Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell hittant tanulni?...

Miért kell hittant tanulni? Számomra felesleges.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szakközépiskolás vagyok, nem vagyok vallásos, de kötelező hittant tanulnom. Nekem és az osztály nagy részének nem megy mert nem mondja a tanár, hogy mit kéne leírni, én meg egy nehéz nyelvezetű könyvből (Biblia) nem tudom kibogarászni. Most kettesre állok hittanból, pedig a többi tantárgyból sokkal jobb (angol 5, matek 4, töri 5) van egy-két hármasom, de a szakmai mind 4-5-ös. Csak a hittan nem megy. Szerintem egy teljesen felesleges kitöltőtantárgy, mert mi a rossebtől lenne nyolc órám egy nap ha nem a hittantól. Miért tették ezt kötelezővé? 14/f

2013. nov. 12. 17:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
7%

"Ének (nem tanulunk semmit), tesi (sportolok máshol és ez a tesióra nem ér semmit)."


Tudtam én, hogy szerinted az egész iskola fölösleges. Nem is értem minek jársz be, majd csak egyszer kinősz az iskolaköteles korból, addig meg lógd el.

2013. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
27%
És természetesen mindig a tanár a hülye...
2013. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Én gimiben vagyok 9. osztályos, se erkölcstant, se hittant nem kellett választanunk, ugyanis egyszerűen nincs.

Elismerem az előző néhány hozzászóló álláspontját, hogy kell az alapműveltséghez, de ennek a helye egy SZAKKÖZÉPISKOLA? Igen kétségbe vonom ennek a megalapozottságát, általános iskolában még 7. alatt látnám értelmét, de egy iskolában, ahová az ember direkt egy szakma miatt megy, ahol emiatt nem egy gimis szinten tanulják pl. az irodalmat, éneket, stb.-t; és itt kötelezővé teszik a hittant, na ez röhej.


Néhány tippem hogyan úszhatnád meg (kissé agyament is van köztük):

-Eleve alkotmányban rögzített jogod a vallásszabadság. Lehetsz buddhista, muszlim, izraelita, unitárius, katolikus, ortodox, sintoista vagy éppen ateista. Esetleg UFÓ-hívő :D

Szóval alapvető alkotmányos jogod az, hogy te válaszd meg milyen hitet (nem) akarsz tanulni, gyakorolni.

-Alapíts egy új vallást, mely tiltja az ilyesféle hittanórát. :D

-Bibliai idézetekkel támaszd alá érvelésed a tanárnak, hogy ne kelljen bejárnod. Abba nem köthet bele.


Sok sikert!

2013. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Szóval alapvető alkotmányos jogod az, hogy te válaszd meg milyen hitet (nem) akarsz tanulni, gyakorolni.


mert ugye NEM hitet oktatnak CSAK a hit altalanos ismeretet..

2013. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Hát ha már kötelező akkor próbálj úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy általános műveltségbe beletartozik, és legalább megismersz valamit, amit idáig nem tudtál... A hit meg a megismerés nem ugyanaz. Pl. ha Kínában járnék, én is szívesen megnézném a buddhista templomokat meg szertartárokat, de attól még nem lennék buddhista :)
2013. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom elhinni, hogy kötelező és nem választhattok. Miért nem leszel hirtelen buddhista vagy más vallású? Vagy egyszerűen a szülő közli, hogy ez így nem egyházi iskolában szabálytalan, vagy tartanak erkölcstant, vagy feljelenti a sulit...



Akik szerint a hittan az általános műveltség része: Igen, az, illik ismerni a Bibliát is (ateistaként mondom ezt) és a többi vallást, amit így együtt szépen megtanulnak a történelem órán, irodalomórán olvasnak részletet a Bibliából, stb.

De a hittan nem csak általános tájékoztatás a vallásról, a többit pedig nem is említi.. Aki nem hívő, annak ez elég agresszív és erőszakos.

2013. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Hát aki azt mondja hogy a hittan az általános műveltség része,avval erősen vitatkoznék.Nem tudom,aki ateista,az miért lenne buta,mert nem érdekli a vallás.Olyan mintha egy futball iránt nem érdeklődőnek azt mondanám,hogy az általános műveltséghez hozzátartozik,hogy ki az a Karim Benzema. Ne vicceljetek! Én sem ismerem a bibliát,nem is akarom,de azért nem vagyok rossz ember és azt mondják hogy műveletlen sem. Üdv
2013. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Szerintem a hittan alapmüveltség része. De a hittan,es nem ez a szemétség. Szerintem jó dolog tisztában lenni a világ összes vallásávál, szekták fogalmával, hiszen ez az emberi kultura része. Ami ezzel szemben most megy a sulikban, az egy kötelezö katolikus valláspropaganda. Apszolut nem vagyok vallásos ,de neha hiányzik az a tudás amikor felvetödik egy két ismeretlen vallás amiről nem tudok semmit.
2013. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem. Nyilván ha egy másik országba megyek,megnézem hogy milyen a vallás és az mit enged ott meg nekem.De azt azért nem hiszem továbbra sem hogy nekem tisztában kéne lennem azzal,hogy hol milyen vallás van.Ha én ez miatt műveletlen vagyok, büszkén vállalom!
2013. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, ha lehetseges legyszives ird mar ide fel, hogy milyen vallast akarnak raderoszkolni..
2013. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!