Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért imádják itt annyian a...

Miért imádják itt annyian a Kádár-rendszert?

Figyelt kérdés

Tudom, "mindenkinek volt munkája". Hogy milyen és miből, azt hagyjuk.


Lehet nézegetni a Fortepan képgyűjteményt is, több ezer életkép a kádári évekből, én semmi vonzót nem találok benne. Szürke, kopott, egyhangú, lehangoló.


[link]


Vélemények?



2013. okt. 17. 09:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Első mondatoddal megválaszoltad.
2013. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Mert az nem volt olyan elcseszett rendszer mint a mai.
2013. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
30%
Az Orbán kormány százmilliószor hazafibb és jobb, mint a kommunista internacionalista Kádár pokolfajzatok, beleértve az utókomcsikat is!
2013. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
sok a troll
2013. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 klopusz ***** válasza:
91%

Megmondom őszintén, én gyerekként semmi rosszat nem találtam benne.

Mindenkinek volt munkája, ahogy írod Te is, és ha belegondolsz, most éppen a munkanélküliség a legnagyobb gond. Akkor dolgoztál (ha nem, bíróság elé vittek, mint "közveszélyes munkakerülő"-t), megkaptad a fizetésedet, amiből megéltél, kifizetted a számláidat. Nyáron elmehettél fillérekért SZOT ügyülőbe teljes ellátással, a gyereked is könnyen eljuthatott táborba, mert az önkormányzatok ilyeneket is fenntartottak. Megfizethető volt a színház- és mozijegy, a könyvek.

Ha belefondolsz, a 70-es években lett "divat" a hétvégi ház, rengetegen vettek.

Az önkormányzat adott lakást, senki nem élt az utcán.

A létbiztonság mellett nem azt figyelték az emberek, hogy milyen ruhákba járnak.

2013. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező, először érdemes a fogalmakkal tisztában lenni, különben sok tévedésed lesz. Nem "imádják", csak látnak benne olyan dolgokat, amelyekhez képest a mai hasonló dolgok mérhetetlenül rosszabbak. Ez nem az álmodozás, hanem a véres valóság.

Természetesen voltak abban a mainál rosszabb dolgok is, de az emberek többsége az ilyesmit csak a megélhetésének minősége szempontjából és nem filozófiai magasságokban vizsgálja.

A kedvedért megnéztem a fényképeket. Készítek én neked mindegyikhez egy összehasonlíthatót a mából. Rettenetes lesz. Persze készíthetnék kevésbé retteneteset is. Az ott látható képek egy nagyjából ötven évvel ezelőtti helyzetet tükröznek, hasonlókat fényképezhettek Európa bármely nagyvárosában is. Nem fanyalogni, hanem érvelni kell, ha van véleményed.

2013. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
11%
akik a kádár rendszert imádják azok mocskos kommunisták! a kommunizmusnál aljasabb eszme nincs még egy a földön!
2013. okt. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem volt olyan jó a Kádár rendszer csak a politikusaink nem értnek a kapitalizmushoz...

Amerikában is mindenkinek lenne munkája ha nagyon akarna csak ugye ott nem kötelező dolgozni!

2013. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

"dom, "mindenkinek volt munkája". Hogy milyen és miből, azt hagyjuk."


Persze, h hagyjuk.

Arról miért nem beszélsz, h most talán nem hitelből élünk?

Esetleg vannak önálló gondolataid is vagy csak azt tudod dadogni, amit hallottál másoktól?

Mi bajod van az Ikarus buszokkal?

Elmondanád a véleményed, h miért volt "eladhatatlan szar"??

De ne is válaszolj, te is az a fajta hülye vagy, akinek csak fekete van és fehér így már előre eldöntötte, h csak hisztizni fog...

2013. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

A következők mind csak a kisember szempontjából vonatkoznak, aki benne élt az LÁTSZÓLAG ezeket érzékelte csak, tehát a lepontozás előtt kérem mindenki azt vegye figyelembe, hogy én erről beszélek és nem arról, hogy fizikailag milyen következményekkel is járt a rendszer:


Az előző rendszerekhez képest LÁTSZÓLAG kényelmesebb volt. az embereknek nem kellett amiatt aggódni, hogy mi lesz holnap, olcsón kaptak hitelt, biztos volt a munkahely. Igaz, hogy nem fú de nagyszerű körülmények között, de mindenkinek volt egy biztonságérzete, hiszen az elképzelhetetlen volt, mit most, hogy jön a bank és trükközéssel viszi a házad, ha kirúgnak utána évekig nem lesz munkád. mindenki elmehetett nyaralni, a valódi termelő munkát végző munkás ember (akiből ugye sok volt) megbecsült volt, jó fizetéssel. A diktatúra mint olyan már nem fogta szorosan az embereket, fellazult minden.


A jelenlegi rendszerben azért nosztalgikus, mert akik éltek abban a rendszerben hiányzik, hogy ez a biztonságérzet már nincs meg, jelenleg már nem az állam feladata az, hogy megfelelő életszinvonalat garantáljon, hanem egyéni felelősség és szerencse kérdése.

2013. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!