Most akkor hasznos összességében a számunkra az Eu vagy sem?
Azért teszem fel így a kérdést mert szerintem van jó és rossz oldala is. Nyilván áramlik be pénz hiszen nettó befizetők vagyunk, ugyan akkor a gazdaságunk szerkezetéből adódó jövedelem kiáramlást konzerválja. Illetve sajnos az a pénz ami bejön, nem a magyar nemzetgazdaság hasznosítja nagyrészt. Így az egyenleg megkérdőjelezhető, enyhén szólva.
Sajnos az egész Eu kapcsolatunk hasonlóan ambivalens, így kérdéses hogy mennyi a hasznunk és mennyi a kárunk, illetve hogy melyen távlatokban gondolkodunk.
"Kedves első válaszoló lehet számodra káros a fejlődés,
Fejlődés??
Mit nevezel te fejlődésnek?
"szerintem magyar honfitársaim nagy többségének hasznos. Ugye bár ez a nagy többség kellet ahhoz, hogy csatlakozzunk, az akkori népszavazáson 80% feletti volt a csatlakozás melletti voksok száma.
És ha nem egy egyoldalú kampány, hanem a negatívumokra is rávilágító tájékoztatás lett volna, akkor vajon milyen eredménnyel zárul a szavazás?
Nekünk káros, mert egyszerűen hülyék és lusták vagyunk hozzá, hogy a nyújtott előnyöket kihasználjuk. Érdekes módon a szlovákok, lengyelek fejlődnek mint állat, fejlesztik az ipart gőzerővel, modern mezőgazdaságuk van, teljes mértékben kihasználjak az export nyújtotta lehetőségeket.
Azért ez picit fura, nem? Lassan fel kéne ismerni, hogy az EU egy lehetőség. Nem egy kádárista "gondoskodó" állam, aki majd megsimogatja a buksinkat, és ideküld egy rakat munkást, hogy ingyen fejlesszenek számunkra, majd az eredményből termelt pénzt nagy kegyesen lerakják a portánkra, hanem egy szervezet, aki lehetőségeket biztosít, de azt nekünk kell kihasználni. Mi meg nem tesszük, helyette anyázunk, jó Pató Pál urasan, közben meg mindenki elhúz mellettünk, mi meg állunk, és közben azon morgunk, hogy összeesküdött ellenünk a világ...
Önmagában nem kéne, hogy szívjunk a tagsággal, de az egymást követő kormányaink mindenkinek kedveznek, csak a magyarnak nem, lásd: kisvállakozó/multi adóztatás. A vámunió is önmagában jópofa dolog, de segíti az ország szemétlerakóteleppé változását is (ezt értheted szó szerint és képletesen is)
És eljutottunk agyilag odáig, hogy mikor pár éve kisvárosunkban a sokadik német bevásárlóközpontot tervezték, a félidióta támogatóknak az volt az érve, hogy "dehát munkahelyet teremt"
"Sir Butcher válasza:
Amiket te leírtál az nettó hazugság!
Hiába nőne a duplájára egy ország GDP je ha azt a nagytőke kiszipkázza úgy ahogy van és semmi nem szivárog le a társadalomba belőle! Persze a krém az elit verheti a mellét hogy "lám lám a GDP" ha a társadalmak csak süppednek lefelé az ingoványban. Sem a lengyeleknek sem a szlovákoknak nem hozott semmi +-t. A tapasztalat meg annyi, hogy minél nyitottabb egy gazdaság annál károsabb. Az az, nem a lengyelek és a szlovákok fejlődtek jobban mint mi, hanem egyszerűen ők nem buktak annyit mint mi!
Érdemes elolvasni.
Hamar rádöbbensz hogy az Eu s támogatások csak arra jók hogy a kiáramolt hiányokat valamelyest kompenzálják, az az ne omoljanak össze a perifériák. Hogy ezáltal a fejletteknek legyen piacuk és ők se dőljenek be.
Az Eu nélkül, a lokális érdekek mentén kialakított kvótákkal és megállapodásokkal minden társadalom jobban járna, PERSZE A TŐKE NEM. Az az, a lobbi ami irányítja a törekvéseket és semmi más!
"És eljutottunk agyilag odáig, hogy mikor pár éve kisvárosunkban a sokadik német bevásárlóközpontot tervezték, a félidióta támogatóknak az volt az érve, hogy "dehát munkahelyet teremt"
Hát sajnos igazad van!
Sikerült annyira letönkölni a társadalmak agyát, hogy ennyi elég érv, és az ellene felsorakoztatott 1000 mintha nem is létezne. Képtelenek az emberek ma már gondolkodni, még a saját érdekükben sem. Hiszen ha csak azt nézed hogy az a néhány munkahely ami jelentkezik, hány másik munkahely elvesztését jelenti, a sok kisbefektető aki újra és újra lokálisan költi el a jövedelmét, helyet a tőke szívja el, már ez is elégnek kellene hogy legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!