Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rohadjon meg aki kitalálta a...

Rohadjon meg aki kitalálta a közmunkát? (! )

Figyelt kérdés
Méghogy visszavezet a munka világába, meg ösztönzi a munkakedvet! Akiket 3 hónapra alkalmaznak csak közmunkána vagy kevesebb idöre, az semmilyen segélyt nem kap, mert nincs meg az x munkanapja a segélyhez. (ne a kissebbségbe gondolkodjatok hanem a tanult, de munkalehetöség híján állástalan emberekre, akik DOLGOZNI akarnak) Ráadásul a kö..ög folyton a szerzödès lejárta után újra alkalmazzák KÖZMUNKÁN azt az embert akivel elégedettek. És ezt a végtelenségig. Nem ám felveszik állományba hanem közmunka szerzödés x hónapig részmunkaidöben. Hogy rohadjon meg aki kitalálta a közmunkát, megvonva a közmunkásokat mindenféle emberi és munkajogoktól. Ugye?
2013. szept. 29. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtál újat én 2004 óta vagyok közmunkás.
2013. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Mint ahogy a dohánymutyinak sem sok köze volt az egészségesebb éltre neveléshez, úgy ennek sincs sok köze a munka világába való visszavezetéshez.
2013. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen sokkal jobb bármiféle munka nélkül oszogatni a pénzt.


Nem azt mondom, hogy jó - de nem az állam feladata a munka biztosítása. Az állam kínálhat segítséget, de sajnos az a baj, hogy a mindenféle segélyek már egyre nagyobb teher a költségvetésre. Az önkormányzatoknak meg megéri, elvégre a közmunkás legalább csinál is valamit, a segélyes meg csak pénzt visz (költségvetési szempontból).


Ebben az ország úgy lesz munka, ha végre megtanuljuk, mi az a kapitalizmus: nem várjuk a sült galambot, hanem elkezdünk vállalkozni. A szocializmus ideje volt az, hogy az állam intézett mindent, nekem csak birka módra követni kellett a nyilakat, és akkor minden jó. Eléggé szomorú, hogy nálunk ezzel kell kampányolni, ha nyerni akarsz...

2013. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Dolgozni akarsz? Akkor mért vagy közmunkás? Évről évre egyre több embert látok gyűjtögetni, időszakosan mindíg érik valami gyümölcs, sok fa alól senki nem szedi össze. Pl most a dió, úgy ahogy van 500Ft kilója, feldolgozva 2000. Vagy veszel egy elhagyatott telket, ültetsz tuját és aldod. Olyat is ismerek, amik önmagában kaporból kiárul szezonban napi 15-20 ezret a piacon. Hogy is van az drága közmunkás, hogy te nem csinálsz ilyet? És ez csak pár példa, rengeteg mindent lehet csinálni, amiből pénzt kap az ember, az igazság az, hogy te nem dolgozni akarsz, hanem lusta módon elvárnád, hogy alád tegyék azt a munkát, amit te kényelmesnek tartasz.
2013. szept. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Macungo ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!


Költözzél Kínába ott se közmunka se segély, de nyugodtan éhenhalhatsz! Vagy Kanadába menekültként. Vagy ne nyafogjál, hanem keressél másik állást, ha ott nincs ahol élsz, akkor költözz oda ahol van, elvégre tanult vagy..


Én 21 éves korom óta nem lakom óta és összesen 3 hónapot voltam munkanélkül több mint tíz év alatt és nincs diplomám, vagy nyelvtudásom, csak munkabírásom és becsületem.

2013. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

" Hogy is van az drága közmunkás, hogy te nem csinálsz ilyet?"


Hol írtam, hogy nem csinálok ilyet? Szerinted a 47 ezerből meg tudok élni és még építkezni is?


De a kérdés nem erről szólt. Ugyanis vannak városi panellakók is akik csak a szomszéd erkélyéről tudnának gyűjtögetni és a fürdőkádban termelni.


Ne terelj!

2013. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
mit háborogsz a közmunka miatt? ha valóban dolgozni akarsz, akkor menj el dolgozni. ennyi a titok. nem nyavalyogni kell hogy kevés ez meg az, hanem tenni ellene. soha sem értettem azokat az embereket, akik elvárják hogy mindent elintézzen helyettük az állam. persze a szocializmusban nevelkedett generáció csak ezt akarja, nem tud ön gondoskodni.
2013. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

"Rohadjon meg aki kitalálta a közmunkát?"


Így van. Szerintem sem kéne egy forintot sem adni nekik hulljon a férgese alapon (a többi ember miért talált munkát, ha ők nem?). Nemhogy 47000-et a - szintén - semmire.

2013. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Dolgozni sajnos egyeseknek túlságosan büdösen hangzik. Inkább örülnél, hogy a kormány lehetőséget teremtett ahhoz, hogy végre dolgozhass valahol! Emlékezz vissza, az MSZP idejében a leépítésekről szóltak a hírek.
2013. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Megertelek.Sajna jobban megeri nekik reszmunkaidos kozmunkast foglalkoztatni mint hogy felvegyenek. Ne add fel! Kozben keress mas munkat! Bar eleg nehez,sok szerencsêt kivanok hozza.
2013. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!