Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkát miért tekinti...

A közmunkát miért tekinti "normális" álláősnak a kormány?

Figyelt kérdés

Valamelyik nep az MTV-ben, elmondták, hogy egy vizsgálat szerint a munkanélkülieknek a gyerekei nehezebben tudnak beilleszkedni a társadalomba. Ez eddig rendben van.


Innen jön a csavar... Szíjártó Péter elmondta, hogy ennek érdekében a kormány mindent megtesz hogy a munaknélküliség világából kivezesse az embereket, szerinte ezt úgy érik el, hogy egyre több embert bevonnak a közmunkába. Ebben az évben 270 ezer embert jövőre majd 300 ember fogja szedni az utcákon a szemetet 6 óra alatt 35 ezerért, vagy 8 órára 47 ezerért. Ezt komolyan gondolták ? Ez a teljes foglalkoztatottság ? Ez lesz az 1 millió új munkahely ? Ezt állásnak tekintik ?


Nem tudom, lehet hogy csak én fogtam taccsot ezen, a szomszéd ismerős aki ebben részt vesz már belefásúlt.


Amikor télen a havi fűtésszáma egy kis lakásban 25 ezer Ft és akkor a rezsi többi összetevőjéről nem is beszéltem, akkor ezt a teszi toszi közmunkát ennyi pénzért, ezt munkának meri valaki nevezni ? Értelmes, diplomás emberek ezt miért nevezik munkának ?


2012. dec. 3. 19:37
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

"Én ezt munkának tekinteném, mert legalább nem a bűnözést választotta. "


Már ezt hogy érted haver? Szerinted nekem ezzel párhuzamosan felajánlottak egy bűnözői állást is? Mert akkor nagyon tévedsz. Egy építőipari cég anyagbeszerzője voltam mielőtt felmondtam, és magam mentem közmunkára jelentkezni mert így jobban jövök ki anyagilag is, időben is. De bűnözői állást senki sem ajánlott még.

2012. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
6%

"#2 már azóta van ez? és 35ezret keresel?"


Mióta? Nem értem. És sosem kerestem 35 ezret. Tavaly még 60 ezer volt + utiköltség + ruha térítés készpénzben. Idén levették 47 ezerre megvonták az utiköltséget viszont kapunk TELJES ruházatot, tehát nem csak munkaruha + bakancs, hanem esőkabát mellény, védőszemüveg stb. Ezt értsd úgy, hogy a védőfelszerszelés is a sajátunk a kihordási idő leteltével + kapunk korlátlan tűzrevaló kitermelési lehetőséget 5cm átmérő alatt. És itt most a korlátlant tényleg úgy értsd hogy korlátlan. Ha háromszáz tonnát viszel haza akkor annyit. Sokkal vígabban élek meg mint eddig bármely munkahelyen és nem tudnának már annyit fizetni, hogy visszamenjek. Úgy kb egy hónapja hívtak Bpre sofőrnek 200at fizettek volna, (bár szerintem feketén) elküldtem a srácot a p..ba. :D

2012. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Jahh négyes az azóta vant úgy érted ez az állásom? Nem. 2002 -ben még a Gyermekjólétinél kezdtem mint karbantartó, utána voltam a városgazdálkodásnál és három éve kerültem a jelenlegi helyemre. Ez a harmadik évem itt és nagyon elégedett vagyok vele.
2012. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
11%

"Nah meg sok szavazó azt hiszi hogy a közmunka a "lumpen" elemeknek van és így "legalább dolgoznak"! "


Ezzel mondjuk egyetértek, sokan azt hiszik, hogy mi dolgozni sem akarunk. Pedig nekem pl van egy asztalos műhelyem és ezért sem akarok már vállalkozókhoz menni, mert azok szemrebbenés nélkül elkúrják az egész napom és nem tudok pénzt keresni.


Másik meg, hogy Gépész szakmám van négy kategóriás gépkezelőivel, Önjáró betakarító gép, 37kw fölötti traktor, lánctalpas, valamint hivatásos személy, teher + nehézpót jogosítványom (kamion) orvosi 2.csop és PÁV III. és középfokon beszélem az angolt. Tehát én még akkor sem lennék képes munkanélküli lenni, ha hetente anyáznék le egy vállalkozót aki alkalmaz, mert még mai napig előfordul, hogy felhívnak egy egy állásajánlattal. Pedig már évek óta lemondok mindent.

2012. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
45%
Kedves barátaink! örülünk neki hogy így megvagytok elégedve ezzel a közmunkával. Ezzel csak annyi a bajunk hogy míg ti nem adóztok addig mi adófizetők fizetjük a ti közmunkátokat.
2012. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
kedves 15! Adózunk!!!!!!
2012. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

"# 2/4 Biztosan nem ebből élsz meg mert már nem lennél !"


Azt nem írtam, hogy ebből élek meg. Ebből van TB-m és SZJA-m. Amellett van egy asztalos műhelyem, egy kis kerti gépemmel ilyenkor eljárok szántani kiskerteket és láncfűrésszel összevágni a tűzrevalót. Nem kell adócsalózni mert nem én akartam ezt, mindig jöttek a szomszédok meg a rokonok, hogy figyelj már, nincs ilyen géped? Nem tudnád megcsinálni? Nekem meg pont volt. Sosem kértem egy fillért sem senkitől, és mikor végzek mindig dugják a pénzt a zsebembe.


A sosem kértem semmit lehet, hogy nektek most furcsán hangzik, de én mikor a műhelyem építettem a kollégáim segítettek és sosem kértek pénzt, csak hogy csináljam már meg neki egy ablakot vagy egy szekrényt stb. vagy egyszerűen eljöttek segíteni mint jó kollégának és csak azt kérték sör legyen. :)


Szóval ennek mintájára én sem kérek soha senkitől semmit. De nem bírok úgysem kidobni senkit addig míg valamit itt nem hagy. Lakik az utcánkban egy idős néni. Ő egyszer késeket hozott át hogy élezzem már meg neki. Az egész nem volt fél óra és ezért tényleg nem akartam semmit elfogadni. És mikor kiment az ablakpárkányra tett kétszáz forintot. Amit csak utólag vettem észre.


Szóval nem ebből élek valóban, de ha éhen akarnék dögleni sem tudnék. Egyszerűen nem hagynak.

2012. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
15: 69e a brutto, 40e-t kapok /felsőfokú végzettséggel. Miért gondolod, hogy nem adózunk?
2012. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

"Kedves barátaink! örülünk neki hogy így megvagytok elégedve ezzel a közmunkával. Ezzel csak annyi a bajunk hogy míg ti nem adóztok addig mi adófizetők fizetjük a ti közmunkátokat."


Nézd haver! ÉN NEM ADÓZOM! NE ÁLTALÁNOSÍTS!


Nem minden közmunkásnak van a közmunka mellett még saját műhelye. Én csak a közmunka után adózom, a műhely után valóban nem. De a többieket mért bántod?

2012. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

"15: 69e a brutto, 40e-t kapok /felsőfokú végzettséggel. Miért gondolod, hogy nem adózunk?"


Bruttó? Akkor 22 körül van a nettód?

2012. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!