Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a nyugdíjasoknak általános tömegközlekedési bérlet lenne, mondjuk havi 3000 Ft-ért?

Figyelt kérdés
Milyen ötletnek tartanád?

2013. okt. 20. 18:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%
Igen a logika nagyon oda csap. Nyílnám az aki 100 ezret keres az kétszer olyan jól él mint aki 50 ezret. De aki 50 ezret keres az is kétszer jobban él mint aki 25 ezret. Mennyivel több mindent megengedhet magának, azta.
2013. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Mert az milyen logika, hogy az 50 ezret keresőtől elveszel 10 ezret valamiért, a 25 ezret keresőtől meg ugyanazért semmit?
2013. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik válaszoló írta, hogy a diákok is járhatnak gyalog, biciklivel, robogóval.

Na most, robogóra nincs mindenkinek pénze (többségnek nincs), plusz korhatárhoz van kötve, kiesik.

A kerékpár az meg időhöz van kötve, esőben vagy télen a jégen nem a legjobb ez (ha a válaszoló szerint igen, akkor gondolom ő esőben és télen is kerékpárral jár mindenhova). A gyaloglás pedig messzire elég lassú, meg azért azt senki se gondolja, hogy a falusiak majd a városba napi oda-vissza 20 km-t fognak gyalogolni.

Mellesleg a diákok NEM utaznak ingyen, meg kell venniük azb 50 %-os jegyet (helyközin) vagy bérletet (helyi járaton), suli és lakhely között pedig jár 90 %-os bérlet a vidékieknek helyközire, ezt mondjuk eltörölném, mivel elég fura, hogy a 25 kilométerre lakó falusi bérlete olcsóbb, mint nekem a helyi járat bérlet, ami csak a városba jó.

Nyugdíjasoknak pedig fenntartanám azt, ami a 65 év alatti nyugdíjasoknak jár (kb félárú helyi járati bérlet, évi korlátozott számú 50 és 90 %-os utazás helyközin. a 90 %-os már az ingyeneshez közelít, hiszen még száz km-re is csak 200 forint körül kell fizetnie). Így orvoshoz szinte ingyen mehetnének, ha meg többet utaznak, mehetnének féláron, abból viszonylag sok jár, ráadásul a sofőrök sem pecsételnek gyakran.

2013. okt. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
75%
Én iskolába járok 35 km-es bérletem van, önálló keresetem nincs (nem is dolgozhatok legálisan) havi 2500 forint a bérlet. A buszon tömegnyomor van mert a nyugdíjasok tényleg órákat utaznak ha valami 5 forintal olcsóbb. A legtöbb nyugdíjas azt csinálja, hogy egésznap buszozgat otthon lejapcsolja a fűtést, visz magázal két szendvicset azt elvan a fűtött buszon. Én már azért se engedem át a helyem nekik. Ha átengedem ha nem akkor is jönnek a dumával, hogy "ezek a mai fiatalok, bezzeg az én időmben".
2013. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!