Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miként lehetne számunkra...

Miként lehetne számunkra hasznos az Eu?

Figyelt kérdés

A centrumnak nyilvánvaló érdeke az hogy a periféria olcsón dolgozzon neki, és az ő termékeit vegye. Kb ez történik már nagyon rég így gyakorlatilag egy periféria országnak sem érdeke az Eu és főleg ami felé ma halad. Viszont azt is látni kell hogy a centrum nagyon ügyesen alakította ki a függőségi viszonyt. Az az lehet választani.

vagy Eu tagok vagyunk és a mai helyzetnél soha nem lesz jobb, és egy lassú elsorvadás végén (görög) kényszerből kell kilépnünk. Vagy kilépünk, zuhanunk egy nagyot és megindulhat a felkapaszkodás.


2013. ápr. 16. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Könnyebben elmehetsz külföldre munkát vállalni, ha megvan a diploma.
2013. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Az EU tudatosan elszívja Magyarországról a fiatalokat, mert különben Németországban, Franciaországban össze dűlne a nyugdíjrendszer.
2013. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Elég rosszul látod a helyzetet. Az EU a minket ért negatívumokat egy zsák pénzzel ellensúlyozza, csak a pénz szétosztása nem hatékony nálunk meg a legtöbb újonnan csatlakozott országban sem. Ha az lenne itt is lehetne egy ír csoda, csak sajnos nem olyanok a viszonyok. De az EU-tól érkező támogatásoktól így is annyira függünk, hogy semmi esély rá hogy bárki is bevállalná hogy kilépünk. A nagy zuhanás meg felkapaszkodás meg max az álomvilágodban létezne. Nagy zuhanás csőd aztán haramdikvilágbeli életszínvonal lenne itt. Az ország önállóan életképtelen.
2013. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pont, hogy nem életképtelen az országunk!


Mindent meg tudnánk termelni magunknak, még gépkocsit is. Nem kell a Mercédesz luxusautó, amit két év adómentesség mellett gyártanak nálunk.

2013. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

#4


Nyersanyagunk nulla a mezőgazdaság romokban, ipar nem létezik. Miből akarsz te termelni, meg főleg mit? Ráadásul úgy hogy a munkaképes emberek 90%-a inkább otthon lógat lábat minthogy dolgozzon. Etiópia szintjére jutnánk nagyon gyorsan.

2013. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Elég rosszul látod a helyzetet.


Hát hogyne!

Tudod azt már sok tanulmány leírta hogy miért is lehetetlen a felzárkózás, de azt még egy sem hogy miként lenne lehetséges!

[link]


[link]


[link]


Tessék, én linkeltem néhány véleményt .

Te is linkelsz?



"Az EU a minket ért negatívumokat egy zsák pénzzel ellensúlyozza,


Sajnos ez messze nem igaz.

Egyrészt mert az Eu s szabályok betartása mellett teljesen lehetetlen egyenlő feltételű versenyről beszélni már a pénzek lehívása esetén sem. Az az, amit adnak, annak a nagy része a befizetéseinkkel együtt a nyugati centrumoknál köt ki. Másrészt hatalmas, az az sokkal nagyobb (nagyságrendekkel) összegeket bukunk azon hogy uralják a gazdaságunkat és hatalmas jövedelem átcsoportosítást és elszívást visznek véghez.


[link]


[link]


Kérek én is linket az állításod igazolására.



"csak a pénz szétosztása nem hatékony nálunk meg a legtöbb újonnan csatlakozott országban sem.


Miért, hogy kellene?

Ha ugye látod hogy valami nem jó, akkor azt is tudod miként lehetne jó!



"Ha az lenne itt is lehetne egy ír csoda, csak sajnos nem olyanok a viszonyok.


Ír csoda sem létezik, csak ugye az Íreket nem lehet úgy szívatni mint az ex komcsi országokat.

Az Írek gazdasága közel nem fejlődött akkorát mint ahogy a válság előtt ezt hinni lehetett, és ez meg is látszik a mai Ír gazdaság mutatóin. Viszont az Ír embereket nem lehetett egy marék kölessel megvenni. Ez az amiben mi nagy nagy hátrányba vagyunk, és nem a pénzek felhasználása.



"De az EU-tól érkező támogatásoktól így is annyira függünk,


Persze, és ugye az Eu jövedelem elszívása is annyira hátráltat.


"hogy semmi esély rá hogy bárki is bevállalná hogy kilépünk.


Ez nem esély lesz hamarosan hanem kényszer.

Nem lehet ezt a rendszert fenntartani, csak azon az áron hogy halmozzuk az eladósodottságunkat.


"A nagy zuhanás meg felkapaszkodás meg max az álomvilágodban létezne.


Nem értem hogy miért, de így meg még jobban elássuk magunkat, ha nem vennéd észre.


"Nagy zuhanás csőd aztán haramdikvilágbeli életszínvonal lenne itt. Az ország önállóan életképtelen.


Ezt elmagyaráznád bővebben, mert én is állíthatom hogy a világ leggazdagabb embere vagyok zsidó és mellette a pápa is, illetve 8 feleségem van de én szültem a 12 es ikreket is, miközben 3 anyától származom.

2013. ápr. 16. 14:58
 7/10 A kérdező kommentje:

"Nyersanyagunk nulla


Ez már rég nem lényeg a globális gazdaságok esetében.

Persze amit írsz az sem igaz, mert van nyersanyagunk.


"a mezőgazdaság romokban, ipar nem létezik.


Ehez nagyban hozzá járult az Eu maga.

És nem 2004 től hiszen az csak egy dátum.

Valójában csak a biztosíték a nyugati centrumnak hogy az impérium szerepe és a függőségi viszony konzerválódik.

Valójában az Eu nak megfelelés már a 1990es évek végén elkezdődött.



"Miből akarsz te termelni, meg főleg mit?


Nem ezek a lényegi kérdések.

Hanem hogy ki is termel.

Annak nem sok értelme van hogy magas hozzáadott értéket szinte csak a nyugati itt állomásozó multik állítanak elő. Miközben a mi általunk előállított alacsony hozzáadott értékeket meg a nyugati kereskedelmi láncok stb stb külföldről 3. országbeli alapanyagokból megtermelt termékekkel versenyeztetik és nyomnak minket víz alá. Akkor hogy is van ez? Mi csak olcsó bérmunkát csinálhatunk? Ez számodra rejt valami fejlődési lehetőséget, mert számomra világos hogy ez helyben futás egy lukadó cipőben egy fáradó testtel egy folyamatosan emelkedő hegyre. Ennek így csak hatalmas bukta lehet a vége.


"Ráadásul úgy hogy a munkaképes emberek 90%-a inkább otthon lógat lábat minthogy dolgozzon.


Ezt nem minősítem.

Miből gondolod hogy az emberek nagyon nagy része nem akar dolgozni? Nem lehet hogy nincs mit? Nem lehet hogy ez pontosan a te felfogásod 22éves megvalósulásának az eredménye?


" Etiópia szintjére jutnánk nagyon gyorsan.



Miért is?

2013. ápr. 16. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Én nem vagyok szakértő a témában, de hogy a cég ahol dolgozom EU pályázaton nyert pénzt technológiai fejlesztésre, (gyártógép beszerzés) és ennek hála vettek fel például engem. Szóval én örülök az EU-nak. Ha nem lenne a mai napig se lenne munkám, mert azóta sem találok másik lehetőséget. Az EU támogatás tekinthető befektetésnek, természetesen később visznek ki pénzt, de mi is nyerünk vele. Ennyi erővel ne importáljunk semmit, és akkor nincs pénz kiáramlás, viszont ezzel együtt nagyjából zéróra redukálódna az egész gazdaságunk, mivel a pénz mozgását hívják gazdaságnak...
2013. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Ki tudok menni reggelente az osztrákokhoz dolgozni 3,5X annyi pénzért mint itthon..
2013. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
"Miként lehetne számunkra hasznos az Eu?" A kérdés világossá teszi, hogy szerinted számunkra nem hasznos, "periféria" országnak csak káros. Szerinted akik csak igy perifériaként beléptek, vagy be szeretnének lépni az EU-ba azok mind hülyék? Ugy véled, hogy a tudás, az igazság ismerete csak nálad illetve a hittársaidnál? (Csak ennyit gondolj végig, bonyolultabb számolásokra, tények megismerésére nem is kérlek.)
2013. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!