Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért dühíti...

Magyarországon miért dühíti az embereket egyre jobban az, ha valaki normálisan keres?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 09:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy manapság nem èrdem ès tanultság alapján kapnak az emberek több fizetèst - tisztelet a kivètelnek -, ès ez igazságtalan."


Miért is? Annyit keres az ember, amennyiért a cégnek megéri foglalkoztatni, és amennyiért meg tudtak állapodni. Ha valaki nem elégedett a fizetésével, ne állapodjon meg kevésben. Ha nagyobb fizetésű munkát nem talál? Akkor meg miért is volna igazságtalan?

2013. szept. 22. 19:47
 12/16 A kérdező kommentje:

" èn meg közben csonttá fogytam már, mert alig alszok, annyit tanulok ès dolgozok, hogy jussak valamire. Ès nem megy, mert nincsenek lehetösègek. "


Én is hasonlóan vagyok, de nekem látszik is az eredmény. Az elmúlt egy évben megdupláztam a jövedelmem. Szerintem valamit nem jól csinálsz vagy rossz utat választottál. Gondold át, mert én is így vagyok, heti 60-70 óra megy el tanulással-munkával, de látszik is az eredménye.

2013. szept. 22. 19:49
 13/16 anonim ***** válasza:

Na pont ezért irigyek mert akinek összejön az nagyképüen ki jelenti hogy ő a király ő bezeg de jól csinálja, mindenki más meg béna...

Néz már tükörbr kérdező...

2013. szept. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Nézz már tükörbe kérdező..."


Hidd el, nem fog.

A magyarok egy ilyen nép. Itt élvezet a másikat lenézni és megalázni.

2013. szept. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt az álszent szöveget, kedves kèrdezö! Tehát neked egyetlen ismerösöd sincs, aki a kèt szèp szemèèrt került be a munkahelyère? Te mègis Magyarország mely rèszèn laksz?


Elárulom neked, hogy itt a keleti országrèszen kb. gyiljolni kell egy munkáèrt. A barátaim javarèsze úgy kapott munkát, hogy egy ismerõs tette be, ès a HR-es pályakezdö nyelvtudás nèlkül többet keres, mint egybüzemvezetö. Pedig nem biztos, hogy többet tud, söt..


Azt meg hagyjuk már, hogy nem kell kevès pènzèrt elmenni - akkor enni miböl fogok? Vagy felètek dobálják az állásokat az emberek felè ès lehet válogatni? Hàrom nyelven beszèlsz, mint èn ès gazdasági szakot vègzel mint èn, ès van már mögötted X èv tapasztalat?

2013. szept. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Hagyjuk már ezt az álszent szöveget, kedves kèrdezö! Tehát neked egyetlen ismerösöd sincs, aki a kèt szèp szemèèrt került be a munkahelyère? Te mègis Magyarország mely rèszèn laksz?


Elárulom neked, hogy itt a keleti országrèszen kb. gyiljolni kell egy munkáèrt. A barátaim javarèsze úgy kapott munkát, hogy egy ismerõs tette be, ès a HR-es pályakezdö nyelvtudás nèlkül többet keres, mint egybüzemvezetö. Pedig nem biztos, hogy többet tud, söt..


Azt meg hagyjuk már, hogy nem kell kevès pènzèrt elmenni - akkor enni miböl fogok? Vagy felètek dobálják az állásokat az emberek felè ès lehet válogatni? Hàrom nyelven beszèlsz, mint èn ès gazdasági szakot vègzel mint èn, ès van már mögötted X èv tapasztalat?"


Szerintem nagyjából lehet tudni, hogy mi az amire van fizetőképes kereslet, és minimum B tervként kell tanulni valami olyat. Amúgy nem, nincs egyetlen ismerősöm sem, aki versenyszférába bekerült volna a két szép szeméért. Ugyanis nincs az a hülye menedzser, aki pénznyelőket venne fel, hiszen Ő kerül börtönbe ha kiderül. (Meg a cég üzleti eredménye látja kárát) Állami/önkormányzati munkahelyeken van, de hozzá kell tenni hogy ők alig keresnek valami pénzt, plusz többnyire olyan munkahelyen vannak ami felesleges egyébként, fene érti hogy miért tartják fent.


Ha annyira gyilkolni kell egy munkáért, akkor eleve nem jó stratégia a keleti országrészben lakni. El kell onnan költözni. (Én is onnan jövök mellesleg). Itt Budapesten én volt hogy egy hónap alatt 10 állásajánlatot kaptam, pedig egyetlen egy helyen jelent meg a nevem. Abból 3 pedig nagyon is komoly ajánlat volt. Jó nyilván nem keresek vagyonokat, de a Magyarországi átlag nettó fizetésem már megvan, ez szerintem nem is olyan rossz 20 évesen. Nincs diplomám sem, és csak angolul beszélek jól. Egyszerűen direkt céltudatosan arra készültem, hogy legyen komoly piacképes szaktudásom 5-10 év alatt erre még a hülye is felkészül, ha akar. (Én sem vagyok túl okos, az intelligenciám épp hogy átlagon felüli, csak egyszerűen nagyon sokat tanultam és céltudatos voltam). kb. 1 év munkatapasztalat és 4-5 év egyéni és csoportos gyakorlás van mögöttem. Ez kb. annyit ér mint 2 év munkatapasztalat. Ez elérhető 20 évesen! De nyilván attól is függ hogy milyen iparágról, szakmáról van szó. Nyilván csomó olyan szakma van, ami eleve komoly képzést igényel, tehát egy pattanásos tizenéves nem igen készül rá komolyan - ilyenkor kell egy B terv. Szerintem.


De amúgy lényegében nem erről megy a vita, ez egy személyes történet. Senkinek sem szoktam az orra alá dörgölni, ha nem kérdezi. Csak azokat az embereket nem értem, akik fel vannak háborodva, hogy én ennyit keresek, és sznobnak, újgazdagnak neveznek, pedig kb. semmim sincs, csak egy normális állásom, amiért megdolgoztam. Ők meg már vagy 10 éve a szalag mellett állnak, tanulni eszük ágában sincs, és csodálkoznak, hogy nem keresnek annyit mint én. Vagy pl. a középiskolás osztálytársaim, akik szintén ki vannak akadva, közben meg látom, hogy még azóta is abban a suliban végeznek valami használhatatlan szakképzést, és Facebookra büszkén posztolgatják, hogy kaptak egy üveg whiskey-t/új tragacsot stb. a szüleiktől a kettes bizonyítványukért (!).

2013. szept. 25. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!