Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártra szavazol 2014-be...

Melyik pártra szavazol 2014-ben? Miért?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy az emberek mi alapján adják oda 1-1 pártnak a szavazatukat.


Válaszokat előre is köszönöm!

Volna még egy kérésem, mindenki csak a kérdés megválaszolásával törődjön, ne reagáljon a korábbi válaszokra, ugyanis ezzel a kérdéssel a véleményetekre vagyok kíváncsi és nem politikai vitát akarok indítani/gerjeszteni.



2013. okt. 12. 10:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
73%
Jobbikra. Mert Magyarországnak a Jobbikra van szüksége.
2013. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
82%
Jobbik. Mégpedig azért mert ebben az országban a rendszerváltás óta semmi érdemleges nem történt, a nép nyúzásán és szivatásán kívül. A jelenlegi helyzet pedig több szempontból is tarthatatlan szóval én alapos, nagymértékű, és igazi változást, tulajdonképpen rendszerváltozást akarok. Jobbik.
2013. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
72%
Jobbikra szavazok. Elegem van a lassan 25 éve folyó "rendszerváltó" pártok mutyizásából, hazugságaiból. Az MSZP és haverjai valamint a Fidesz a háttérben összefonódik, ugyan az a gazdájuk, irányítójuk. Ideje lenne már magyar kézbe adni az ország vezetését, nem másokat szolgálni. Ezek (jobb és baloldal) tönkretették az ország iparát, mezőgazdaságát, eladtak mindent. Változás kell, igazi rendszerváltás!
2013. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
68%

LMP.


Az MSzP Bajnaival és Gyurcsánnyal együtt olyan szinten leszerepeltek, hogy abba talán még Orbán is belepirulna, ez pedig nagy szó. Gyurcsány és Bajnai azóta is bullshitet bullshitre halmoz, láthatóan fogalmuk sincs, miről beszélnek, csak kétségbeesetten igyekeznek kapkodni a választók után. Mindketten borzasztó nagy showmanek, de ennyit érnek nagyjából. A DKra szavaznék utoljára, de szorosan mögötte ott az "ellenzéki összefogás".


A Fidesz szintén leszerepelt. Eleve, ez a szittya ellenségkeresés külföldön belőlem hatalmas averziót vált ki, társadalompolitikájukban pedig tökéletesen mást gondolnak az állam feladatáról, mint én. Szerintük az állam feladata, hogy értékrendet adjon az embereknek, tanítsa, vezesse őket, szerintem meg az állam hallgasson, és éppen csak kereteket adjon a spontán társadalmi diskurzusnak. Paternalisták, kenetteljesek, arrogánsak.


A Jobbik államfelfogása nagyon hasonlít a Fideszére. Továbbá én nem hiszek abban, hogy ködös kategóriák alapján bármiféle különbség létezik emberek között ("nemzetiség" alapján), ők pedig erre építenek. Ezen kívül embert embert ellen ugrasztanak azzal, hogy nagyon ritkán a konkrét felelőseit jelölik meg egy elítélendő tettnek, hanem általában a cigányokat (pl.: egy bűnesetnél nem az elkövetőre haragszanak, hanem a cigányokra)vagy a zsidókat (pl.: a palesztin eseteknél sem a konkrét elkövetőkre vagy politikusokra haragszanak...), és ők is a külföld démonizálásával igyekeznek megmagyarázni olyasmit is, aminek aztán semmi köze a külpolitikához. Az emberek természetes és irracionális félelmeiből táplálkoznak, olyanok, mint egy rossz horrorfilm, de... legalább még nem szerepeltek le, és ez a javukra szól!


Az LMP ezzel szemben nem egyszerűen a maradék, hanem igazán becsületes és egyenes húzás volt nem csatlakozni az "ellenzéki összefogáshoz". Ezt ígérték a választóiknak, megtették. Kell ennél több? Nem bármi áron kell nekik a hatalom, hanem van egy elképzelésük, mit szeretnének tenni az országgal, és ha ez tetszik a választóknak, csak akkor. Az ellenzéki összefogás Machiavellista, a lényeg a hatalom megszerzése és megtartása, ezért minden kompromisszumot hajlandóak megkötni bárkivel, és kapóra jön nekik Orbán, mert sok tájékozatlan emberrel így el lehet hitetni, hogy "aki nem ránk szavaz, az Orbánt tartja hatalmon", holott a választások szabályainak és a középiskolai matematika anyag ismeretével össze lehet rakni, hogy ez bizony nincs így. De ugye az rosszul hangzana, hogy "hatalmat akarunk bármi áron", ezért inkább azt mondják "Orbánt akarjuk elűzni bármi áron". Elmorzsolok egy könnycseppet, annyira szépen hangzik, de valójában náluk a "hatalom célja a hatalom maga..." Ha az LMP is csatlakozna, nem mennék el szavazni.

2013. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
74%

Jobbik. Olyan témákkal is foglalkoznak, amelyek fölött mások szemet hunynak, és radikálisak legalább...

Fidesz most egy nagy ámokfutást fojtat, a baloldal szép ígéretei meg már nem hatnak meg (ugyanúgy, mint a Fidesz ígéretei sem...)

LMP ugyan még nem volt kormányon, de úgy tűnik, be se jutnak a parlamentbe...

2013. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
48%

Én egy olyan pártra fogom leadni a voksomat, ami az országunk, és a nemzetünk érdekeit tartja szem előtt, nem feledkezik el a határon kívüli magyarokról, nem ad lehetőséget a multiknak és a bankoknak az embereken való élősködéshez, nem engedi, hogy beleszóljanak a külföldi hatalmak az ország ügyeibe, megakadályozza a gáz- és villanyárak drasztikus emelkedését, védi a nemdohányzók érdekeit, biztosítja a fiatalok jövőjét és garantálja a közbiztonságot.

Ez a párt pedig nem más, mint a Fidesz, én rájuk fogok szavazni jövőre rengeteg magyar honfitársammal együtt, hiszen tudom, hogy így a legjobb kezekben marad az ország irányítása.

2013. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
69%
Én is a Jobbikra. Azert mert bennük csak egy dolog van amit nem szeretek, mégpedig ez a határon túli magyarok meg Trianon őrület. De a többi párt még rosszabb így jobb híján ők maradnak.
2013. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
69%
#27 Amíg nem konkretizáltad, biztos voltam benne, h a Jobbikra gondolsz, ugyanis ezek csak rájuk igazak.
2013. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
35%

DK-ra szavazok. Gyurcsány megbánta amit tett és most már értünk akar küzdeni. Többiek lejáratták magukat. A Fidesz tevékenységének látjuk a következményét. A Jobbik egy primitív párt, aki cigányozással és zsidózással tudja csak megnyerni a szavazókat az ne akarjon hatalomra kerülni, ez még Orbán rezsiprogramjától is lejebvaló.


Gyurcsány, ő a jövő, egyszerűen nincs másik alternatíva.


http://www.youtube.com/watch?v=evyVySPeEz0

2013. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
32%

* http://www.youtube.com/watch?v=SQkl87o1JfE


Az aki csak azt a bizonyos részletet hallotta az köteles végig hallgatni az egészet.

2013. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!