Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem telepítik át végre...

Miért nem telepítik át végre a Szabadság téri szovjet emlékművet a Balatoni úti szoborparkba?

Figyelt kérdés
Miért szavazták le az elvitelét a Fideszesek? Tudtommal a Szovjetúnió már nem létezik, amelyik ország ezt az engem és másokat is nagyon sértő obeliszket odarakta. Kitől vagy mitől félünk? A Moszkva tér átnevezésére sem dőlt össze a világ, erre sem dőlne.
2011. júl. 12. 12:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
64%
Mert az titkos rakétasiló,és kém radar.Jobb esetben mű dugó.
2011. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Mert a kutyát sem érdekli az a szerencsétlen szobor, nem ám még pénzt költeni a szállítására.
2011. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
27%
Ezt én sem értem. Elég nagy oximoron, hogy a Szabadság téren egy ilyen emlékmű van.
2011. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Rákosiék építették.
2011. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Azt az emlékművet az elesett katonák emlékére emelték.


Az ilyen célból állított emlékműveket meg nem szokás lebontani. Egyszerűen tiszteletlenség.


Téged miért sért az az emlékmű?

2011. júl. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

12:30 - "Mert a kutyát sem érdekli az a szerencsétlen szobor, nem ám még pénzt költeni a szállítására."


Mert a kutyát sem érdekli az a szerencsétlen szobor, nem ám még pénzt költeni a 2006-os megrongálása utáni helyreállítására.


Ha neked túl drága a szállítás, a sokkal olcsóbb bontást is támogatom.

2011. júl. 12. 12:39
 7/38 anonim ***** válasza:
79%
Én sem értem, hogy miért kellene lebontani vagy átszállítani. Csak azért, mert szovjet? Tény, hogy itt maradtak, meg elnyomtak minket, de ők űzték ki a németeket, és ezért az életüket adták, így a tiszteletet megérdemlik.
2011. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
22%
Ezt átnevezik Roosewelt térre az amerikai nagykövetség tiszteletére ezt is meghagyják,olyan szép kerek ez az egész, lehetne pl. inkább Világbéke tér
2011. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

12:36 - Ezért is írtam az elszállítást, mint első felvetést. A nagytétényi szoborparkban a belépő megfizetése után mindenki leróhatja kegyeletét az elesett szovjet katonák emléke előtt.


Azért sért, mert tiltott önkényuralmi jelképet tartalmaz, mert Magyarország történelmének talán legsötétebb időszakából származik, sokaknak az idegen katonai megszálltság gyomorforgató emlékeit idézi, így nagypapámnak is, aki átélte az 56-os borzalmakat. Őt jogosabban sérti az emlékmű, mint engem, az igaz.

2011. júl. 12. 12:44
 10/38 anonim ***** válasza:
96%

"Téged miért sért az az emlékmű?"


Azért sérti, mert a csökött agyával nem fogja fel, hogy nem a Szovjetuniónak állították az emlékművet, hanem az elesett katonáknak, akik azért harcoltak, mert ha nem harcoltak volna, akkor azért végzik ki.

2011. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!