Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor hasznos összességéb...

Most akkor hasznos összességében a számunkra az Eu vagy sem?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel így a kérdést mert szerintem van jó és rossz oldala is. Nyilván áramlik be pénz hiszen nettó befizetők vagyunk, ugyan akkor a gazdaságunk szerkezetéből adódó jövedelem kiáramlást konzerválja. Illetve sajnos az a pénz ami bejön, nem a magyar nemzetgazdaság hasznosítja nagyrészt. Így az egyenleg megkérdőjelezhető, enyhén szólva.

Sajnos az egész Eu kapcsolatunk hasonlóan ambivalens, így kérdéses hogy mennyi a hasznunk és mennyi a kárunk, illetve hogy melyen távlatokban gondolkodunk.



2013. márc. 9. 07:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Kár az EU-t hibáztatni a saját politikusaink nemtörődömségéért, a hazai korrupcióért!

Érdekes módon, ha konkrét kormányzati érdek, akkor tudnak harcolni és kiskapukat találni (autó vámok=regisztrációs díj; röghözkötés stb)

A tyúkólak és a malacok etetése nem érdekli őket, így semmit nem tesznek.Szlovákiában meg tudták oldani, hogy fenn maradjon a cukoripar és a tejipar sem vergődik mint nálunk.

Az illetékesek sokszor EU-s ajánlásokat (ami nem kötelező) kötelező törvényként vezettek be nálunk figyelmetlenségből vagy hozzánemértésből.Erről nem az EU tehet.

A csatlakozás utáni és ma is tettenérhető "jöjjön be a tőke mindenáron" hozzáállás sem az EU hibája!

A bagóért eladott üzemeket sem az EU adta (adatta) el.


És, ha számolgatunk vegyük figyelembe, hogy MO az EU-s pénzek kb 50%-át hívja le évek óta, a cikkben említett bürokratikus és egyébb (többségében hazai) problémák - tehát bénaság - miatt!

2013. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nyilván rossz, mert mindenki benne annak tartja. Hisz mindenki az aminek tartja magát...


Az egyik euroszkeptikus azért köt bele az Unióba, mert beengedi a fejlődő országokból a bóvlit, a másik azért mert nem támogatja eléggé a fejlődő országokat, hogy 4000 méter magasan vagy a sivatag kellős közepén termelő országok az évezredes tradíciókkal és valamivel jobb termőtalajjal és modern gépparkkal rendelkező Európával versenyezzen... És mi hagyjuk őket, puszta humánumból őket nyerni. A másik azt szeretné, hogy úgy nyomjuk le őket mint süket a csengőt.


Persze mnidkettőért ugyanazt a láthatatlan oligarchiacsoport a felelős.


A versenyképességgel az a helyzet mindenkit támogasson, a fejletlenebb országokat annyira, hogy ne veszélyeztessék az Eu perifériát, de legyen egy szinten vele, az Eu perféria legyen versenyképes a Nyugattal szemben, de azért ők is megmaradjanak De az egész Eu legyen versenyképesebb, de csakis úgy, hogy senkinek ne ártson vele. Reális célok nemde....


A mezőgazdasági támogatásokról is annyit, hogy fizetni senki nem szertne érte, de kapni minél többet szertne persze úgy hogy a másik a lehető legkevesebbet kapja.


Az EU azért nem életképes, mert mindenki mindent máshogy akar és jelentős tábort tud szerezni az aktuális hőzöngéshez. az Eu bürokráciája folyamatosan kompromisszumra törekszik és ebbe belerokkan. Vagy dönt és a brancs egyik fele megy a levesbe, vagy beomlik az egész kóceráj.


Az Eu válaszút elé érkezett, vagy kibékíti a benne tomboló ellentéteket, úgy hogy mnidenki igényeit kielégíti, vagy az egyik oldlat választja. Az előbbire egyenlőre nem osk remény van, az utóbbi meg nagy bukással járna., de még mnidig kevesebbet mnitha az egész bedőlne.


Meg is feledkeztem azokról akik a világméretű összesküvésekben hisznek az alapvető logika feladása, mellett akik pusztán az EU vagy bármilyen szövetségben létében a sátán manifesztációját látják megelevenedni. Mindenkinek a maag útját kéne járnia utálva lehetőleg a másikat. Illetve a gazdasági kommunikációt a bálványozott középkor szintjére kéne levinni.


A jelenlegi bürokratikus folyamatosan egyhelyben toporgó Eu viszont tényleg teljesen fölösleges, de nélküle még rosszabb lenne, mert így legalább hátrafelé nem haladunk. Csak a világ húz el a vén Európa mellett.


Csak ha nem teszünk eleln valamit, szerencsére erre a bürokraták is kezdenek rájönni, csak hát mindennek az EU-ban ennek is rengeteg ellenlábasa van. Többek között a magyar "nemzetiek", akik sok mindent képvislenek csak a magyarok érdekeit nem.

2013. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"És ha nem egy egyoldalú kampány, hanem a negatívumokra is rávilágító tájékoztatás lett volna, akkor vajon milyen eredménnyel zárul a szavazás?"


Magyarán azt mondod, hogy a magyar állampolgárok diszlexiásak és ezért nem tudták értelmezni mi az EU. Vagy netán arra akarsz kilyukadni, hogy ami a médiában és a politikusok szájából elhangzik az kötelező érvényű szent szó? A népszavazáson a nép szavaz, erről szól - csak valahogy mégis mindig a politikai erőviszonyokat tükrözi. Átlagpalkónak 2003-ban sem volt fogalma az EU felépítéséről, szerepéről, működéséről és most sincs. Csak hall róla foszlányokat a TV-ben, rádióban és ez alapján alakítja ki a véleményét. De ha a magyarok az EU csatlakozásról szóló szavazáskor nem tudták, hogy mire szavaznak, akkor most miért higyjem el, hogy tudják mi ellen lázadnak?

2013. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%
Az EU maga egy jó dolog, csak sajnos mi túl hülyék vagyunk hozzá, legalábbis egyre inkább úgy tűnik...
2013. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
[link] - olvassátok el
2013. márc. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!