Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért utálják...

Magyarországon miért utálják a gazdag embereket?

Figyelt kérdés
Irigység? Rosszindulat? Saját sikertelenségét így vezeti le?
2013. szept. 12. 10:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Talán azért, mert a legtöbb magyar ember becsületesen tanult, dolgozik szorgalmasan, mégsem jut egyről a kettőre, épp, hogy meg tud élni. Aztán jönnek a hírek a gazdagokról, hogy így meg úgy csalt, sorra buknak le a politikusok sikkasztással, ők meg nézik a fizetéspapírjukat, hogy a felét viszi az állam. Igazságtalannak érzik és valljuk is be, nagyon kevés az a gazdag, aki saját erejéből érte el azt, amije van.
2013. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészt amiket írtál, másrészt a magyarok ügyeskedőek, és ha valakinek jól megy, könnyen gondolják mások, hogy ilyen ügyeskedéssel, csalással vagy mások lenyúlásával érte el.


Az USA-ban pl. egy gazdag emberről inkább azt gondolják, hogy bevállalós, élelmes, szerencsés. Persze azért ott is irigykednek, de inkább a saját tehetetlenségükre mérgesek.

2013. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Erre csak annyit mondanék, hogy a középiskolában az osztálytársaim nagy része gazdag szülővel rendelkezett és ezek a szülők vettek kocsikat, házakat, átadták a cég vezetését, stb. ezeknek az osztálytársaimnak. Egy ujjukat se kellett mozdítaniuk. Még az se volt baj, ha kibukott az osztályból. És sajnos sok ilyen példa van. Azokat a gazdag embereket én is utálom, akik alá minden alá lett tolva, de nem izzadtak még sose munkában. Valódi munkában. Miközben én és csomóan mások is, minden nap úgy fekszünk le, hogy dolgozunk 8-10-12 órát kőkeményen és mégse látszik meg a fizetésünkön.... Irigység lenne? Inkább a tehetetlen düh!
2013. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a politikusokra meg adócsalókra gondoltam.
2013. szept. 12. 10:37
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

A különbség az, hogy az USA-ban a gazdagok többsége "régi gazdag", ezért már azt is megtanulta, hogyan leplezze. De ne feledjük Ford mondását. Az első generációs gazdagok a túlnyomó többsége a vagyonát nem tisztességes úton szerezte, ezért erről nem szeret beszélni. Az unokái már megengedhetik maguknak, hogy gálánsan viselkedjenek, az ő kezük már tiszta.

Nálunk csak első generációs gazdagok lehetnek, ráadásul a vagyonukat nem klasszikus kapitalista módszerekkel, hanem a legtöbben (és itt most például Széles Gábor kezdeti ténykedését nagyon nem értem bele) tudás, munka nélkül, kizárólag kapcsolataik útján a közös vagyon átjátszásával. Ez azért nagyon nem olyan, mint egy Ford, vagy Gates "nyerészkedései". Ők azért tudtak is olyant, amit más nem. Csak felhasználták tisztességtelen dolgokra (is!!!) a tudásukat.

Ezt utálják nálunk sokan (és egy részük valóban csak irigységből).

2013. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
A tehetetlenség sokmindent kihoz az emberekből...
2013. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%

Mert a magyar emberek embertelen sokat dolgoznak.

Kimutatások szerint a magyarok messze többet dolgoznak mint az átlag Eu s munkavállalók, gyakran 1,5 ember helyet.

Ezért is hatalmas a munkanélküliség, hisze a szerencsésebb országokban ahol pénteken vége a munkának és kevesebbet dolgoznak ott nyilván több emberre van szükség.

Az az teljesen érthető és jogos a magyar társdadalom frusztráltsága. Ezzel szemben a gazdag emberek java része nem a tehetsége a szorgalma révén szerezte a vagyonát hanem a korrupt kapcsolatai révén, úgy hogy a keményen dolgozó réteg alól adta el az állami vagyont és írt alá a magyarokat teljesen kihasználó szerződéseket.

Alig alig akad olyan gazdag ember aki egy sufniból épített birodalmat ad munkát sok sok embernek, áll patrióta módon az országhoz. Nyilván akadnak kivételek, de valljuk be hogy míg a Simicskálból, Kókákból Gyurcsányokból Szélesekből teli van a polc, csak elvétve találni tisztességes újgazdagokat.

Most akkor mit vársz?

2013. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

A rendszerváltás nem volt olyan régen.


Sok emberben még mindig benne van, hogy utálni kell a burzsoát meg a kulákot.

2013. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, ha te gazdag vagy lécci aggyá má egy kicsit, hogy törleszthessem a hitelemet!
2013. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

"Egyrészt amiket írtál, másrészt a magyarok ügyeskedőek, és ha valakinek jól megy, könnyen gondolják mások, hogy ilyen ügyeskedéssel, csalással vagy mások lenyúlásával érte el."



És van is benne valami.

Nem vádaskodom bár sok példa lenne rá, csak magamból indulok ki. Bár manapság nem igazán irigylésre méltó a helyzetem, de talán az átlagnál valamivel jobb.


45vagyok Építész energetikus belsőépítés.

Dolgoztam 6 évet külföldön és már a főiskola előtt is mindig csináltam valamit, de soha nem a pillanatnyi vállalkozásaimból szakítottam nagyot.


A legelső nagy szakításom 1990 ben volt a német újraegyesítés alkalmával.

Még szinte gyerekként váltogattam a kelet n márkát nyugat n re amit aztán Ft re és kezdtem előre.

Berlin -Budapest vonattal 4× jártam meg repülővel több mint 20×. És igen, még főiskolás voltam amikor lett egy házam egy E-30asom egy kisteherautóm meg 4 ruhás sátram Záhonyban 2milliós árukészlettel abban az időben.

De a főiskolát akkor is elvégeztem.

És szépen sorba mentem minden üzleten ami legális és félig legális de elfogadott lehetőségeket tartogatott.

Jött a Jugoszláv háború, a mi Eu s csatlakozásunk és a Románoké. Mindig volt valami jogi hiány hézag vagy gazdasági lehetőség pályázati léehetőség program amiből lehetett MUNKÁVAL pénzt csinálni. Nem nevezném magam ma sem gazdagnak, de van egy minden m2 ben az én kényelmemet szolgáló házam, autóm nekem és az asszonynak, és van néhány 10millió likvid tőkém. Viszont nincs mibe befektetni.


Ezt csak azért írtam le, mert én sem tudok csak úgy vállalkozni, pedig úgy gondolom hogy van szemem hozzá és tőkém is. A társaságom baráti környezetem teli van hozzám hasonlóval sőt sok olyannal akitől nem érdemes megkérdezni hogy az első milliója miből jött össze.


Miért van ez?

Mert sajnos annyira gyatra a gazdaságunk, olyan alacsonyak a bérek és a jövedelmek hogy nem is működhet a gazdaság.


Az az, szinte kizárt hogy valaki a saját szorgalmából és tudásából teljesen hétköznapi módon akár csak jól élhessen. Valami csavar mindenkiben van aki jobban él.

Aki meg kőgazdag az 20év alatt szinte biztos hogy nagyon belenyúlt a sűrűjébe.

2013. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!