Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez miért nem jut eszébe senkinek?

Ez miért nem jut eszébe senkinek?

Figyelt kérdés
Az az ötletem, hogy a kertvárosban nagyon egyszerűen meg lehetne oldani a betörések ellen védekezést. Annyit kellene csinálni, hogy a kertvárosiak összedobnák a pénzt és körbekerítenék a területet, fizetnének egy-egy őrt éjjel-nappal és csak az mehetne be a kertváros területére akinek ott ingatlana van, vagy akihez megy az bejelenti előre a portásnak, hogy vár valakit. A portás mellett szintén fizethetnének közösen egy brigádot akik rendbentartják az utcákat, nyírják a füvet a házak előtt stb. Mert ahol mi lakunk ott teljesen rendezetlen, valaki szépen rendben tartja a háza körül, mellette meg lakik egy bunkó ahol térdig ér a gaz és rontja a többiek környezetének a minőségét. Köszönöm ha végigolvassátok, várom a véleményeket és ötleteket.

2013. nov. 2. 19:25
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
köszönöm utánanézek.
2013. nov. 2. 19:50
 12/29 A kérdező kommentje:
Ezek a lakóparkok ilyen lakótelep szerűek csak igényes kivitelben. Amit én képzeltem el az családi házas és tényleg zárt az illetéktelenek előtt.
2013. nov. 2. 20:08
 13/29 anonim ***** válasza:

A mogyoródi Szentjakab lakópark pont ilyen.


De a régen épült városrészek biztonságát is jelentősen lehetne növelni, ha polgárőrök, rendőrök járőröznének.

2013. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez tényleg pont olyan :) Örülök hogy van ilyen és nem csak álom. Teljes mértékben támogatnám a polgárőrök járőrözését is, az is jó ötlet.
2013. nov. 2. 20:23
 15/29 anonim ***** válasza:

Mostanság minden másnap ilyen jellegű kérdéseket teszel fel?


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__499..

2013. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 fospuska ***** válasza:
Fótliget.
2013. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Azt nem én kérdeztem. De örülök hogy mások is gondolkodnak ebbe az irányba.
2013. nov. 2. 21:22
 18/29 kovpet ***** válasza:
100%
Csak úgy, random kertvárosban azért nem lehet, mert az utca közterület. Ahhoz, hogy lezárd, meg kell vásárolni, ami egyrészt sok pénz, másrészt egy csomó kérdést felvet. Pl magánterületen tiéd a víz- és a gázvezeték és az utak, járdák, ilyesmik. Ezeket karbantartani azért nem havi pár tízezres per fő, fogyna a lóvé rendesen :)
2013. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok jogász, de úgy gondolom, hogy az ilyen jogi buktatókat mint, hogy közterület-nemközterület egyszerűen meg lehetne oldani ha van erre igény és a képviselők is jónak látják.
2013. nov. 2. 22:04
 20/29 kovpet ***** válasza:

OK, akkor más oldalról megközelítve: van egy terület, legyen mondjuk száz háznyi. Szerinted mennyi az esélye, hogy mind a száz egyhangúan megszavazza ezt és ki is fizeti a dellát?

Laktál már társasházban? Voltál már lakógyűlésen? Akkor tudhatnád, hogy hogy megy ez. :)


De az ötlet is ingatag: "fizetnének egy-egy őrt éjjel-nappal"


EGY őr nem tud mindenhol ott lenni, de a bére mondjuk legyen bruttó 250ezer (járulékokkal együtt). Két őr fél misi (de nem elég kettő, mert akkor nincs betegállomány, sem szabadság és még 12-12 óráznak is, de ezzel most ne foglalkozzunk) Az a száz ház esetén 5000/hó. És ez csak a két ember bére, akik szart sem tudnak csinálni egy ekkora területen. Ez csak sacc, de normálisan megcsinálni egy ilyen rendszert szerintem mondjuk 50-100 ezer lenne per ház per hó. Ezért nem gyakori az ilyesmi az országban :)

2013. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!