Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez miért nem jut eszébe senkinek?

Ez miért nem jut eszébe senkinek?

Figyelt kérdés
Az az ötletem, hogy a kertvárosban nagyon egyszerűen meg lehetne oldani a betörések ellen védekezést. Annyit kellene csinálni, hogy a kertvárosiak összedobnák a pénzt és körbekerítenék a területet, fizetnének egy-egy őrt éjjel-nappal és csak az mehetne be a kertváros területére akinek ott ingatlana van, vagy akihez megy az bejelenti előre a portásnak, hogy vár valakit. A portás mellett szintén fizethetnének közösen egy brigádot akik rendbentartják az utcákat, nyírják a füvet a házak előtt stb. Mert ahol mi lakunk ott teljesen rendezetlen, valaki szépen rendben tartja a háza körül, mellette meg lakik egy bunkó ahol térdig ér a gaz és rontja a többiek környezetének a minőségét. Köszönöm ha végigolvassátok, várom a véleményeket és ötleteket.

2013. nov. 2. 19:25
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Jó hát én tisztában vagyok vele, hogy a sok idióta szomszédnak úgyse tetszene a dolog, magyarázhatnék én a Józsi bácsinak, el se jutna az agyáig, csak az, hogy fizetni kell... De elméletben megvalósítható.
2013. nov. 2. 22:29
 22/29 A kérdező kommentje:
Meg azért, most csak mondok egy számot 300 háztartásnak szerintem nem olyan nagy cucc fizetni egy biztonsági szolgálatot, de most ezt hagyjuk hogy hány őr kéne ez mind csak részletkérdés.
2013. nov. 2. 22:33
 23/29 anonim ***** válasza:

Úgy néztem a mogyoródi Szentjakab lakóparkot eleve így tervezte a befektető, ezért gondolom ott nincsenek jogi problémák.

Az ingatlanárakat elnézve inkább a gazdagabbaknak van kitalálva, viszont a közös költség így is csak 13000, nem több mint egy társasháznál. Közel 200 háznál így kb. havi 2,5 millió a havi kiadás (őrzés, gondozás, karbantartás).

2013. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

Azt az elméletet, amelyet nem lehet kivitelezni a gyakorlatban, a fantázia névvel szokták illetni, sokkal kifejezőbb.

A gyakorlati kivitelezés feltétele egy nagyobb társadalmi réteg hasonló gondolkodása, és az elképzelés megszervezése, kivitelezése, finanszírozása. Amire te gondolsz, néhány USA nagyváros úgynevezett előkelő negyede, ahová ugyan bemehetsz, vidáman sétálgathatsz, de tudnod kell, egy rossz mozdulat, és öt rendőr fog le (ez a jobbik eset, a rosszabb, ha három házból lelőnek). Ennek Magyarországon se hagyománya, se feltétele. Menj ki az USA-ba milliomosnak.

2013. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Na ott legalább rend van! Jellemző ez a gondolkodásmód hogyha valaki felvet egy haladó, de még kissé szokatlan gondolatot, az a válasz, hogy jó nekünk ami itt van és ha nem tetszik le lehet lépni innen. Csakhogy ha így álltunk volna hozza mindenhez még mindig barlangokban laknánk és csiholnánk a tüzet.
2013. nov. 3. 21:01
 26/29 anonim ***** válasza:

[link]

Egy olcsóbb kégli 120 millió. Meg persze havi 200 körüli a fenttartása. Ha fizeted ezeket az apró részleteket, akkor költözünk :)

2013. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Az USA-ban is sok ilyen van "gated community"-nek hívják ezeket. De azok olyanok hogy van benne bolt, orvosi rendelő, uszoda stb. olyan hogy ki sem kell jönni csak akkor ha a nagyvárosban van dolgod.
2013. dec. 15. 09:57
 28/29 anonim ***** válasza:

"olyan hogy ki sem kell jönni csak akkor ha a nagyvárosban van dolgod."


Vagyis minden egyes napon, mert egy ilyen gated community nem fog az ottélőknek megfelelő mennyiségű munkahelyet biztosítani.

2013. dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
pont ezt írtam, hogy ha ott van dolgod vagyis dolgozni.
2013. dec. 15. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!