Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne több munkahely és...

Nem lehetne több munkahely és az emberek is elégedettebbek lennének, ha 8 óra helyett 6 órában dolgozhatnának?

Figyelt kérdés

A környezetemben mindenki arról panaszkodik, hogy a heti 5 napból alig látja a családját, hiszen átlag 8-9 órákat dolgozik, amihez napi 2 óra utazás hozzájön (külvárosból a belvárosba bkv-val átlag 1 óra az utazás), szóval aki elindul reggel 7-kor otthonról, 5 óra fél 6, mire kora este hazaér, főzni, gyerekeket ellátni és aludni tér haza.


Ha 8 helyett 6 órában dolgozhatna az átlag ember ugyanannyi munkabérért, és vennének fel munkaerőt, aki azt a 2 hiányzó órát pótolja, nem lenne jobb a helyzet?

Hiszen nemcsak a forintokat kell mindig számolni, hanem az emberek elégedettsége is nagyon fontos, hogy egy ország jól működjön.



#munkahelyteremtés #8 helyett 6 óra
2013. szept. 12. 11:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha annyival kevesebbért dolgoznának az emberek, miből élnének? Vagy ki fizetne ki nekik többeT?
2013. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 kovpet ***** válasza:
Belagezapista: szerintem meg az olyan nagy cég a kivétel, ahol a munkavállalók a munkakörök mindegyikében (de legalább többségében) annyian vannak, hogy a mínusz két órájuk kitesz egy 8 (illetve 6 :) ) órás plusz munkavállalót. De biztos sok ilyen is van persze.
2013. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

kovpet :

És ha 12, 10, 6 vagy 4 órányi munka kell egy munkakörben, a cég meg nem talál részmunkaidős embert?


Ugyanis sehol nincsen megírva, hogy egy munkakörre napi 8-al osztható munkaóra kell, a helyzet az, hogy a legtöbb esetben van maradék az osztásban, és éppen ha kisebb számmal, például 6-al osztasz, akkor az átlagos maradék kisebb.

2013. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 kovpet ***** válasza:
Részmunkaidőből főleg nem lehet megélni. Szerinted lehetne tömegesen részmunkaidős munkaerőt találni?
2013. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

kovpet :

Még egyszer, hátha most megértjük egymást:

Én sehol nem beszéltem arról, hogy miből lehet megélni, én az ötletet elvetettem.


Azonban azzal az érveddel nem értek egyet, ahogy a +2 órába kötöttél, meg ezután azzal sem, hogy sok cégnél nincs annyi ember egy munkakörre, hogy +1 embert vehessenek fel. Ez ugyanis nem érv, a legtöbb munkakörnél így sem osztható a szükséges munkaórák száma napi 8-al (vagy heti 40-el, ha úgy jobban tetszik), csak azért vannak 8 órás munkakörök, mert ez a törvény. Minden ugyanúgy megszervezhető 6 órás munkával is ilyen alapon, sőt kevesebb a feleslegesen kifizetett munkaóra, mert a 6-al osztás kisebb eséllyel hagy maradékot, mint a 8-al osztás.


Ettől még egyetértünk, hogy hülyeség az egész.

2013. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 kovpet ***** válasza:

Értem én, hogy mit írsz. Csak azt vitatom, hogy az lenne a kivétel, hogy megoldható lenne relatíve egyszerűen.


"Ugyanis ez csak kis cégeknél vagy speciális munkakörökben igaz"


Inkább úgy fogalmaznék, hogy csak nagyobb cégeknél és csak bizonyos munkakörökben igaz az ellentéte.


De persze már rég elméleti az egész. :)

2013. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A legkisebb cégeknél meg most sok a 8 órás, egy ilyen változás után ugyanazt az embert foglalkoztatnák 6 órában, csak kevesebbet lazsálhatna.


Egyébként két olyan munkatársam is van jelenleg a munkahelyemen, akinek a munkaköréhez harmad ember kéne, így a főnököm két cégénél (nálunk nem tulaj) is dolgoznak, ahol szintén harmad-harmad ember kell, a két cég meg a munkahelyemnek fizet ezért, ebből fizetik ki a teljes bérüket.

2013. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szóval az is ritka, ahol pontosan egy 8 órásra van szükség valójában. Az lehet 6 órányi munka lazsálással és 12 óra illegális túlórával vagy agyonhajtással is.
2013. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az államnak jó lenne rövidtávon mert többet jattolnának a vállalkozások természetesen, a vállalkozásoknak rossz lenne mert potom 25%-al meg dobtad a bérköltségüket. Na meg persze a gyakoribb műszakváltások miatt a cégek kevésbé hatékonyabbak a kajaszünet meg hasonlók is arányaiban többet vesznek el a munkaidőből.


Amit a KKV szektor nemigazán, de a nagyobb cégek is bajosan tudnának kigazdálkodni akár csak egyszeri alkalommal is.

Egyszerűen kiherélnéd a magyar vállalkozói szféra jórészét ezzel a lépéssel és a maradék se lenne túl produktív.

2013. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Akinek olyan munkahelye van - egyáltalán munkahelye van - ahol amint letelt a 8 óra, go haza, az összeteheti a két kezét. Ugyanis a legtöbb helyen nem nyolc órát dolgoznak az emberek és nem egy munkakört látnak el. Régen az volt - a szocializmusban - , hogy amit 1 ember megtudott csinálni, arra volt 5 ember. Most sokszor meg 5 ember helyett dolgozik 1. Ezért van akkora munkanélküliség. A cégek - multik vagy magyar kisvállalkozók teljesen mindegy, nekem senki ne mondja, hogy van különbség - azon spórol amin csak tud. Munkaeszközön, munkaerőn. Ezt pedig a törvények teljes mértékben megengedik /vagy jobb híján - annak örülve, hogy legalább ennyi van - a fejesek szemet hunynak felette.
2013. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!