Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire fogtok szavazni és/vagy...

Kire fogtok szavazni és/vagy kire biztosan nem és miért?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele hogy a kérdés indiszkrét! Aki nem akarja megosztani hogy kire adja majd le a voksát az csak mondja meg hogy kire biztosan nem és miért és mik azok az intézkedések, törvények, jogszabályok, adók amivel egyetért vagy nagyon nem ért egyet a mostani és a korábbi kormányokkal kapcsolatban. Válaszotokat nagyon köszönöm! Személy szerint engem ez a téma nagyon érdekel.

2013. nov. 3. 11:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Én jelenleg igen csak bizonytalan vagyok és lehet hogy el se megyek szavazni.


Támogatom:

- Multik és a bankok adóját és felelősségre vonásukat! (bár igen csak elkésett a dolog mert már rengeteg ember élete ment már tönkre)

- A magánnyugdíjak visszaállamosítását

- A jegybank monetáris politikáját

- Eü. és a tanári fizetések emelését

- Népegészségügyi termékadót

- Telekommunikációs adót


Nem támogatom:

- Egy kulcsos személyi jövedelem adót (3 kulcsnak kéne lennie)

- A kis- és közép vállalkozások nehéz helyzetét (nehéz és lassú procedúrák, sok és magas járulék és adó)

- Az ÁFA csoportok és százalék és besorolási osztályát

- A családi adókedvezmény jelenlegi formáját


Nagyából ennyi a lényeg és kapásból ezek jutottak eszembe. És mélyen elítélem az előző 8 évet. Privatizáció és államadósság egyidejű ugrásszerű növekedése és mégis csak egy közepes növekedés. Ez egyedül álló a régióban. Ha valahol privatizálnak akkor csökken az államadósság nem nő! és ez mellet is van átlagban 4 százalékos növekedés, de ha mégis nő akkor meg még nagyobb növekedés. (lengyel, szlovák, cseh példák jól mutatják)

2013. nov. 3. 12:05
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja biztosan nem a Jobbik és az MSZP. Lehet hogy a Fidesz, de mint mondtam bizonytalan vagyok, mert a gazdagok gazdagabbak a szegények meg szegényebbek lettek.
2013. nov. 3. 12:08
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem szavazok.

A Fideszre nem, mert korruptak.

A baloldalra nem, mert korruptak.

A Jobbikra nem, mert bár egyáltalán nem olyan mértékben korruptak, mint az előző kettő brancs, de akkor is nyersek és már puhulnak is erősen, szóval erős jeleket adnak a későbbi kurrupciójukról.

Az LMP meg egy ilyen langyos, füves zöldpárt, szóval bohócok.


Ennyit a magyar politikáról.

2013. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok, hogy kikre nem. Ez a kettő a fidesz és az mszp.
2013. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A jobbik valóban kezd elpuhulni, igyekeznek alkalmazkodni már... Hát nem is tudom.. lehet hogy senkire sem fogok, mind egy kutya.

A saját kerületemben biztosan nem fogok fideszes képviselőre, mert nincs gerince (a legtöbb ember leköpné ha ismerné)

2013. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az már biztos, hogy olyan pártra biztos nem szavazok, ami indul a választásokon. (esetleg ha fizetnek érte)


Kérdező, hogy kell érteni azt, hogy támogatod a jegybank monetáris politikáját? Oké, hogy csak elvileg független a pártpolitikától, de hát akkor is... (A többi felsorolt elemnél érthető, hogy a létezésükkel értesz/nem értesz egyet. De a monetáris politika az nem is tudna nem létezni.)


Mellesleg

Én azt támogatom, hogy adjanak pénzt.

És én aztatnem, hogy elvegyenek tőlem pézt.

(Ezzel ugyan azt mondtam, mint akik igyekeznek cirádásabban fogalmazni.)

2013. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Jobbik.
2013. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Matolcsy a jegybank elnök és ő pedig Orbán embere. Szóval a politika és a jegybank csak papíron külön dolog.
2013. nov. 3. 16:05
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Bajnaira. A fideszre és a jobbikra biztos hogy nem szavazok
2013. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
39%

Jelenleg számomra úgy tűnik sok a balhé meg a mutyi a fidesz körül. MSZP-t biztosan nem szeretnék ismét kormányon látni, langyos LMP meg ilyenekben megintcsak nem bíznék. Szóval jobbik.


Hogy miért?

Ugyan sokan mondják hogy antiszemita meg rasszista fasiszta jobbik, de én még mindig úgy vélem ők tűnnek a legjobbaknak. Mellesleg én díjazom a hazaszeretetet, csak fontos hogy ne vigyék túlzásba a dolgokat.

Én valóban látom hogy a cigányok egyre nehezebb esetek (bocsának a polkorrektség elhagyásáért). De való igaz hogy visszaélnek sokan, és ez nem maradhat bűntetlenül.

Én amondó vagyok hogy megéri nekik egy próbát adni. Ha valóban olyan rosszak/balhésak, akkor előrehozott szavazást lehet csinálni. Nyilván nem egy szép dolog, de még mindig jobb mint az orbán parádét nézni. Ja és még egy dolog a radikális változás érdekében: MERT SOHA NEM TÖRTÉNIK MÁR SEMMI SEM.

2013. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!