Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szeretitek annyira a...

Miért szeretitek annyira a Kádár-rendszert? Nektek fontosabb a biztonság, mint a szabadság?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 01:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

nem szerethetek valamit, amiben nem éltem :D csupán véleményem lehet róla! aki élt benne és "szereti" bizonyára azért, mert akkor biztosabb volt a megélhetés, lakhatás stb.

viszont nem voltunk "szabadok"! Kár, hogy Magyarország mindig csak végletekben tud gondolkodni! Pl: ez a kérdés is bizonyítja ezt! Nekem fontosabb a biztonság, mint a szabadság ami egy relatív fogalom! Mégsem vagyok Kádár hívő!

2011. jan. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Nekem fontosabb a biztonság, mint a szabadság"


Tehát pl. támogatnád azt, hogy Magyarországot Vasfüggöny vegye körül, mert így kisebb az esély arra, hogy terroristák is bejönnek a sok külföldi között?

2011. jan. 3. 01:06
 3/21 anonim ***** válasza:
50%
Abban a rendszerben is volt rossz és jó.És most ami van az egyenesen sz@r.Biztonság az tuti,hogy volt.Volt munka ,megélhetés,lakás.A bünözőkkel sem bántak ilyen kesztyüs kézzel mint most.De nem is volt ennyi büncselekmény,meg nyomorgó ember.
2011. jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%

"Tehát pl. támogatnád azt, hogy Magyarországot Vasfüggöny vegye körül, mert így kisebb az esély arra, hogy terroristák is bejönnek a sok külföldi között?"

ezt honnan veszed? o.O

Nem támogatnám! megint csak a végletek -.-

2011. jan. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
attól még, hogy vasfüggöny vett bennünket körül, ugyanúgy bejöttek kémek, hírszerzők stb. nézz már utána kicsit annak amiről magyarázol!
2011. jan. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Ha szegény vagy, nem mész semmire a szabadsággal. Ezt ne feledd el.
2011. jan. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 doboszoli ***** válasza:
54%

Én életem első harminc esztendejét abban a rendszerben éltem le.

Akkor természetesnek vettük, azt ami volt, a jót is, a (kevesebb) rosszat is.

Amikor új szelek kezdtek fújdogálni, Király Zoltán megtartotta ominózus beszédét, kezdtük nem szeretni, vártuk a változást, a szabadságot, egyáltalán a MÁST.

Amikor eltelt 5-10 "szabad" esztendő, megtapasztaltuk, mit kaptunk cserébe a "nagydemokáré" mellé, kezdtük volna megint szeretni a megelőző viszonylagos rabságban töltött éveket.

Ma ott tartunk, hogy szinte bármi jobb lenne, mert mint valaki bölcsen írta a GYK-n, eddig is nyakig voltunk a sz@rban, de legalább nem hullámzott.

2011. jan. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%

"Nektek fontosabb a biztonság, mint a szabadság?"


Jajj, már vártam, hogy újra előhuzakodj ezzel a Jefferson-os hülyeséggel, miszerint a szabadságot nem szabad feladni a biztonságért.


Jefferson úrnak és neked is üzenem, hogy ebből a törvényből kiindulva akkor egész nyugodtan és szabadon menjetek be egy cigánytelep közepébe és szabadon nyírassátok ki magatokat, mert neketek nem fontos a biztonság és úgy egyáltalán, hogy életben maradjatok.


Különben is, ebből a törvényből kiindulva akár még anarchiát is teremthetnénk, mivel ott aztán mindenki olyan szabad lenne, hogy ihaj-csuhaj, csak éppen az emberek nem akarnának semmit sem dolgozni és így szépen lassan elfogyna az étel a boltokból, mert felélnénk azt és az lenne a végén, hogy két szelet kenyérért egymást lövöldöznénk fejbe.


De ugye ez nem baj, mert szabadok lennénk, igaz?

2011. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ultracivil ***** válasza:
100%

Mit jelent a szabadság?


Azt, hogy lehetőséged van! Lehetőséged szinte mindenre!


Lehetőséged van arra, hogy vállalkozhass.

A mostani rendszerben az irreális banki kölcsönök mellett, az adórendszerünk elviselhetetlen terhei miatt, lehet szerinted teljesen tiszta (kapcsolatok, és korrupció nélküli) vállalkozást indítani vezetni?

Szerinted a tehetség, a perfekt szakismeretek, a kitartás, az inteligencia, a minőségérzékenység hatékonyabb vállalkozási eszköz, vagy az ha lefizetek valakit és mellette még adót csalok ??


Lehetőséged van arra, hogy utazhass.

Annakidején nem lehetett nyugatra menni, most lehet.

Mégis tudsz utazni ?


Lehetőséged van arra, hogy szabadon válassz munkahelyet.

Na válassz !


Lehetőséged, hogy gyerekeid tovább tanulhassanak.

Hát köhögd ki az eltartásukat.


Mert mit ér az a lehetőség, az a szabadság amelyet nem lehet használni?

Ez az a szabadság amit Neked, de ellened hírdetnek.


Tudod kedves Kérdező én egykorú vagyok Doboszolival.

Teljesen egyetértek vele és osztozom a keserűségében akkor, amikor azt mondja, hogy nem ezt akartuk. Becsületesen, szabadon szeretnénk élni, vállalkozni egy biztonságos, igazságos világban.

Hát ez sem az.

2011. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én meg azt mondom, hogy inkább éheznék, csak, hogy az interneten bármit elérhessek szabadon és csak a pénz akadályozzon meg abban, hogy elutazzak mondjuk Dél-Afrikába, minthogy mindennap egyek, de cserébe soha se hagyhassam el a Keleti-blokkot és alig tudjak valamit a külvilágról!
2011. jan. 3. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!