Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy liberális miért nem tud...

Egy liberális miért nem tud elfogadni például egy neonácit?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a liberalizmus nem teljességgel arról szól,hogy mindent és mindenkit elfogadunk, de azért benne van,hogy elfogadjuk a melegeket, még akkor is ha sokaknak nem természetes ,hogy két azonos nemű ember együtt él/egymást szeretik.

De mivel ők így születtek ezen nem tudnak változtatni, én ezt aláírom, én sem tudnék azon változtatni,hogy a nőket szeressem (képzeljük csak el,hogy milyen lenne ha az lenne a normális hogy férfi-férfi és nő-nő és akkor azért ítélnének el minket mert nem egy azonos neműt szeretünk)

Persze ez abszurd, de csak érzékeltetésképen írtam.

Viszont, most jön a lényeg:

Egy neonácit eszmével bíró embert miért nem képesek elfogadni ugyan azok az emberek akik a melegeket viszont el tudják fogadni?

Mindenki gondoljon csak bele,hogy az eszmének amiben "hisz", legyen az kommunista,náci, vagy bármi más (most a két szélsőséget írtam le), annak az ellenkezőjét kéne gondolnia mert a többség azt mondja hogy az a normális.Ezen nem lehet csak úgy változtatni, persze elméletileg lehet, de gyakorlatilag kizárt.

De ugyan ezen az alapon a melegek is válasszak velük nem azonos nemű párt, hiszen mindenük meg van hozzá, csak éppen nem lenne boldog az életünk.

Ugyan így, ha nekem megmondják,hogy mit kövessek annak ellenére hogy én azt nem akarom akkor nekem milyen életem lesz?Csak azért mert most a liberális az elfogadott én is legyek az?Mert ha igen akkor a meleg férfi is éljen egy nővel hiszen most még inkább az az elfogadott.


De ha azt mondjátok,hogy kövessem az általam jónak tartott eszmét, még ha az rossz is akkor ne csodálkozzak ha egyesek ellene mennek, de ugyan így azon se csodálkozzanak,hogy a melegeket sokan gyűlölik és nem tudják elfogadni.

Röviden: a liberalizmusnak nincs értelme, a liberális emberek pedig előítéletekkel mennek az előítéletek ellen.


(A meleg és a neonáci csak példa volt, hogy egyértelműbb legyen mire gondolok)


2013. szept. 16. 20:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok!


Én egyébként a liberális eszméjűeket azért nem értem ebben mert ha mindenki azt csinál amit akar akkor nem csak buzulni van jogom az utcán hanem az ilyeneket elítélni is..


(Én egyébként egyik oldalt sem szerettem mert akik ki mennek az utcára bármelyik oldalról is ezek közül csak feltűnési és provokálási célból teszik, mind a melegek, mind a nácik...)

2013. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

8#


Honnan tudod, hogy a zsidók nem ártanak neked közvetlen módon.


A neonácik általában primitívek ,inkább közvetett , fizikai módon akarnak ártani.


De a zsidók nem ,ők is képesek neked ártani, csak másképp , más módszerekkel.

Elég képzettek ebben , beletanultak már.

2013. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Te is nagyon okos lehetsz és tuti fullosan tájékozott vagy, ha a Szálasit két l-lel írod.

Beszélgettem a tagokkal és ők azt mondták, hogy ideológiájuk szerint a Kárpát-medence népeinek egyesítését lehetségesnek tartják és az állam neve Kárpát-Dunamenti Köztársaság lenne vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy nem Nagy-Magyarországban gondolkodnak, mint az irredenták, hanem egy többnemzetiségű államszövetségben.

2013. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%

#11: attól, hogy te röhögve hiszel valami marhaságot a liberalizmusról még nem teszi igazzá, akkor se ha tíz haverod társaságában röhögsz ezen.


A liberalizmus nem próbálja diktálni neked, hogy mit szeress és mit ne. Utálhatnád a melegeket nyugodtan egy tökéletesen liberalista társadalomban egészen addig, amíg:

- nem szerveznél tüntetést ennek kinyilvánítására

- nem hőbörögnél a médiában a mocskosbzik gyerekmegrontó hatásai miatt

- nem fenyegetnéd megveréssel a neked nem tetsző melegeket az utcán

- stb., stb., stb., gondolom látszik a példasorból a lényeg


Az, hogy a jobbos buták közvélekedése az, hogy liberalizmus=minden, amit mi nem szeretünk, és hogy erővel próbálja diktálni mit szeressen mindenki nettó, totális, abszolút hülyeség, hazugság, igaztalan állítás. Érted?

2013. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

"#11: attól, hogy te röhögve hiszel valami marhaságot a liberalizmusról még nem teszi igazzá, akkor se ha tíz haverod társaságában röhögsz ezen. "


Én nem röhögök rajta csak nem értem, hogy ha a liberalizmusba a drogosokat szeretik, a melegeket szeretik (semmi bajom velük mielőtt valaki kiforgatná) akkor egy hungarista, neonáci vagy csak egy szimpla nacionalista (=mint én) miért követ el a szemükben halálos bűnt már a puszta vélemény nyilvánítással is? Én ezt az egészet nem értem.. elmagyarázhatnád mert én ezen az oldalon már ha annyit írok, hogy "Szerettem Magyarországot." megvagyok vetve..és a megvetést tőletek kapom, nem a neonáciktól vagy a hungaristáktól..

2013. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"- nem szerveznél tüntetést ennek kinyilvánítására

- nem hőbörögnél a médiában a mocskosbzik gyerekmegrontó hatásai miatt

- nem fenyegetnéd megveréssel a neked nem tetsző melegeket az utcán

- stb., stb., stb., gondolom látszik a példasorból a lényeg "


Soha nem tettem ilyet.. mégis utálsz? indok?


Egyébként engem meg az idegesít, hogy szivárvánnyal provokálnak..Ennyi erővel én meg fekete fehér kereszttel kiabálhatnám, hogy "éljenek a heterók" mert kirekesztés, hogy ők kimehetnek az utcára én nem..


Na az ilyet magyarázd meg nekem egy értelmes véleményért miért vagyok fenyegetőző vad állat?

2013. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A kommentben használt "te" és az E/2. átvitt értelemben vonatkozott minden ilyen vélekedésű személyre. Ha te nem olyan vagy, akkor ne vedd magadra.


Azt már az előbb leírtam miért nem oké a legtöbb hungarista, neonáci, stb. megnyilvánulás: mert a legszalonképesebbek is a zsidgányberális ellenség kiirtásáról vagy legalábbis súlyos korlátozásáról, másodrendű állampolgárokká fokozásáról szól.


Azért max. a hülyék vetnek meg, ha azt írod, hogy Szereted Magyarországot. A liberalizmus nem a vele "szemben" álló ideák utálatát hirdeti. A liberalizmus örül a békés, büszke nemzetszeretetnek, csak épp amikor Magyarországon ez se nem békés, se nem büszke, de legalább agresszív, xenofób és logikátlan, akkor már böki a csőrünket.


Ugyanígy, ha meg tudod magyarázni, hogy miért érzed fontosnak, hogy a 97-98%-s többséget képviselő heteroknak kell külön identitásfelvonulás úgy, hogy az nem a homoszexuálisok elleni ellenmozgalom lenne, akkor mehetne az ügy. Az már más kérdés, hogy ez egy elég védhetetlen álláspont lenne. Nyilvánvalóan lebuktatod az egészet azzal, hogy azért hoznál egy saját szimbólumot a képbe, mert téged idegesít a már meglévő másik.


Ha képes vagy megmagyarázni, hogy a heteroszexualitás miért igényel egy identitásmozgalmat ugyanúgy, mint a meglévő, általában komoly társadalmi problémákkal küzdő kisebbségeké, és ezt érvekkel, tényekkel alá tudod támasztani, akkor nyugodtan csinálhatod. Csak mint mondtam ez nem szokott megtörténni, mert az ilyen ötletet bevezetők sosem bírnak ki 3 percet egy ízes bzizás nélkül, akkor meg lehull a nagyon mesterkélt álca.

2013. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
Mert a libsik a tolerancia jegyében gyűlölnek mindenkit aki nem velük azonos nézeteket vall.
2013. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

" A neonácik folyton Hitlert ajnározzák, de

Trianont vissza követelik.."


Mi a fene köze van a kettőnek egymáshoz?


Inkább úgy kérdezem, hogy mitől náci ha valakinek nem tetszik trianon?

2013. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A liberalizmus lényege ugye, hogy toleráns vagyok és nem ítélek el senkit, minden vélemény egyenértékű.


Valóban egy nagyon jó kérdés, hogy álljon egy liberális pl. a nácizmushoz, a kommunizmushoz, és bármihez, ami ugyan egy eszme, egy vélemény, viszont nyíltan törekszik más vélemények eltörlésére.


Az egyik válasz az, hogy a liberalizmus éppen azért felsőbbrendű erkölcsileg, mert megvédi önmaga ellenségeit is (kb. amerikai felfogás, és pár éve még Mo-n is inkább ez volt népszerű), a másik válasz az, hogy a liberalizmus elárulása volna teret engedni valakinek, aki nyíltan elnyomást hirdet.


Visszatérve a példádhoz: a melegek nem mondják azt, hogy kötelező melegnek lenni, de a neonácik azt mondják, hogy kötelező heteronak lenni (illetve ennek finomítottabb változatait, de nem ismerik el egyenrangúnak a kettőt).


Nyilván lesznek, akik személyiségének a részét képezi egy olyan ideológia, ami mások véleményének a korlátozására, sőt, megsemmisítésére épül (pl. nácizmus, kommunizmus). Mint ahogy vannak kleptomániások is, meg pszichopaták. ( A párhuzam csak példa értékű lesz!)

Minden társadalomban vannak olyanok, akik - bármilyen szomorú - de gyárilag nem alkalmasak az együttélésre, ennek nyilván a SOKKAL ENYHÉBB változata az, aki szélsőjobbos nézeteket hangoztat a neten, mint a pszichopata, de mindkettő antiszociális dolog.


A kérdésed mindazonáltal jó, egy létező vita a társadalomtudományokban.

2013. szept. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!