Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hányszor kötelezhetnek közmunk...

Hányszor kötelezhetnek közmunkára?

Figyelt kérdés
3 év alatt 3-szor voltam közmunkán, és meguntam. Eddig is kerestem "normális" állást mert nem az az álmom hogy közmunkás legyek. Most viszont meguntam. Viszont jövö hó egytöl jön a téli közmunka és már jelezték hogy mehetek. Ezzel két bajom is van: 1: ha elfogadom akkor megint ebbe fogok kerülni, bent ragadok a közmunkába. Mert aki hosszú idön keresztül közmunkás, azt nem hogy visszavezetik a munka világába, hanem nem engedik kikerülni a közmunkából. 2: Már elöre tudom hogy sokan azt fogják mondani, örüljek hogy legalább van közmunkám. 3. éve olyan közmunkára osztanak be amihez csak 8 általános kell, a végzettségeim nem számítják be! Mindig csak 6 órában alkalmaznak havi netto 35 ezer forintért. Meguntam ezt az egészet. Mi van ha nemet mondok már a közmunkàra? Vagy az állam úgy képzeli hogy életem végéig bent hagy a közmunka programban és sose kerüljek ki onnét, hanem ragadjak bent amig élek?
2013. okt. 20. 08:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10: Nem tudom, te mit szívsz, te valószínű hogy eltartott vagy, vagy pedig a férjed jobban keres nálad és feladva emberi jogaidat egy alja munkát végzel nevetséges 49.476ft-ért.


Ez a közmunkaprogram egy nagy átverés, minden téren, a kormány azért találta ki, hogy szépítse a statisztikát és hogy a mellére verhessen hogy mi igenis törődünk az állampolgárokkal - hát hogyne - mondanom sem kell, hogy munkaszerződést is kb. a hónap közepétől írsz majd alá, betegszabadság nem jár, ami már alapjaiba az alkotmányellenes és súrolja a kényszermunka címszót, csak azért nem lehet nevén nevezni a kutyát, mert ugye fizetnek egy éhenhalásra elég bért,

de a politikusaink addig tejben-vajban fürdenek nettó 500.000ft-ért.


3x többet költ a kormány erre az egész Téli Közmunkaprogramra, mint amennyi értékteremtő hatása van. (szubjektíven megjegyezném,hogy valakinek szúrta a szemét, hogy bizonyos emberek élhetnek emberi jogaikkal és kérhetik az aktív korúak ellátását, ami számszakilag 22800ft havonta és hogy az ember ne járjon már jól, hogy munka nélkül kap valami alamizsnát, ezért szándékosan a dupláját adja a 8 órát munkaviszonyban. (azért a duplája mert számold bele, hogy csak számlaszámra utalva kaphatod meg a fantasztikus pénzt, amit 8 órába keresel, mivel a mi okos nemzetgazdasági miniszterünk kitalálta a tranzakciós adót+számold bele, hogy leveszed a pénzt, átutalod+kamatadó+számlavezetési díj és mindjárt a 22800ft duplájánál találod magad.)


Látszat munkateremtés ez a címszó.


A kormány, saját maga alatt vágja a fát és lejáratja magát közel fél millió állampolgár előtt.


Arról meg nem is szól a fáma, hogy lejáratja magát egy ember, az ismerősei előtt, ha elvállal egy ilyen undorító munkát, amit közfoglalkoztatás címszóval rögzítettek a Munka Törvénykönyvében.

2013. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Ha az előző hozzászólóra gondolsz, akkor mondanám, hogy egyedül vagyok, nincs senkim, még szülők sem, akik esetleg segíthetnének. Napi 12-18 órákat dolgoztam, amikor még volt munkám és onnan maradt még valamennyi félretett pénzem + kapom a 22800 Ft-ot. Mondhatnánk, hogy nekem könnyű, mert nincs családom, akiről gondoskodnom kellene. Mondhatnánk, nekem azért is könnyű, mert van félretett pénzem, ami egy pár hónapot biztosít arra az időre, amíg nem találok munkát. Így most itthonra csak a legszükségesebbeket veszem meg és a legszükségesebb dolgokat javíttatom meg...stb.

Tisztában vagyok vele, hogy a kormánynak ez a közmunka program statisztikát javító intézkedése is. Engem ez nem foglalkoztat. Eldöntöttem, ha egy mód van rá, nem akarok bosszankodni semmin és senkit és nem háborgok olyanokon sem, amin nem tudok változtatni. Engem nem érdekel az sem, hogy valami "alja munka", mert nekem semmi nem az, hanem munka. Felsőfokú végzettségem van, nő vagyok, de amikor utcát sepertem, az is jó volt, mert jó volt látni a tisztaságot utána, amikor homokot lapátoltam, akkor tudtam, hogy én is hozzájárulok ahhoz, hogy más házát ne önthesse el az árvíz...stb, stb. Minek bosszankodni? Ettől tényleg nem változik semmi, csak a környezetünk és a családunk közérzete lesz lesz rosszabb. Én meg nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam sem a kormány intézkedései miatt, sem mások feszültségei miatt. Ha valaki feszült akar maradni és kiadni magából a mérgeit, akkor tegye, viszont ezt nem javaslom és én ebben nem vagyok partner.

A közmunka programban betegszabadság és sima szabadság is jár! Hivatalosan jár. Abba megint nem mennék bele, hogy milyen kevés ez a közmunkás minimum, ill. a betegszabi alatti pénz, mert ez egyértelműen igaz, de tudunk ezen változtatni? Nem, mert egyelőre nincs más lehetőség. Én meg nem akarok önző lenni és másokat terhelni feszültséget okozó dolgokkal. Amúgy is sok ember ideges. Nem szeretnék hozzájárulni ahhoz, hogy még rosszabbul érezzék magukat.

Amikor utcai munkán voltam, akkor én is találkoztam ismerőssel. Nem hagytam magamat rosszul érezni és nem hagytam magamat sajnáltatni. Minek? Ez jó dolog? Nem! Van más jobb lehetőség? Egyelőre nincs. Akkor meg érdemes kihozni belőle a jobbat és nem lehetünk önzőek mással szemben a magunk feszkói miatt és magunkkal szemben sem jó feszkókat ébresztgetni, mert ez csak hátráltatja az embert, nem jobbá teszi a mindennapjait. Megtalálom és kihozom a munkából is az előnyöket, mert nekem így jó. Szép napot.

2013. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Túlságosan az optimizmusod mögé bújsz, tipikusan az az ember, akinek tök mindegy, xart takarít, vagy mocsokba mászik neki megfelel.


Ne haragudj hogy ezt mondom, ha jogi karra járnál te sem vállalnál el egy kis faluban ilyen munkát, hogy később az emberek megbélyegezzenek, hogy hát ehez ne menjünk, múltkor is itt láttam lapátolni a többi alulképzettel.


Lealacsonyító a közmunka és a velejáró feszültség és neked ez lehet hogy hiúan hangzik, vagy netalán tán túl büszkén és fent költ hangon.


De valahogy, inkább elmegyek gyárba multihoz 150.000ft-os nettó bérért (pl Kingspan) mint ilyen alja munkát csinálni 50.000ft-ért.


Az a baj, hogy a gimnáziumba és az általnos iskolába sajnos nem tanították meg az embereket arra hogyan kell motivációs levelet írni, vagy önéletrajzot és itt kezdődik a bibi, hogy senki nem tudja jól eladni magát.

Én ez ellen tettem, mert én minden információt felhasználok amit a neten találok, ha kell átfordítom 2 féle nyelvre, hogy lássák hogy tud ez az ember annyit amiért érdemes felvenni, ahol nyelvet kérnek 100%, hogy nem fogod alkalmazni, csak azért próbálnak valamivel szűrni.


Én azt tanácsolom neked, hogy te is tegyél azért hogy elmehess értelmes munkát vállalni, aminek termelő hatása van, ne

- csak az utca legyen szép tőle - ,hanem igen is legyen jó érzés másnap felkelni és újra bemenni dolgozni, és a rendes munkatársakkal találkozni, esetleg együtt ebédelni velük.


Rá fogsz Te is jönni, arra hogy nem olyan jó magasan képzett emberként, olyan emberek között mozogni vagy beszélgetni akik a 7. osztályt sem végezték el.


Más az értékrendjük és más a beállítottságuk is.


Szép napot kívánok!

2013. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Azt mondod, hogy az optimizmus mögé bújok. Én azt mondom, hogy ilyen a személyiségem és ez jó nekem(is). Nem az a lényeg, hogy mindegy-e a piszok takarítása, hanem az a lényeg, hogy amíg nincs nekem való munka, addig azt vállalom el, amit központilag adnak. Ha ez utcaseprés, akkor azt. Persze mellette azért aktívan foglalkozom a számomra megfelelő álláshirdetésekkel. Egyedül vagyok. Nem tudok még kölcsön sem kérni senkitől sem. 1.: legyen büszkeségem és ne takarítsak felsőfokú végzettséggel, meg legyen ciki úgy dolgozni, hogy bármikor találkozhatok ismerőssel és elfogadom, hogy amíg nincs munkám, addig esetleg kikapcsolják a villanyt, a tv-t/netet. és nem lesz pénzem telefonálásra sem, de akkor munkát sem tudok keresni 2.: Nem foglalkoztat a büszkeségem,más..., amíg nincs munkám, addig takarítom az utcát, kapok valamennyi pénzt érte, amiből tudok rezsit fizetni, meg egy kis kaját venni és kihozom belőle a lagjobb érzést. Én a másodikat választom inkább

Én nem a feszültséget, hiúságot akarom megélni. Nem akarok sem bosszankodni, sem nyugtalankodni, sem dühösnek lenni. Nyugodtan szeretném élni a napjaimat.

Ha valakinek van lehetősége a közmunka helyett vagy nem helyette elmenni egy multihoz, akkor tegye. Tökjó, hogy felvették oda dolgozni. De akit elutasítanak, mert pl. túlképzett, "öreg" X munkához, nem férfi/nem nő, pici gyereke van stb. stb. és megélhetési gondjai vannak, akkor az ne vállaljon el egy utcaseprést, amiért pénzt kap, nyugdíj jár utána, van betegbiztosítása, mert ez alja munka? Hmm. Az utcaseprés pedig amúgy sem annyira koszos, mivel a seprűvel és a lapáttal érintkeznek a csikkek, falevelek, papírdarabok! A dobozos üdítőket pedig kesztyűvel veszi fel az ember.

Anno minket sem tanítottak meg önéletrajzot, motivációs levelet írni, de rövidke munkával a netről megtanultam és ennyi. Te is netről tanultál meg sok mindent.

Azt tanácsolod nekem, hogy tegyek az értelmes munka megtalálásáért? Ki mondta, hogy nem teszek meg annyit, amennyire csak lehetőségem van? Érdemes kérdezni és nem állítani valamit. Az én szakmámmal/korommal nem könnyű elhelyezkedni. (Másnak sem a sajátjával...). Én pl. azt tettem még meg az aktív munkakeresés mellett, hogy még 2 szakmát begyűjtöttem és most fogok vizsgázni a harmadikból és tavasszal a negyedikből, ill. nézem a netet, telefonálgatok..stb.. Szóval rólam nem mondható el, hogy ne tennék meg dolgokat egy jobb lehetőség megtalálására, mint a közmunka. Nekem a közmunka is jó érzés, mert tudom, hogy rezsit tudok fizetni, tudom, hogy hamarosan lesz egy jó lehetőségem és még edzésnek is jó dolog... Nem engedem, hogy az a biz. karikagyűrű leessen... Vidám, szép napot.

2013. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Jah! Bocsi: nem állítottál, csak azt írtad, hogy én is tegyek meg mindent...ami persze azt feltételezi, hogy biztosan nem teszek meg mindent. Szóval ki-ki találja meg mielőbb a számára legjobb munkát és minden helyzetben tudjon pozitív lenni. Ezt kívánom :)
2013. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Semmi bajom az életszemléleteddel, csak egy dolgot felejtesz el, hogy a nőknek van ilyen "könnyű munkájuk", tudod te hogy a férfiak mit csinálnak közmunka címszó alatt?

sorolom: gereblyézés, terület rendezés, szemétszedés, falevél szedés, fűnyírás, szemétlerakó helyen való gödrök ásása, latrina takarítás, na soroljam tovább?, vagy még nem ment el az étvágyad.


Szerencsés ember vagy, hogy a rezsit kitudod fizetni 49.000ft-ból és még kajára is marad egész hónapra!


Egy átlag ember napi megélhetése kb 2500ft ebbe benne a reggeli, ebéd, vacsora... és ez nagyon szűk keret.


Én nem azt mondtam, hogy a munka büdös, hanem azt amit közmunka címszóval ráerőltetnek az emberekre.


A nők persze hogy csak sepregetnek, falevelet, meg szemetet szednek, esetleg ablakot tisztítanak, de ennyi és nem több.


Ide teszek egy gondolat jelet és hogy miket csinálnak a férfiak közmunka alatt: - :


És sorolhatod.


Derűs napot kívánok és egy sokkal jobb Magyarországot, mint a mostani és nem volt hangsúlyos a jobb még mielőtt valaki félreértené. (nem politikai irányzat)

2013. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

:)

Együtt dolgoztam férfiakkal. Én is gereblyéztem, téglákat, betondarabokat! pakolgattak velem is (más nőkkel is), nehéz zsákokat kellett cipelnem, kézzel (kesztyűvel szedegettem a földről cuccokat), lapátoltam kutyakakit vagy ki tudja milyen kakit.stb. Füvet még igaz nem nyírtam közmunkában, de máshol már igen. De ez miért lenne esetleg nehéz munka? A nyakában van a tartó és a kezével/testével mozog vele. Nem fut, nem kell kiköpnie a tüdejét közben. A sima gépet meg egy kis erővel tologatja az ember. Valaki megnézte a telefonjával, hogy naponta 9-10 km-t gyalogoltunk. Mindannyian. Ennyi.

Szerencsés vagyok, mert pozitív a gondolkodásom és a jég hátán is...

Nem szoktam naponta 2500 Ft-ot költeni..én nem, hanem jóval! kevesebbet. De azért naponta eszem, ez tuti :)

Valóban nem mondtad, hogy büdös lenne a munka. Értem én, hogy miről írsz. Azt is értem, hogy miért. Elfogadom, ha Te másképpen látod a dolgokat, ami persze nem gond. Különbség az, hogy én mindenben megkeresem a jó oldalt, jó érzés a megoldásokra figyelni és nem a bosszankodásra.

Vidámabb napokat kívánok :)

2013. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem jó tapasztalataim vannak a közmunkával. Most vagyok először közmunkán, Budapesten lakom, egyetemi végzettségem van. A fizetés kevés, bruttó 95 ezer, de a munka jó. Én egy közhivatal gazdasági irodáján dolgozom. Nekem, mint pályakezdőnek, tapasztalatszerzés céljából igazi mennyei áldás ez a lehetőség, hogy ilyen intézményben szerezhetek gyakorlatot, ráadásul a szakmámban. Ha ez a lehetőség nem lenne még mindig az állásportálokat böngészném és kezelném a depimet amiért sehová nem hívnak be.
2013. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te a kultúrális közmunka programban vagy. Ez az elsö èv hogy közmunkánál figyelembe veszik a vègzettsèget ès 8 órában vagy. Ha idèn márciusban kezdted volna a közmunkát akkor más lenne a vèlemènyed. 6 órában lenni havi 37-èrt nettóban ès az utcát söpörnéd. Elárulom hogy ez a közmunka sem fog sokáig segíteni rajtad. 6 hónap aztán jön a kemény valóság, a való élet! Sok sikert a boldogulásodhoz. :-)
2013. nov. 28. 18:32
 20/20 anonim ***** válasza:
19-es a számból vetted ki a szót!
2015. jan. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!