Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkát miért tekinti...

A közmunkát miért tekinti "normális" álláősnak a kormány?

Figyelt kérdés

Valamelyik nep az MTV-ben, elmondták, hogy egy vizsgálat szerint a munkanélkülieknek a gyerekei nehezebben tudnak beilleszkedni a társadalomba. Ez eddig rendben van.


Innen jön a csavar... Szíjártó Péter elmondta, hogy ennek érdekében a kormány mindent megtesz hogy a munaknélküliség világából kivezesse az embereket, szerinte ezt úgy érik el, hogy egyre több embert bevonnak a közmunkába. Ebben az évben 270 ezer embert jövőre majd 300 ember fogja szedni az utcákon a szemetet 6 óra alatt 35 ezerért, vagy 8 órára 47 ezerért. Ezt komolyan gondolták ? Ez a teljes foglalkoztatottság ? Ez lesz az 1 millió új munkahely ? Ezt állásnak tekintik ?


Nem tudom, lehet hogy csak én fogtam taccsot ezen, a szomszéd ismerős aki ebben részt vesz már belefásúlt.


Amikor télen a havi fűtésszáma egy kis lakásban 25 ezer Ft és akkor a rezsi többi összetevőjéről nem is beszéltem, akkor ezt a teszi toszi közmunkát ennyi pénzért, ezt munkának meri valaki nevezni ? Értelmes, diplomás emberek ezt miért nevezik munkának ?


2012. dec. 3. 19:37
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
91%

39.500 a netto. mi van? Alázzatok csak, nincs elég bajunk - honnan veszed 15 -hogy TE fizeted a munkánkat?????????????

Keresem a kötelet

2012. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

A mi adó és járulékterheink itt vannak tételesen levezetve:

[link]


De te aki azzal vádolod a fiúkat, hogy nem adóznak, lehet hogy épp te vagy itt a legnagyobb ingyenélő!

2012. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Nos most lássuk a 15. hozzászóló tételes elszámolását.
2012. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

"Bocsika, de nincs is 10 éve közmunka! 2009-ben vezették be Gyurcsányék részben más formában."


Tündérbogárka én ezt egymilliárd linkkel tudom megcáfolni, de most csak eggyel teszem:


[link]


Legalább annyi eszed lehetne, hogy mielőtt bármit állítasz, rágúglizz.

2012. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Ha pedig kicsit hivatalosabbra tartasz igényt itt van ez:


A foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló, 1991. évi IV. tv. 16/A .§-a és a 6/1996. (VII. 16.) MÜM rendelet 12. § szabályozza a közhasznú munkavégzés támogatás nyújtásának feltételeit.


1991 évi törvény. Vágod???


[link]

2012. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
20:59 Az a helyzet hogy teljesen mindegy hogy minek nevezik ezt a közmunkabért és hogy számolják a nettót meg a bruttót akkor is az adófizetők befizetett adójából fizetik ki a közmunkás bérét.
2012. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"39.500 a netto. mi van? Alázzatok csak, nincs elég bajunk"


Nem alázásnak szántam, csak tényleg nem tudtam mennyi a nettója. Mint írtam én is közmunkás vagyok csak én 71 bruttó és 47 nettóval.

2012. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

"20:59 Az a helyzet hogy teljesen mindegy hogy minek nevezik ezt a közmunkabért és hogy számolják a nettót meg a bruttót akkor is az adófizetők befizetett adójából fizetik ki a közmunkás bérét."


Erre így ebben a formában nem esküdnék meg. És eláruljam miért nem? Mert lehet hogy te is zabáltál már közmunkások által megtermelt terményeket még ha nem is tudtál róla.


Namármost! Ha így fogjuk fel oké, te amikor eladod a termékeid te is az adófizetőknek adod el. Tehát te is az adófizetők pénzéből élsz! Függetlenül attól, hogy az az adófizető mely állam polgára. Még ha exportra termelsz is adófizetőknek adod el! Tehát ha te az adófizetők pénzéből élsz akkor mér kifogásolod ha más is? Honnan tudjuk mi közmunkások, hogy te egyáltalán termelsz -e valamit vagy aktatologató vagy egy önkormányzatnál és nem épp a mi adónkból az értékteremtő közmunkásokéból élsz? Nem merted publikálni az adóelszámolásod.

2012. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

"20:59 Az a helyzet hogy teljesen mindegy hogy minek nevezik ezt a közmunkabért és hogy számolják a nettót meg a bruttót akkor is az adófizetők befizetett adójából fizetik ki a közmunkás bérét."



Ahogyan az orvosokét, az ápolókét, a rendőrökét, a polgármesterekét, a tűzoltókét, a polgármesteri hivatalok ügyintézőiét, az okmányirodák vagy a munkaügyi központok körömreszelgető lányaiét és minden más közalkalmazottét. Neked tehát egy fél ország szúrja a szemed?

2012. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
És nekünk legalább van mit elszámolni. De arra bizonyítékot, hogy te életed során egyetlen fillér adót is befizettél, még nem láttunk.
2012. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!