Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szabadság, egyenlőség, testvér...

Szabadság, egyenlőség, testvériség vagy erőskezű diktatúra? Melyiket választod?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 02:00
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Szerintem a diktatúra akkor is veszélyes, ha egy hazafi kezében összpontosul a hatalom. Az ugyan is a legjobb embereknek is elveszi az eszét. Szerintem inkább ellenőrizhető, közvetlen döntéshozatalra lenne szükség. A kisebb egységek mindig jobban működtek, mind az óriások, ahol százfelé áll a gyeplő: lásd törzsi rendszer. Persze meg van az esélye, hogy tévedek. Tudjátok nekem elegem van abból, hogy mindenki egy kíválasztottra vár, aki kivezet minket a nyomorúságból, de mi lenne ha ez ellen mi is tennénk?
2013. szept. 18. 22:20
 12/31 anonim ***** válasza:
16%

Ezt a törzsi rendszeres elméleted elmondtad az Amerikai Egyesült Államoknak is? :) Végülis.. csak ő a világ legerősebb hatalma.


Várni kell? Igen a magyar ember vár, talán sokat jelentett volna,ha a királyságot normálisan alakítják át és kitudta volna forrni magát a demokrácia,mert most csak foszlányok vannak.. hogy ennek mi köze ehhez?Szerintem a több száz év illetve a diktatúra + a párt rendszer miatt megszokták az emberek,hogy mutatják az utat és csak arra.. Én régen rendőr akartam lenni,hogy rendet tegyek, mentős vagy tűzoltó lettem volna,hogy segítsek valakiken és katona hogy védjem a hazát, de rájöttem a legnagyobb szolgálatot a parlamentben tehetem.. :)

2013. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondolod, de a helyzet az, hogy ott te is csak egy szürke pont vagy/lennél. Nagyon kicsi a beleszólásod jelentősége a nagy egészbe. Szvsz ott is lehurrogják az újító ötleteket, mert a magyar politika is inkább jobban szeret a langyosban tapicskolni. Az USA sem működik olajozottan, és ott is az emberek hülyítése megy, hogy az elit hatalmon maradhasson. És azért olyan volt sokáig (a római kultúra elterjedéséig) a törzsi rendszer életben, mert összetartotta és összefogásra késztette az egy törzshöz tartozókat. Ma, az internet korában újra törzseket alapítunk, úgy is szokták mondani, hogy "klikkesedünk", és ez a legjobb, ami történhet.
2013. szept. 21. 01:29
 14/31 anonim ***** válasza:
19%
Természetesen a diktatúrát.
2013. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
20%

magyarországon? vagy amúgy? mert itthon nem a kormány az eu diktál tehát ez egy rejtett diktatúra. szabadság stb. meg én legalábbis nem tudok olyan országot ahol van.

mondjanak nekem egy olyan országot ahol ha kimegy a nép tüntetni nem megfontolják bíbelődnek rajta hanem az van.

más szóval ahol a nép irányít. ilyen nincs. diktatúra az van mindenhol a kivitelezés nem mind1. van a világ legtöbb részén fellelhető rejtett és a nyílt.

2013. szept. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
97%

Meg vagyok győződve, hogy a diktatúrát tinik kedvelik. Aki kipróbálta, pontosan tudja, hogy diktatúra és felemelkedés két egymást kizáró dolog. Egy nép életében sosem egy két év számít, hanem a trend.

De hogy ez világossá váljék, előbb meg kellene érteni az alternatíva jelentését. Erre kevés esélyt látok.

2013. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
96%

A legkeményebb diktátorok jelmondata volt a :szabadság ,testvériség,egyenlőség.

Szerintem tök mindegy mi van ha a törvények puhányak és egy jó ügyvéd bármiből bármit vagy annak az ellenkezőjét is kihozhatja.

Azon kellene inkább elmorfondírozni ,hogy mik is a közös érdekeink és meddig várjuk mástól a segítséget.Mert amíg csak a potyát szereti lesni a többség és csaló politikusoktól várják a megváltást, addig az életfelfogásbeli különbségek megmaradnak a hazáról és népről.Legalább ebben volna illő némileg egységesnek lenni.

2013. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

A diktatúrával az a probléma, ami egy kegyetlen, alkesz apával is. A léte annyira rettegésben, félelemben és bizonytalanságban tartja a gyermeket, hogy teljesen kiöl belőle minden életkedvet, kezdeményezőkészséget és önbizalmat, végül belesüllyeszti őt a mindennapok tespedésébe.


A demokrácia nálam pedig egy olyan apára hasonlít, akivel jól el lehet beszélgetni, meg lehet vitatni vele az élet dolgait, nem kell feszélyezve éreznünk magunkat, mert nem ítél el, hanem helyette meghallgat, hogy mi a problémánk. Szóval nincs félelem és tabu téma, felszabadultnak érezhetjük magunkat és a problémákkal való fesztelen szembenézés, valamint a rájuk adott könnyebb válasz segíti a fejlődést, előrejutást.


Ilyen értelemben viszont manapság inkább diktatúra van és ezzel nem Orbánra és sleppjére céloztam, mert előttük is ugyanez volt a helyzet. Talán kicsit rontottak a dolgokon ilyen téren, mióta hatalomra kerültek, de a magyar társadalomban már amúgy is benne volt ez a hajlam jóval előttük is. A magyarok sajnos nagy általában igyekeznek egymás diktátorai lenni.

2013. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Ha már az apás hasonlattal jöttél: A gyermek a szüleitől veszi át a mentalitást, ergo ha a szülő egy diktatorikus személyiség, és a gyermek tiszteli és szereti, akkor valszeg a gyerekben is benne lesz, hogy neki joga van megmondani, hogy más mit csináljon. Politikusaink erre építettek és sikeresen.
2013. okt. 10. 18:58
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Diktatúra olyan emberrel akit nem a zsebe irányít.

Szabadság, testvériség, egyenlőség..még nem találkoztam vele életem folyamán a világban.

2013. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!