Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell hittant tanulni?...

Miért kell hittant tanulni? Számomra felesleges.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szakközépiskolás vagyok, nem vagyok vallásos, de kötelező hittant tanulnom. Nekem és az osztály nagy részének nem megy mert nem mondja a tanár, hogy mit kéne leírni, én meg egy nehéz nyelvezetű könyvből (Biblia) nem tudom kibogarászni. Most kettesre állok hittanból, pedig a többi tantárgyból sokkal jobb (angol 5, matek 4, töri 5) van egy-két hármasom, de a szakmai mind 4-5-ös. Csak a hittan nem megy. Szerintem egy teljesen felesleges kitöltőtantárgy, mert mi a rossebtől lenne nyolc órám egy nap ha nem a hittantól. Miért tették ezt kötelezővé? 14/f

2013. nov. 12. 17:53
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Na megnéztem a Biblia elejét, ami szerint katolikus, viszont ma egész órán a zsidók kivonulásáról és a legfontosabb ünnepükről tanultunk. Szóval elvikeg katolikus. Én nem vagyok se katolikus se keresztény se zsidó (nem ítélem el a vallásos embereket de én nem vagyok megkeresztelve.)
2013. nov. 14. 20:21
 32/33 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy ilyen hülyeségekkel fárasztanak mint a hittan meg ének-zene meg mittomén még nekünk is mi volt annó, inkább gazdaságot meg pénzügyeket tanítanának... anyám bankban dolgozik, nem egyszer mennek be olyan emberek, aki nem tudják mit jelent a deviza szó, nem tudja mi az árfolyam, nincsenek tisztában vele hogy működik a gazdaság, nem ért az egészből semmit....
2013. nov. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Vissza a hittannal! Éljen mindenki,aki tud valamit kezdeni ezzel az országgal. Itt ez a lényeg,nem pedig a hittan.
2013. nov. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!