Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hányszor kötelezhetnek közmunk...

Hányszor kötelezhetnek közmunkára?

Figyelt kérdés
3 év alatt 3-szor voltam közmunkán, és meguntam. Eddig is kerestem "normális" állást mert nem az az álmom hogy közmunkás legyek. Most viszont meguntam. Viszont jövö hó egytöl jön a téli közmunka és már jelezték hogy mehetek. Ezzel két bajom is van: 1: ha elfogadom akkor megint ebbe fogok kerülni, bent ragadok a közmunkába. Mert aki hosszú idön keresztül közmunkás, azt nem hogy visszavezetik a munka világába, hanem nem engedik kikerülni a közmunkából. 2: Már elöre tudom hogy sokan azt fogják mondani, örüljek hogy legalább van közmunkám. 3. éve olyan közmunkára osztanak be amihez csak 8 általános kell, a végzettségeim nem számítják be! Mindig csak 6 órában alkalmaznak havi netto 35 ezer forintért. Meguntam ezt az egészet. Mi van ha nemet mondok már a közmunkàra? Vagy az állam úgy képzeli hogy életem végéig bent hagy a közmunka programban és sose kerüljek ki onnét, hanem ragadjak bent amig élek?
2013. okt. 20. 08:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sajnos igazad van. Ha nemet mondasz a közmunkára, akkor nem leszel jogosult semmilyen segélyre egy darabig.
2013. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tavaly 9 hónapot voltam 6 órás közmunkán. Miután letelt, 42!!! napig kaptam segélyt. Aztán semmit. És soha nem kaptam se fht-t se szociális segélyt!!!! SEMMIT nem kaptam!!!
2013. okt. 20. 10:17
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor ne fogad el, nem kötelező a munka. Én 14éve dolgozók reggelenként 30 ezerért plusz munkába mégsem siránkozók. 30 ezer is több mint a semmi.
2013. okt. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
14 éve 30 ezerért dolgozol???
2013. okt. 20. 16:56
 5/20 anonim ***** válasza:
Fizetéskiegészítésként újságot hordok reggelente,és igen 30 ezer Ft.
2013. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A fizetéskiegészítés az nem közmunka! Nem csak havi 30-ból kell megélned.
2013. okt. 20. 17:41
 7/20 anonim ***** válasza:
De ha nem lenne munkám is több lenne mint a semmi.
2013. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hű, én most kezem a (téli) közmunkát :( Ennyire sz@r? :((( Még nem mondták hol és mit kel csinálnom, ma intéztem az orvosi igazolást.

Ha nem lennének iskolás gyerekeim, akkor mennék külföldre. Te nem gondolkoztál ezen?

Nem csodálom, hogy meguntad, ez már kizsákmányolás :( havi 35 ezer arra sem elég, hogy a rezsit kifizessem, nemhogy a lakbért.

2013. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Ha a közmunkás menet közben talál állást, akkor bármikor azonnal megszüntetheti a közmunkás jogviszonyát, mindenféle gond nélkül. Csak a szokásos kilépést kell megcsinálni és bejelenti a munkanélküli hivatalban és annak, aki foglalkoztat éppen. Nov. 1 utántól még OKJ-s iskolát is elvégezhetsz (mellette nem végzel közmunkát és neked semmibe nem kerül, ill. lesz egy másik szakmád is és még pénzt is kapsz alatta). Ne hagyd magad lerázni, ha azt mondják, nincs beiskolázási lehetőség nálatok. Egy csomó szakma közül lehet választani és ingyen elvégezni. Ha leráznak, akkor még mindig van más lehetőség, hogy közmunka helyett iskolába mehess ingyen és ekkor többet kapsz, mint a 22800 Ft-os segély. Ezen kívül a suli is beszámít a 30 napos munkaviszonyba, ami ugye kötelező évente, hogy a segélyt kaphassa az ember. Üdv.
2013. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

A közmunka-program egy lehetőség. Egy jobb lehetőség az aktívkorúak ellátási segélyezésétől, mert ilyenkor több pénzt kap az ember pl. Nem arról beszélek, hogy akár a 30-40 e Ft körüli összeg elég lenne! Arról beszélek, hogy ez még mindig több a 22800 Ft-nál. Ha már nem sikerült munkát találnod, akkor addig ezt érdemes elvállalnod, amíg nem lesz egy számodra megfelelő, hiszen felmondhatod jogkövetkezmények nélkül a közmunkát, mint azt olvashattad is, ha sikerül bemutatnod egy munkaszerződést.

Nem szeretnék belemenni a politikába nagyon, csak annyira hogy az állam / hivatalok /cégek tényleg megnehezíthetik az emberek életét és nem vagy nem könnyű állást találni ezek miatt sem. Ha ezt félretesszük (mert nem a problémával érdemes foglalkozni, hanem a megoldásokkal), akkor az állam még mindig a segítői oldalon van, hiszen többet ajánl a közmunka programmal az Álláskeresői segélyezésnél. Van nekem is egy halom végzettségem. Nő létemre pl. lapátoltam - számomra - hosszú ideig. Eldönthettem, hogy mérgelődök vagy ha már így alakult, akkor kihozom belőle a legjobbat. A kihozás mellett döntöttem. Hasznos is volt a munka, amit csináltunk, még sportolásnak is megfelelő volt stb. stb. Elhiszem, hogy bosszantó, szomorú, kiábrándító lehet, ha egy X végzettségűnek végzettség nélküli munkát kell elvégeznie, de nem a bosszankodással érdemes foglalkozni, mert az nem visz előre, hanem azzal, hogyan hozzuk ki a legjobbat belőle. Ha idegesek vagyunk, az nekünk sem jó, a családunknak sem jó és senki másnak sem. Nem célszerű ráterhelnünk senkire sem a feszkónkat, mert attól még rosszabb lehet minden. Nekünk kell a munkát felkutatnunk. Ha már nem találunk, akkor érdemes elfogadnunk az ő támogatási rendszerét addig, amíg nem tudunk mást tenni. Vidámságot, felszabadultságot és egy jó munkára találást is kívánok.

2013. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!