Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért utálják...

Magyarországon miért utálják a gazdag embereket?

Figyelt kérdés
Irigység? Rosszindulat? Saját sikertelenségét így vezeti le?
2013. szept. 12. 10:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

"Erre csak annyit mondanék, hogy a középiskolában az osztálytársaim nagy része gazdag szülővel rendelkezett és ezek a szülők vettek kocsikat, házakat, átadták a cég vezetését, stb. ezeknek az osztálytársaimnak. Egy ujjukat se kellett mozdítaniuk. Még az se volt baj, ha kibukott az osztályból. És sajnos sok ilyen példa van."


És akkor az most bűn, hogy aki gazdag az jót akar a gyerekének? Már ne haragudj meg, de ha lenne gyerekem és bármilyen zakkant lenne, én is rá hagynám a céget és nem rád, akihez semmi közöm sincs.

2013. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"s akkor az most bűn, hogy aki gazdag az jót akar a gyerekének? Már ne haragudj meg, de ha lenne gyerekem és bármilyen zakkant lenne, én is rá hagynám a céget és nem rád, akihez semmi közöm sincs.



Én meg nem.

Jobb egy felelős vezetőt alkalmazni vagy úgy megoldani hogy ha leteszem a kanalat akkor az tehetségtelen gyerekem ne vezethesse csődbe és a jövedelmeit kaphassa.

Szerintem a számára is meg az ott dolgozók számára is.

2013. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A tehetségtelen gyerek létrejötte a hozzáálláson is múlik. Amelyik szülő nem foglalkozik a gyerekével, annak persze, hogy szerencsétlen lesz. De ha már mondjuk 14-16 éves kora óta bevonom őt a cégem dolgaiba, akkor később érteni fogja mit hogyan kell. Olyan nincs, hogy nem, ahhoz szellemi fogyatékosnak kell lennie.
2013. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért utálják őket, mert a legtöbbjük tisztességtelen módon, illegálisan vagy félig illegálisan gazdagodott meg, miközben anyagi kárt okoznak a társadalomnak. Ez utóbbi nehezen mérhető, de jelentős, közvetlen és közvetett módon is. Az ilyenek nem értékteremtéssel gazdagonak meg, hanem 0 összegű játékot játszanak: sokat vesznek el, és keveset adnak vissza. Ez morálisan is kifogásolható, ezt a szót viszont nem értik.

Aztán az is előre sejthető, hogy közülük néhánynak a gyerekei-unokái majd évtizedek múlva politikusok lesznek, a akkori nyugdíjasok meg majd örülnek, hogy milyen rendes ember ez, hogy emeli a nyugdíjat. Pedig meg se szabadna születnie, mert az apját mondjuk 20 évre sittre kellett volna vágni csalás miatt.

2013. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

Mert a Magyaroknál nincs irigyebb nép a világon.

Ha már valakinek jobban megy a szekér akkor a háta mögött kibeszélik.


Ha nem Swift-ed van, hanem egy BMW X5 akkor biztosan maffia-rabló-csaló vagy. Az már más kérdés hogy mondjuk egy vezetői pozícióban dolgozó ember keres annyit hogy megengedheti magának a "luxust"


Sokat kellene változtatni a felfogásokon. Nekem személyes tapasztalatom volt abból hogy nekünk jobb anyagi helyzetünk volt, mint másnak és így kinéztek.Persze a hasonló anyagi helyzetben lévő haverokkal megértettem magam.Velük nem volt probléma.


Én arra világítanék rá, hogy attól hogy valaki 10-20 milliós autóval jár közel sem biztos hogy bűnöző, pedig a legtöbb ember tuti valami "ilyesmit" sejt.

2013. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Apósom mondta meg a tutit.


Ő mérnökként végzett, ott a legjobb tanulók között volt, 4,5 körüli átlaggal, emellett komoly elkötelezettséggel a szakterülete iránt, hobbi szinten is űzte a laboros dolgokat. Rendszeresen segített a rossz tanulóknak, elmagyarázta nekik, korrepetálta őket, volt hogy beadandót írt nekik, és rendszeresen puskáztak róla. Egyébként ő a kommunikáció terén enyhén nincsen topon.


Végzés után ott maradt PHD-zni, egy egyetemek közötti közös kutatási területen dolgozott. 2 év után tőle függetlenül megszűnt a program, mert a tanszékvezető más tudományterület felé vitte a tanszéket (nem sokkal később kar lett belőle, én ezen a karon végeztem).


Ezután elhelyezkedett egy nagy gyárban mint mérnök. Később egy nagy gyógyszergyárhoz ment, jobb fizetésért, ahol sosem véglegesítették, mindig újabb és újabb szerződést kapott, amit a végén nem hosszabbítottak meg. Ezután 1,5 évig munkanélküli lett, végül az előző munkahelyére vették fel (az említett gyár). Míg munkanélküli volt, felhívta az évfolyamtársai közül azokat is, akik anno segítsége nélkül el sem végezték volna az egyetemet, de ekkorra már komoly cégeknél voltak vezető pozícióban. Mindegyik azt mondta, hogy talán és majd visszaszól, ha lesz valami állás, de egyik sem volt hajlandó segíteni neki. Holott nyilván tudták, hogy szakmailag jó, csak ugye mindez már nem állt az érdekükben.


Ezek után őszintén miért ne utálja ezeket az embereket? Persze, lehet mondani, hogy ők attól lettek sikeresek, hogy továbbléptek a bevált sémákon, ezért voltak rossz tanulók, holott nagyon jól tudjuk, hogy ez mellé duma, ha azt mondjuk, hogy ezek az emberek megdolgoztak a sikerért, akkor azalatt hasonlót kell érteni, mint amit az egyetemen csináltak, a megfelelő helyen benyaltak, hogy elérjék, amit akarnak, a megfelelő helyre meg tapostak, hogy ne veszélyeztesse más a karrierüket.


Én persze tudok mondani az életben pozitív példákat is, de akivel így elbántak, azt hol fogja érdekelni az a papolás, hogy az a gazdag, aki megdolgozott érte?

2013. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az utálatot könnyű látni. Azt nehezebben, ki miért, és kit miért utálnak, pedig nagyon sokféle eset van. Fentebb is leírtak jó néhányat.

Igen, sokan utálnak irigységből. Mindenkit válogatás nélkül, akinek jobban megy. Sokan utálnak, akiket kisemmiztek, mert mindössze dolgozni akartak. Akkor is, amikor mást kellet volna az irányadó helyi nézet szerint. Sokan utálnak olyanokat, akikről hallomásból, vagy konkrét tapasztalatból tudják, hogy lopták csalták a vagyonukat. Bár akik átlátják, hogyan megy itt a nagy átverés, lenyúlás, azok többnyire nem utálják, hanem lenézik az ilyen gazembereket. Lehet, hogy utálatnak látszik ez is, de nem az.

Zavaros időkben mindig megnő a zavarosban halászók száma, akiket lehet utálni. Nyomorúságos időkben mindig megnő a kisemmizettek száma, akiknek mindössze az utálat marad némi sikerélményként. Mert anélkül meghal az ember.

2013. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Irigység, folyik az osztályharc. Akinek sok van, attól el kell venni és odaadni annak, akinek kevés van. De azért fejlődik a társadalom, ezt ma már nem lehet olyan brutálisan csinálni, mint a 20. század első felében.

Egyáltalán nem az életszínvonalon van a lényeg, hanem a különbségeken (mivel a szegénységet az átlaghoz viszonyítják, nyugaton havi 1000 euróval szegénynek számít az ember, nálunk gazdagnak).


Amerikában, Franciaországban is hasonló a helyzet, ott is van gazdag utálat, pedig a franciáknál 420000 Ft a minimálbér. Annyi a különbség, hogy Amerikában az a gazdag, aki évente 1 millió dollárt keres, nálunk már, aki havi 300-400 ezer forintot megkeres, az is gazdagnak számít.

2013. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha zakkant, akkor is? Gratulálok neked!

Egyébként meg a legtöbb ilyen osztálytárs végigbulizta, végigfüvezte az iskolát. Nekik adnád a céged, csak, mert a gyereked? Oké, aztán majd leamortizálja a céged.

Ne gondold egy percig se, hogy egyszer is gyakorolta a cégvezetés csínját-bínját.


Le lehet pontozni, attól még ez a véleményem és én láttam ezeket a példákat. Akik szerint ez így rendjén van, akkor így járt.

2013. szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert a magyar mentalitás ilyen. Akinek több van, azt utálni kell és elvenni tőle. Miért nem adakozik az, akinek sok van? És a hasonló kérdések... Régi gazdag vagyok, a felvágást és a feltűnést mellőzöm. Rengetegszer szembesülök azzal, hogy az emberek 90%-ának utópikus igényei vannak. Mindenből a legújabb, legjobb kell, de természetesen anyagi fedezet erre nincs. Láthatjuk, hogy mi történt a nagy hitelesekkel is... Ez meg, hogy ennyit meg annyit dolgoznak az emberek, nem hiszem, hogy teljesen igaz. Az tény, hogy nincsenek megfizetve sokan, de szerintem nem úgy kellene a dolgokhoz állni, hogy nekem ez és ez alanyi jogon jár. Mert a 90% így viselkedik. Neki alanyi jogon jár a nyaralás, a telelés, a relatív új kocsi, a plazma tv, ez meg az. Tisztelet a kivételnek, de én ezt látom. Egyszer elmentem egy szezonális munkásunkhoz. Ugye nincsenek állandó munkaviszonyban, mi is csak nyaranta alkalmazzuk őket (megvannak fizetve becsületesen), de abban a házban a legújabb laptop állt az asztalon, a számítógéphez pedig minden létező modern kiegészítő, ami még nekem sincs. Nem beszélve a tv, a dvd lejátszó, anyám kínja. Mégis miből, ha nincs állandó munkahelyük és más, passzív bevételük sem?! Itt még mindig nagyon sokan a kommunista mentalitással gondolkoznak, ez a baj. Meg az is, hogy a munkásréteg azt gondolja, hogy aki gazdag, az soha életében nem dolgozott és nem is dolgozik... Lehet lepontozni.
2013. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!