Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket zavar KIZÁRÓLAG az,...

Titeket zavar KIZÁRÓLAG az, hogy cigány, ha minden más oké?

Figyelt kérdés

[link]


A kérdésem a következő, nem árulom el, hogy én mit gondolok a kérdésről, mert befolyásolna:


Ti, ha bementek egy boltba/pékségbe/fodrászüzletbe, ahol egy fiatal, ápolt huszonéves csaj van, aki teljesen intelligens stílusban beszél, nem abban a jellegzetes cigány hangsúllyal, és stílusban, hanem mint bárki más, átlagos, érettségizett ember, ápolt a megjelenése,és semmi más nem is utal a cigány származására, csak a barnás bőrszíne, és fekete hajszíne, akkor tényleg KIZÁRÓLAG emiatt nem mentek be kenyérért/hajat vágni?


2013. okt. 22. 17:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon régen vót, úttörőbe, örsvezető vótam, és vót egy roma gyerek is ott. Ragaszkottam hozzá, hogy ő legyen a pénztáros. Tátott szájjal jött nekem mindenki, hogy ebből mekkora bajok lesznek. Nem lettek.


A cigányokkal egyetlen baj van: nem jobbak nálunk.

(De nem is rosszabbak.)

2013. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A normális tisztességes ápolt cigányt az ember indiainak nézi. eszébe se jut, hogy cigó.


Persze van a nagyon kultúrát őrző cigány népi viseletben, de tőlük se tart senki szerintem.

2013. okt. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Rohadtul lesz@rom, hogy cigány-e valaki míg nem érzékelhető a dolog és itt a viselkedést értem... Nah, de ilyen szinte nincs is...
2013. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben egyáltalán nem zavarna. És szerintem nyugodtan beszélhetek nagyon sokunk nevében. A magyarok többsége egyáltalán nem rasszista, ezt a bélyeget csak azok sütik rájuk, akiknek nem tetszik, ha mások nem tolerálják a deviáns viselkedést.
2013. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Shai-Hulud ***** válasza:

Szerintem a cigányokkal nem a bőrszínük, és nem a származásuk a baj. Nagyszerűen elviselem őket, amennyiben tudnak normálisan, kultúrember módjára viselkedni. Ismerek is néhány (sajnos nem sok) cigányt, akiknél eszembe sem jut, hogy cigányok, mert nem úgy viselkednek.


Amit nem szeretek, és irritál, az a viselkedésmód, ami miatt a cigányokat pejoratívan, megvetően szokták "lecigányozni". Rosszul viselem, ha arrogánsan, bunkó módon viselkednek, ha csak úgy szórakozásból bántalmaznak másokat, ha lopnak és rabolnak, nőket erőszakolnak, gyilkolnak. Nem szeretem, ha élősködnek mások munkáján, és úgy viselkednek, mintha az ingyenélés valamilyen kiváltságuk lenne.


Nem, nem azt várom el, hogy mindegyikük diplomás úriember legyen. De becsületesnek, tisztességesnek lenni nem a szellemi képességektől függ, erre bármelyikük képes lenne - persze ha akarná is......


Szóval nem, nem zavar. Ha tisztességes ember, akkor nem érdekel, hogy cigány.

De a fordítottja is igaz: ha becstelen gazember, akkor nem mentség számára az sem, ha nem cigány. Akkor semmivel nem jobb azoknál, akik miatt a cigányokat megvetik.


Pedro

2013. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 fospuska ***** válasza:
Kifejezetten örülök, ha ilyet látok.
2013. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Valószínű kezdetben előítéletes lennék, de ha bizonyítja, hogy nincs vele semmi gond, akkor visszamennék máskor is.
2013. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar a bőrszín, mert én is elég kreol vagyok. Na jó, nem, de nyáron igen. Amúgy meg az se zavarna, ha cigányosan beszélne, ha közben intelligens. Engem a putris cigányok zavarnak, de azok nagyon.
2013. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján ("aki teljesen intelligens stílusban beszél, nem abban a jellegzetes cigány hangsúllyal, és stílusban, hanem mint bárki más, átlagos, érettségizett ember, ápolt a megjelenése,és semmi más nem is utal a cigány származására, csak a barnás bőrszíne, és fekete hajszíne"} akkor az már nem cigány (ilyen cigányt nem tallálsz ha mégis akkor az számomra má nem cigány hanem magyar) én is barnás börű vok mégis magyar..
2013. okt. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Borsodban élek, ezt fontos leszögeznem, mert populációjuk itt a legnagyobb. Az utcán estefelé szembe jövő emberek 90%-a hordában járó cigány. Ezek hangoskodnak, kiabálnak, belekötnek emberekbe, én-mi pedig lesütött szemmel próbálunk láthatatlanok lenni. A cigány társuknak "szia testvér" köszöntés.

Van cigány barátom-ismerősöm is, akik tisztességes életet élnek, dolgoznak, tiszták, normálisak. Pontosan ezért, sok cigány elfordul tőlük, mert "majmolják a parasztokat". Volt egy család, akit szó szerint elzavartak maguk közül, mert jogi egyetemre kezdett járni a fiuk.

Van a másik réteg, aki ha nem is tagadja ki maguk közül a normális életet élőket, viszont minden eszközzel próbál "visszahúzni". Szóval, ezek gáz dolgok.

De a barátaim-ismerőseim bizonyítják, hogy van normális, értelmes, aki megérdemli a bizalmamat. Szóval, bemennék kenyérért és hajat vágatni is.

2013. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!