Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkát miért tekinti...

A közmunkát miért tekinti "normális" álláősnak a kormány?

Figyelt kérdés

Valamelyik nep az MTV-ben, elmondták, hogy egy vizsgálat szerint a munkanélkülieknek a gyerekei nehezebben tudnak beilleszkedni a társadalomba. Ez eddig rendben van.


Innen jön a csavar... Szíjártó Péter elmondta, hogy ennek érdekében a kormány mindent megtesz hogy a munaknélküliség világából kivezesse az embereket, szerinte ezt úgy érik el, hogy egyre több embert bevonnak a közmunkába. Ebben az évben 270 ezer embert jövőre majd 300 ember fogja szedni az utcákon a szemetet 6 óra alatt 35 ezerért, vagy 8 órára 47 ezerért. Ezt komolyan gondolták ? Ez a teljes foglalkoztatottság ? Ez lesz az 1 millió új munkahely ? Ezt állásnak tekintik ?


Nem tudom, lehet hogy csak én fogtam taccsot ezen, a szomszéd ismerős aki ebben részt vesz már belefásúlt.


Amikor télen a havi fűtésszáma egy kis lakásban 25 ezer Ft és akkor a rezsi többi összetevőjéről nem is beszéltem, akkor ezt a teszi toszi közmunkát ennyi pénzért, ezt munkának meri valaki nevezni ? Értelmes, diplomás emberek ezt miért nevezik munkának ?


2012. dec. 3. 19:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%
Igen, erről már többször volt szó ezen az oldalon. A közmunkának semmi köze a valódi munkához, még csak abban az értelemben sem, ahogy propagálni szokták, hogy ez majd átvezet a rendes munkába. Egyszerűen átejtés, manipuláció céljából sorolják ezt statisztikailag a munka világába. Valójában egy értelmetlen állami rabszolgaság, ami csak arra jó, hogy vegzálják ezeket a szerencsétlen embereket.
2012. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
6%
Azért mert normális állás. Én Tíz éve vagyok közmunkás és elégedett vagyok vele.
2012. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
37%

Én ezt munkának tekinteném, mert legalább nem a bűnözést választotta. Például Dubajt követendő példának tartják mert szép rendben van a város tisztasága. Azt hiszed, hogy magától lett olyan.

Minden ember hibázik valaki kicsit és nagyot. A szememben nem attól tisztességes ember valaki, hogy egy céget vezet, bankár stb. Hanem kiveszi részét valami munkából és nem azon agyal melyik becsületes embert rabolja ki. Persze ezt is meg kéne reformálni mert az most az egész egy szar.

2012. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%
#2 már azóta van ez? és 35ezret keresel?
2012. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
# 2/4 Biztosan nem ebből élsz meg mert már nem lennél ! A régi kormány a közmunkáért normál fizetést adott, ezt megértem, de ebből a 28,35,47 ezrekből megélni sem lehet. az jó ha a családod besegít vagy mellé dolgozól, jó sokat, de vannak akiknek nem jut olyan segítség ! Gondolj ebbe is bele.
2012. dec. 3. 19:56
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

A cél a közmunkával a statisztika kozmetikázása!


Ha nem lenne közmunka akkor látszódna hogy nő a munkanélküliség!


Nah meg sok szavazó azt hiszi hogy a közmunka a "lumpen" elemeknek van és így "legalább dolgoznak"!


Az más kérdés hogyha menet közben állást kapnál akkor nem tudsz elmenni a rendes munkahelyre mert különben megbüntetnek!


Értsd: ha közmunkába állsz, onnantól a rendes munkahelyen sokkal nehezebb helyzetben vagy! Mert nem mehetsz el interjúkra, és nagyon nehéz kilépni...


Az ötlet egyébként még elfogadható lenne hogy az állam átmenetileg segítsen és bizonyos munkákat így végeztessen el... de a jelenlegi rendszerben katasztrófa az egész!

2012. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
93%
Bocsika, de nincs is 10 éve közmunka! 2009-ben vezették be Gyurcsányék részben más formában.
2012. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

Ez a közmunka ugyanolyan parasztvakítás mint a többi amit az Orbán kormány úgy tálal mintha valami nagy eredmény lenne. Elkell olvasni ezt a lenti elemzést ebben levan írva az igazság Magyarországról, ez nincs kozmetikázva mint az Orbán beszéde.


[link]

2012. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Komplikato ***** válasza:
86%

"Valójában egy értelmetlen állami rabszolgaság, ami csak arra jó, hogy vegzálják ezeket a szerencsétlen embereket."


Nem értelmetlen, lenyomta a béreket a béka s.gge alá. :(

Egy értelmes ember sem nevezné ezt se munkának, se bérnek, se megélhetésnek. De pl. egy Matolcsy nem is értelmes ember, Mr. Szargyártó meg simán nem ember.

2012. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem közületek ki a közmunkás?
2012. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!