Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell kivonni a papír...

Miért kell kivonni a papír 200-ast? Ki sajnálja?

Figyelt kérdés
Én sajnálom és nem hiszem, hogy csak azért, mert elhasználódik ki kell vonni. Biztos van más oka, de nem tudom mi.
2009. nov. 15. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én is sajnálom

sokkal könnyebb volt a pénztárcám

utálom a sok hülye aprót, amikor 300 forint van 10-20-50-esekben

a papírt jobban szeretem

:-(

2009. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Spóroljanak a nép meg szívjon ennyi mert azt leszarják h nekünk mi a praktikusabb, sztem etikus lett volna ha megkérdezik a magyarokat h mit akarnak.
2009. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért kellett kivonni, mert kiderült, és botrány lett abból hogy nem is Károly Róbert szerepelt rajta.



[link]

2009. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nehogy már összeesküvéselméletet csináljatok ebből is!
2009. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még jó hogy én tényeket írtam, azokkal nehéz vitába szállni, de végülis egy próbát megér..
2009. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy melyik tényeket írtad, de ha te linkelted a haon cikket, akkor abban biz' szó sincs arról, hogy bármiféle botrány lett volna a 200- as körül, arról meg pláne nem, hogy emiatt kellene kivonni.
2009. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne játszd már ennyire a butust. Nézz inkább utána ha ennyire érdekel. Kiderült, a jobb oldalon hatalmas felháborodást váltott ki, erre kivonták.
2009. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hmmmm.... hatalmas felháborodás... mind a 26 hozzászóló felháborodott?

szinte látom magam előtt az mnb vezérét, amint falfehér arccal olvassa a világhírű heon honlapot és remegő szájszéllel adja ki az utasítást:

- azonnal bevonni papír 200- ast, mert már huszonhatan hatalmasan fel vannak háborodva!

2009. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért mert olcsóbb lesz.

A papír kétszázas a használat során meggyűrődik, széttépődik stb. Így beviszik a bankba, ahol kicserélik egy újra. Ez az államnak rengeteg pénzébe kerül, viszont a fém 200-as sokkal nehezebben rongálódik, nem tud elszakadni, meggyűrődni stb.


Persze felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért nem minden pénz fémpénz? Azért mert valóban olcsóbb lenne, csak a papírpénzeket nehezebb hamisítani.


Manapság az infláció miatt 200 Ft értéke annyira lecsökkent, hogy nem hamisítják jelentős mértékben. Mivel hamisítás veszélyének nincs kitéve, ezért lehet fémpénz formátumban is.

2009. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem is volt Károly Róbertes botrány mindeki tudhatta ki van a pénzen csak utána kellett olvasni -_-"
2009. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!