Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne több munkahely és...

Nem lehetne több munkahely és az emberek is elégedettebbek lennének, ha 8 óra helyett 6 órában dolgozhatnának?

Figyelt kérdés

A környezetemben mindenki arról panaszkodik, hogy a heti 5 napból alig látja a családját, hiszen átlag 8-9 órákat dolgozik, amihez napi 2 óra utazás hozzájön (külvárosból a belvárosba bkv-val átlag 1 óra az utazás), szóval aki elindul reggel 7-kor otthonról, 5 óra fél 6, mire kora este hazaér, főzni, gyerekeket ellátni és aludni tér haza.


Ha 8 helyett 6 órában dolgozhatna az átlag ember ugyanannyi munkabérért, és vennének fel munkaerőt, aki azt a 2 hiányzó órát pótolja, nem lenne jobb a helyzet?

Hiszen nemcsak a forintokat kell mindig számolni, hanem az emberek elégedettsége is nagyon fontos, hogy egy ország jól működjön.



#munkahelyteremtés #8 helyett 6 óra
2013. szept. 12. 11:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Részmunkaidőből főleg nem lehet megélni."


Nekem valahogy sikerül.


20/F

2013. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 kovpet ***** válasza:
# 21: Önállóan? Egyedül? Mesélj :)
2013. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk én sem halnék éhen a fele fizetésemmel, a szakmámban pedig vannak szabadúszók, akik elvileg ha úgy gondolják, és kevesebbet vállalnak, meg tudnának élni napi 4 óra melóból.
2013. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 kovpet ***** válasza:
Igaz, én is kerestem a mostani jövedelmem negyedét, de akkor más volt a helyzet. Ha megfeleződne a jövedelmem, az nagyon fájna. A tömegek nem tudnának megélni a jövedelmük feléből. Mo-n a nettó átlagjövedelem 120 körül lehet (ezt csak tippelem, biztos van KSH adat erre). Na most 60-ból meghalni sem lehet elegánsan.
2013. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!