Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » M1 hirado kicsit elfogult?

M1 hirado kicsit elfogult?

Figyelt kérdés

Egyik parttal sem szimpatizalok!


Tegnap evek ota eloszor megneztem az M1 hiradot. Egy kicsit meglepodtem, hogy csak Fideszes politikusok nyilatkoztak (raadasul az esetek nagy reszeben nem kozoltek informaciot, csak a baloldalt pocskondiaztak). A Fideszen kivul az LMP es a Jobbik kerult meg bele egy fel mondat erejeig, megpedig ugy, hogy az LMP szinten a baloldalt szolta epp le, a Jobbik pedig a Fidesszel ertett egyet.


Rossz napot fogtam ki, vagy tenyleg itt tartunk, hogy a hirado egyoldalu pocskondiazast kozvetit csak?


Ami az en elvarasom lenne: nulla pocskondiazas, a tervek ketoldalu, objektiv ismertetese...



2013. okt. 10. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olyat nem találsz!

Minden adónak szüksége van a pénzre, és minden pártnak szüksége van a kampányához, egyéb minden-napi általa elkövetett események "megmagyarázáshoz" egy-egy hírcsatornára.

Egy tv adó = egy párt! (ha kereskedelmi csatornáról van szó!)

Az M1, M2 = a mindenkor kormány által a központi költségvetésből fenntartott adók = ha változik a kormány mögött a párt, akkor majd változik a bemutatott "valóság" is!


Megoldás amit én is, mint párton-kívüli követek:

megnézem a híradót az egyik adón (amelyiket egyébként többé-kevésbé hitelesnek tartok), ha olyan érzésem van, hogy itt valami sántít, akkor még aznap megnézem a híradót egy másik adón is, és akkor valahol "középtájon lehet az igazság". Vagy még ott sincs!

2013. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne várj egy független híradót sem, mert olyan nincs, mindegyik elfogult.

M1, Hír Tv, Echo Tv erősen jobboldali kötődésű, a Fidesz adói.

ATV, RTL Klub, TV 2 pedig baloldali, MSZP-adó.

Nézzél bele mindegyik oldal híradójába, valahol a kettő között lesz az igazság.

2013. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem pontosan látod.

Az M1 egy kampányadó, amely a Fidesz szolgálatában áll. Tehát nem "kicsit elfogult", hanem végrehajtja a parancsot.

2013. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, mivel az MTV állami televízió, a kormányt szolgálja ki, illetve a kormány adja a pénzt a TV-nek.


Az szerintem logikus, hogy túlsúlyban vannak a fideszes politikusok, mivel ők vannak hatalmon, ők hozzák a döntéseket. Ez mellett ellenzéki politikusokat is megszólaltatnak.


De az valóban megfigyelhető, hogy a köztévé a kormány propagandaeszköze lett, mivel a hírekben a kormány aktuális intézkedései, azok pozitív hatásai kerülnek túlsúlyba. Az Este az, ahol érdemi vita is folyik, bár újabban ott is inkább a műsorvezetővel ülnek le beszélgetni, elmondják a saját álláspontjukat a politikusok külön-külön, nem ültetik le őket egyszerre egy asztalhoz.


Viszont a kereskedelmi csatornák meg alig foglalkoznak politikával, a hírekben a balesetek, bűncselekmények és a pandák, vombatok vannak túlsúlyban.

2013. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi természetes sincs az M1 híradójának elfogult hangvételén, ilyen egyoldalú, központilag irányított még az "átkosban" sem volt.

Nem vagyok semmilyen pártszimpatizáns, ha néha-néha belenézek ebbe a híradóba, elfog a hányinger.

2013. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dick Esmen ***** válasza:
Egy iciri-picirit.
2013. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat, ment a zold kez. Kicsit naivnak erzem magam most :)
2013. okt. 10. 17:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyugi! Amíg nekem is nem mondták, hogy figyeljem meg, az egyik adó az egyik párt, a másik a másik párt "szája-íze" szerint tálalja a dolgokat, addig nekem sem tűnt fel!!!
2013. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#4-hez. Fatális félreértésben élsz. A kormány az én pénzemet adja nekik a megkérdezésem nélkül. A kormánynak csak az én adóm áll rendelkezésére, hogy költségeket térítsen. Az MTV feladata a hiteles és objektív tájékoztatás. kormánykampányra a párt által finanszírozott TV szolgál.

Nem logikus, hanem a hatalom túltengését mutatja a túlsúly. Egyébként pedig semmiféle túlsúly nem logikus. Az este pedig - ahol álviták folynak - a híradó után a leginkább pártműsor. Ott még a Fidesz kritikája is hozsannába torkollik.

2013. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogy egy klasszikust idézzek, nem kicsit, nagyon!


Gusztustalan, amit az MTVA híradó címen csinál, színtiszta kormány és fidesz propaganda.

Mikor a kormányváltás után átalakították a csatornát, még csodálkoztam is, hogy sikerült viszonylag pártatlan maradni, de amit most csinál az nem újságírás, hanem fidesz választási kampány. A legnagyobb baj, hogy a kommentárok olyan szintű elfogultságot árasztanak, amit egy újságíró nem is engedhetne meg magának. Nézzetek ATV-t vagy HÍR24 Híradót, hiába balos az ATV, a híradójukban ez alig érezhető, sokkal objektívebb, mint az állami fos.

2013. dec. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!