Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy liberális miért nem tud...

Egy liberális miért nem tud elfogadni például egy neonácit?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a liberalizmus nem teljességgel arról szól,hogy mindent és mindenkit elfogadunk, de azért benne van,hogy elfogadjuk a melegeket, még akkor is ha sokaknak nem természetes ,hogy két azonos nemű ember együtt él/egymást szeretik.

De mivel ők így születtek ezen nem tudnak változtatni, én ezt aláírom, én sem tudnék azon változtatni,hogy a nőket szeressem (képzeljük csak el,hogy milyen lenne ha az lenne a normális hogy férfi-férfi és nő-nő és akkor azért ítélnének el minket mert nem egy azonos neműt szeretünk)

Persze ez abszurd, de csak érzékeltetésképen írtam.

Viszont, most jön a lényeg:

Egy neonácit eszmével bíró embert miért nem képesek elfogadni ugyan azok az emberek akik a melegeket viszont el tudják fogadni?

Mindenki gondoljon csak bele,hogy az eszmének amiben "hisz", legyen az kommunista,náci, vagy bármi más (most a két szélsőséget írtam le), annak az ellenkezőjét kéne gondolnia mert a többség azt mondja hogy az a normális.Ezen nem lehet csak úgy változtatni, persze elméletileg lehet, de gyakorlatilag kizárt.

De ugyan ezen az alapon a melegek is válasszak velük nem azonos nemű párt, hiszen mindenük meg van hozzá, csak éppen nem lenne boldog az életünk.

Ugyan így, ha nekem megmondják,hogy mit kövessek annak ellenére hogy én azt nem akarom akkor nekem milyen életem lesz?Csak azért mert most a liberális az elfogadott én is legyek az?Mert ha igen akkor a meleg férfi is éljen egy nővel hiszen most még inkább az az elfogadott.


De ha azt mondjátok,hogy kövessem az általam jónak tartott eszmét, még ha az rossz is akkor ne csodálkozzak ha egyesek ellene mennek, de ugyan így azon se csodálkozzanak,hogy a melegeket sokan gyűlölik és nem tudják elfogadni.

Röviden: a liberalizmusnak nincs értelme, a liberális emberek pedig előítéletekkel mennek az előítéletek ellen.


(A meleg és a neonáci csak példa volt, hogy egyértelműbb legyen mire gondolok)


2013. szept. 16. 20:37
1 2 3
 21/21 Waff ***** válasza:
A neonácik nem mondják h kötelező heteronak lenni, csak nem szeretik a bzikat. Ilyen egyszerű. Mindkét félnek van egy nézete, álláspontja. Az egyik tábort ajnározzák a libsik, a másik tábort támadják. Ugyanez a helyzet átvetítve az élet más kérdéseiben is, ebben a témában. A cigányokat védik ha lop, csal, randalíroz, de téged senki sem véd meg senkitől. Pont az ilyen remek liberális eszmék miatt alakult ki az a helyzet a világban hogy a bűnözőknek joga van, az áldozatnak meg esélye jobb esetben.......
2013. dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!