Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hasznos lenne a számunkra ha...

Hasznos lenne a számunkra ha felbomlana az Eu?

Figyelt kérdés

Nem kilépünk, hanem felbomlik.

Nyilván kisebb és egymáshoz közelebb álló gazdasági szinttel rendelkező országok szövetkeznek.



2013. szept. 14. 09:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
27%
Természetesen. Ennél hasznosabb velünk egyenlőre nem is történhetne.
2013. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szerintem a perifériák egymással szövetkezve hatalmasat fejlődnének. Persze a fejlett nyugat az nem, de kit is érdekel hiszen húztak ők már eleget és őket sem érdekeltük soha.
2013. szept. 14. 09:25
 3/25 anonim ***** válasza:
Sokan nyugatról is vizionálnak hasonlót, hogy az EU szétesik 2-3 kisebb unióra.
2013. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván kisebb és egymáshoz közelebb álló gazdasági szinttel rendelkező országok szövetkeznek."


Igen, a szlovákok baráti jobbot nyújtanának a bajban, a románok félszeg mosollyal öntenék a bőség kosarát ránk, a szerbek testvérként tekintenének ránk. Peking és Wasington ezt látva térden könyörögnének nekünk, vegyük be legalább gyarmatként őket a buliba, mi pedig méltóságteljesen lépdelnénk egy wukival az oldalunkon a nagy lépcső felé, a hol a királynő ül, akit már megszereztünk az előző 3 rész alatt.

Minden annyira nyilvánvaló.

2013. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%
Hosszú távon biztosan. Az EU-ban jelenleg gyarmati szerep jut nekünk: kizsákmányolnak, elviszik a pénzt az országból, a szakképzett munkaerő is külföldre vándorol.
2013. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Jaja, mert ha nem lenne EU, akkor kapásból egy rakat pályázati pénzt nem kéne megkapnunk, a szakképzett munkaerő itt maradna állás nélkül, és cserébe még a külkereskedelem is sokkalta nehezebb lenne.


Micsoda kilátások!

2013. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
24%
A pályázati pénz helyett ott lenne az, amit befizetünk. Lehet h kevesebb, de legalább értelmesen költhetjük el, mert nem Brüsszelből mondanák meg, h mire és hogyan szabad felhasználni. Állások is lennének, ha az EU nem fojtaná meg a magyar ipart és mezőgazdaságot. A külkereskedelem pedig így is nehéz, mert nincs termelés, nincs mit eladnunk, részben szintén az EU-nak köszönhetően. Ellenben kilépés után kereskedhetnénk más országokkal is, nemcsak az EU-tagállamok léteznek a világon.
2013. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%

"Állások is lennének, ha az EU nem fojtaná meg a magyar ipart és mezőgazdaságot. A külkereskedelem pedig így is nehéz, mert nincs termelés, nincs mit eladnunk, részben szintén az EU-nak köszönhetően. Ellenben kilépés után kereskedhetnénk más országokkal is, nemcsak az EU-tagállamok léteznek a világon."


Akkor mondd meg mit termelnénk. És leginkább azt hogy hova adnánk el. Mert az EU semmi ilyet nem szab meg, ott szerzel magadnak piacot ahol akarsz. Csak éppen belső szabályozás van, hogy ne lehessen felborítani az EU piacát, de elárulom ez mikro-ban és makro-ban is ugyanúgy van. (pl magyar dinnye, ha még emlékszel) Szabályozott piac, és ez nem hátrány, mint gondolod, hanem védelem.

2013. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
33%

Védelem, de kit véd? Mert h nem minket, az biztos.

Mit termelnénk? Elsősorban élelmiszert. Régen hazánk volt Európa éléskamrája, és most is az lehetne, ha az idióta EU-s szabályozások nem lennének (persze a mindenkori kormány is igyekszik ellehetetleníteni a magyar gazdákat és vállalkozásokat). Aztán ott volt rengeteg gyárunk, amik a "rendszerváltás" után sorra zártak be, h teret engedjenek a multiknak.

Hova adnánk el? Bárhova, ahol számunkra elfogadható áron megveszik. Elsősorban a volt szocialista országokra, illetve a volt szovjet tagállamokra gondolok.

2013. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

"Hova adnánk el? Bárhova, ahol számunkra elfogadható áron megveszik. Elsősorban a volt szocialista országokra, illetve a volt szovjet tagállamokra gondolok."


Gondoltam, hogy jönnek majd a "bármit" és a "bárhova" válaszok, ugyanis nincs mit termelni, és nincs piac. Azért van belső piackorlát, mert simán túltermelés lehetne. A mai technológiákkal egy Bulgária, Románia, Lengyelo. simán megtermel(hetne) fél Európának bármit, ha hagynák. És simán fel tudna borítani bárminek a piacát.

2013. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!