Mivel vagyunk mi rosszabb vagy jobb emberek, dolgozók, mint a nyugat-európaiak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 18:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyetértek a 20:09-essel.

Én katonaként dolgoztam jópár évet a Honvédségnél, középvezetői beosztásban. De dolgoztam más nemzetiségű katonákkal is sok esetben. A nyugati államok közül amerikaiakkal és németekkel.


Német:

Ha azt mondod neki, hogy "fuss 3-km-t", akkor lefutja 15 perc alatt. Nincs ellenvetés, nincs nyavajgás részéről; tudja a dolgát. Magára is hagyhatod, mert az esetek nagy többségében biztos lehetsz benne, hogy tényleg lefutja.


Amerikai:

Ha azt mondod neki, hogy "fuss 3 km-t", akkor húzza a száját, de lefutja mondjuk 20 perc alatt. Ha magára hagyod, akkor lassabban.

Ha viszont azt mondod neki, hogy "fuss 3-km-t, mert te vagy a legjobb katona a Földön", akkor lefutja 15 perc alatt is, és rá sem kell nézned.


Magyar:

Mondhatsz neki bármit, amíg nem vagy ott mögötte és nem rugdosod, addig az bizony jó, ha lesétálja neked, félúton elszív egy cigit, meg megvitatja magában a világ nagy dolgait, és közben szapul téged, hogy miért kell már neki megint ezt csinálnia. Egyszerűen a kötelességtudata konvergál a nullához.



És nem a pénz miatt!

Amikor külszolgálaton voltunk, és az otthoni fizetés 4-5X-ösét kapta meg, akkor is ugyanaz volt a hozzáálása. Amikor bekerült a "kivételezettek közé", és külföldi gyakorlaton kapott nem kevés napidíjat, és csak azt kellett csinálnia, mint itthon, akkor is csak az alábbiak mentek:

- Miért csináljuk már megint ezt?

- Ez baromság, semmi értelme.

- Szerintem ezt inkább úgy kellene, hogy...

- A másik sem csinálja, ezért én minek strapáljam magam.

Stb.


Nem minden magyar ilyen természetesen, mint ahogy az amerikai vagy a német között is van másféle.

Van néhány magyar, aki tisztességgel teszi a dolgát, mint ahogy van a németek között is lusta.

De az esetek igan nagy hányadában ez a jellemző. És ez okozza a magyarság jelenlegi helyzetét is.

- Másokban keressük a hibákat, másokra mutogatunk ujjal.

- Kifogást keresünk megoldás helyett.

- Mindenhez kiválóan értünk, de mikor nekünk kellene csinálni, akkor elsunnyogunk, és nem vállaljuk a felelősséget.

- "Ráérünk arra még" - olyan pató Pál úr módjára

És még sorolhatnám.

Nem a politikusok, meg nem a 40 éves orosz rendszer az oka ennek. Az észtek, lettek, stb. is megszállás alatt voltak, mint ahogy írtam is. Ott olyan körülmények voltak, mint az oroszoknál (hiszen az ország része volt). Sőt, még rosszabb is, mert igen sok észtet, lettet kitelepítettek. Mikor nálunk már béke volt, ők még évekig azt élték át, mint mi Budapest ostroma után. Hozzájuk képest aranyéletünk volt.

Most meg előttünk járnak fényévekkel.


Mi magyarok vagyunk az oka ennek, mi vagyunk a saját sorsunkért a felelősek, nem mások.

2009. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ne nevettess már,fényévekkel járnak előttünk a Balti államok?A teljes összeomlás előtt állnak!20%GDP csökkenések vannak.A szlovákok és a lengyelek is mögöttünk vannak.
2009. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Egy felmérést olvastam nemrég, ahol kiderült, hogy az átlag magyar ember a heti 40 órából 26-ot dolgozik effektíven. A német 36-ot.


Valamit benéztél, mert a németeknél a 36ó munkahét volt az alap és nem a 40 mint nálunk.

Péntek délben, Arbeit zu Ende. (persze a németeknek)

Most meg le is csökkentette a német ipar nagy része 30ó ra a válság miatt.

Ráadásul én személyes tapasztalatokat tudnék mondani arról hogy miként mennek ott a dolgok. A magyarok jobban és többet is dolgoznak, de nem ez a nagyon eltérő mégsem.

Hanem a problémamegoldó képesség, a kreativitás, mérföldekkel járunk előttük.

2009. nov. 18. 21:26
 14/22 A kérdező kommentje:

Amerikában, most is külföldön és külföldiekkel dolgozok, látom a különbséget.


Azért kíváncsi lennék egy Németre ha itt kellene úgy dolgoznia hogy : 1 vagy megcsinálja a munkáját rendesen ahogy azt a tudása java és akkor nem keres. 2 vagy tűrhetőre és megél.

A magyarok tudod olyanok hogy ha valami 2Ft vel olcsóbb már más nem is számít.

Nem mérlegel, nem gondolkodik csak az árat nézi. Aztán meg okoskodik.

Hányszor jártam már úgy hogy olyan alpári munkát kértek, ami már nekem volt kellemetlen.

Pedig én még szólok is hogy az úgy nem biztos hogy a legjobb, bár a legolcsóbb.

De hiába kisül néha a szemem is, valamiből meg kell élni.

2009. nov. 18. 21:35
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

A magyarok nem jobb és nem rosszabb dolgozók, mint mások. A munka termelékenysége alacsonyabb, mert kevesebb az országban a tőke. Nem kell atomtudósnak lenni, hogy ezt valaki megértse. A legtöbbet a legszegényebb országok lakói dolgoznak: Afrikában ha egyáltalán van megszabott munkaidő, akkor az simán lehet napi 10-12 óra ugyanúgy, ahogy Európában 100-150 éve. Mégis kevesebb értéket termelnek, mert alacsony a munka termelékenysége. Nem azért, mert lusták, hanem mert ott még kevesebb a tőke, vagyis alacsonyabb a technikai színvonal.


Le kellene szokni erről a tipikus magyaros önostorozásról, hogy a magyar így lusta, meg úgy buta stb., mert nagyon értelmetlen.

2009. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22.30: Nehogy azt mondd már, hogy a magyar, a német, meg mondjuk az ugandai munkaerő között az égvilágon semmi különbség nincs csak az, hogy az egyik valami szerencsés véletlen folytán jó körülmények között dolgozik, a másik meg egy istencsapás következtében tőkehiányos helyen van. Nyilván van különbség a hozzáállásban, a munkakultúra minden elemében, és olyan sincs, hogy a körülmények. A körülmények is mi vagyunk. És az sem igaz, hogy Afrikában olyan qurva sokat dolgoznak! Ellenkezőleg, Fekete-Afrika egy teljesen laza hely, európai értelemben vett szoros munkavégzés nem is igen van. Nem véletlen, hogy a multik sem érdeklődnek irántuk. Ennek az az oka, hogy nincs kizsákmányolható munkaerő. Én egyébként nem ostoroztam a magyarokat, meg másokat sem, csak tapasztalatokon alapuló tényeket, evidenciákat írtam le.
2009. nov. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Nyilván van különbség a hozzáállásban, a munkakultúra minden elemében, és olyan sincs, hogy a körülmények."


Biztosan van, de ez része az infrastruktúrának. Mondjuk egy zimbabwei paraszt "munkakultúrája" nyilván összehasonlíthatatlan egy német fejlesztőmérnökével, mert egész más a műveltségük és egész más jellegű a munkájuk. Ez azonban nem lustaság/szorgalom kérdése. Legalábbis nehéz lelustázni azt, aki sokkal többet dolgozik (az afrikai).


"A körülmények is mi vagyunk."


Szóval a gép, amin dolgozol, az te vagy. Az út, amin utazol, az is te vagy. Gratulálok a precíz gondolkodásodhoz :)


"Ellenkezőleg, Fekete-Afrika egy teljesen laza hely, európai értelemben vett szoros munkavégzés nem is igen van."


Attól függ, hol. Az archaikus paraszti gazdálkodásban a munka fogalma teljesen más, valóban. Egy kelet-afrikai kínai multiban meg megint más a munkatempó.


De felhozhatnám példaként a kínai gyárakat is. Ott 12-15 órát gürcölnek a bentlakó munkások havi 100-150 dollárokért. Munkájuk termelékenysége alacsony (a tőkehiánynak köszönhetően), te mégis egy nap alatt belehalnál az ő munkatempójukba.


"Én egyébként nem ostoroztam a magyarokat, meg másokat sem, csak tapasztalatokon alapuló tényeket, evidenciákat írtam le."


Fenét. Sztereotípiákat írtál le.

2009. nov. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:21

Az egy dolog, hogy a válság miatt megingottak ők is, meg mások is. Az a nem mindegy, hogy mit tesznek meg mindezzel szemben, és mi mit teszünk:

[link]

Ne egy évben gondolkodj, mert nem jutsz sokra. Nézd azt, hogy ők hol voltak 20 évvel ezelőtt, meg mi hol voltunk. És ahhoz viszonyítva nézd meg, hogy hol tartanak ők, és hol tartunk mi.



A kérdező kommentje:

Nyiláván mások a tapasztalataid. Gondolom szakterülettől is függ. Eddig ketten vagyunk, akik azt mondják, hogy a német hatékonyabb. Te pedig az ellenoldal vagy, aki azt mondja, hogy nem. 2:1

A magyar valóban kreatívabb. De ha észreveszed rájössz, hogy többek között pont ez okozza azokat a problémákat, amiket én is, meg az előttem szóló is írt. Hogy elkezd agyalni dolgokon, olyanon, ami nem az ő dolga, és a vezető döntését kritizálja. Ha meg nem az történik, mint amit ő akar, akkor nem végzi megfelelően a munkáját.

2009. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Kiderült, hogy az egyik kezelőnek nem tetszett a dolog és ő jobban tudja alapon elállította az egészet. (nem azért, mert nem működött, hanem azért, mert ő a nyolc általánosával úgy gondolta jobban ért hozzá) Amikor megszorult az egész, akkor hívta a TMK és azok termelni kell felkiáltással szétbarmolták az egészet."


Ez nem a Samsung SMD-ben volt ? xD

2009. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék egy németre ha itteni feltételekkel kéne dolgoznia( többet amiből épphogy megél, nem pedig kevesebbet amiből vígan elvan )
2009. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!