Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell hittant tanulni?...

Miért kell hittant tanulni? Számomra felesleges.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szakközépiskolás vagyok, nem vagyok vallásos, de kötelező hittant tanulnom. Nekem és az osztály nagy részének nem megy mert nem mondja a tanár, hogy mit kéne leírni, én meg egy nehéz nyelvezetű könyvből (Biblia) nem tudom kibogarászni. Most kettesre állok hittanból, pedig a többi tantárgyból sokkal jobb (angol 5, matek 4, töri 5) van egy-két hármasom, de a szakmai mind 4-5-ös. Csak a hittan nem megy. Szerintem egy teljesen felesleges kitöltőtantárgy, mert mi a rossebtől lenne nyolc órám egy nap ha nem a hittantól. Miért tették ezt kötelezővé? 14/f

2013. nov. 12. 17:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
Egyházi iskolába jársz?
2013. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem sima szakközép.
2013. nov. 12. 18:00
 3/33 anonim ***** válasza:
23%

Tehát 9. osztályos vagy és hittant kell tanulni?


Szüleid nem tudják elintézni, hogy ne kelljen járni?

2013. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem mert kötelező. Egy gyereknek nem kell mert a vallása tiltja, hogy más vallást tanuljon.
2013. nov. 12. 18:07
 5/33 anonim ***** válasza:
64%

Mert a magyar diákokkal mindent be akarnak magoltatni, mivel minden tanár úgy érzi az ő tantárgya fontos, egyáltalán nem felesleges.

A rengeteg verselemzésnek, érthetetlen kötelező olvasmányoknak (pl. Antigoné, Anyegin, Bánk bán, Csongor és Tünde) sem volt semmi értelme.

Az egész oktatást át kellene alakítani. Teljesen felesleges a napi 8 óra, mert az utolsók már úgy sem érnek szinte semmit. Én maximalizálnám heti 30 órában az órákat. A szakközépiskolákban a specializációnak megfelelően kevesebb magyar, történelem, zene, filozófia vagy éppen matematika, fizika, kémia, biológia is elég lenne.

Nincs értelme, hogy mindenkinek mindent meg akarnak tanítani, mert a diákok úgy is gyorsan elfelejtik, amire semmi szükségük sincs az életben.

Viszont növelném az idegen nyelvek oktatásának súlyát, és lehetne tanítani például gépírást, pénzügyi alapismereteket vagy éppen háztartástant is.

2013. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kéne megszabi az embernek, hogy mibe fektesse a hitét. Vagy ha úgy adódik, akkor semmibe.


Én hívőnek mondom magam, bár nem az a tradicionális 7 nap alatt teremtődött az univerzum hívő, azért az elég abszurd és könnyen cáfolható. Nem azt akarom taglalni, én miben hiszek, hanem azt, hogy ha az emberre rádugmálnak valamit, elveszik a vallás igazi lényegét: az önként vállalt hitet.


Kétségtelen, hogy ez csak egy politikai húzás, mint régen a sötét középkorban is felhasználták a vallást emberek gyilkolására, meg úgy a történelemben rengetegszer.


Mond azt, hogy neked is tíltja a vallásod, vagy csak annyit, hogy: ez szép és jó, de az én világnézeteim közé nem fér be, hogy 1 nap alatt jött létre az ember.


Mást nem tudok tanácsolni. Viszont nem tudom, hogy most irodalom óra szerűen veszitek, vagy vallásosan? Mert a biblia nagyon régre visszahúz a történelem során, és nagyon is nagy hatással volt sok költőre. Ha ez a helyzet, az már nehezebb. De ha külön hittan van, nem hiszem, hogy ez lenne a helyzet.


Kérd ki magad. Ha utolsó óra, akkor mehetsz haza. Vallásszabadságot sértenének, ha ráderőltetnék a vallást, de ha irodalmi szempntból nézitek, akkor ott tudnak védekezni, ez a baj... na mindegy, sok sikert. Remélem megtalálod egyszer a hited. Vagy nem... nem számít, csak élj boldog életet :)

2013. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
4%
ha nem jársz hittanra akkor a pokolba kerülsz ám!
2013. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Semmilyen vallást nem gyakorlok és ha valakinek tiltja a vallása a másik vallások tanulását akkor a papjától vagy lelkészétől (nem tudom melyik) kell kérnie igazolást. Ha bemondás alapján lenne akkor szinte senki nem járna hittanra. Hát úgy tanuljuk, hogy ilyen történeteket veszünk amiből írni KÉNE egy vázlatot amit megtanulni, és írni belőle egy dolgozatot. Egyébként nagyon rossz tanárunk van, nem magyaráz el semmit, ha valaki nem ért egyet velle akkor is megpróbálja megmagyarázni, hogy Isten létezik meg a tudósok a hülyék, hogy firtatják, de az igazi nézeteltérésre nem válaszol.
2013. nov. 12. 18:24
 9/33 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg szomorú, h ma Magyarországon, 2013-ban ilyen megtörténhet, h kötelező a hittan. Ezen a hittanon egyébként a többi nagyobb vallást is tanítják? Iszlám, buddhizmus. Vagy csak keresztényt? Ez ilyen tantárgy annyit érdemel csak, h 1 óra erejéig megemlítse a világvallásokat és h melyiknek mi a lényege, de többet áldozni rá bűn lenne.

Ennek a tárgynak semmi értelme, mert semmi hasznosat nem ad, ha már ennyire nem volt ötletük h milyen tantárgyakat tanítsanak, miért nem emelik inkább az angol nyelv oktatását, az mindenhol használható, külföldön, internet, filmek-zene. Vagy az 5-ös hozzászóló is több hasznos témát felhozott, aminek jobban hasznát lehetne venni az életben.

Hittan... Szégyen. :(

2013. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen vallás vagy keresztény vagy katolikus de másról nem tanulunk (csak a zsidókról tanulunk állandóan...). Hát az angol botrányos most tartunk ott ahok kb. 5. be tartottam, semmi újat nem tanulunk pedig heti 4 óránk van. Úgyhogy nyáron megyek is a katedrába mert ez nem nevezhető nyelvoktatásnak. Jah és heti 2 óra hittan van.
2013. nov. 12. 18:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!