Közmunkaprogrammal és okj képzésekkel mit akar a kormány?
egyikből se sincs haszna az államnak
megélni se lehet belőlük miért nem építenek gyárakat vagy egyéb létesítményeket ahol az embereknek tartós munkahelye lenne
Közmunka nem megélhetést szólgálja hanem, hogy a segélyt ne a semmire kapják.
OKJ képzésből meg meg lehet élni.
Közmunka: munkanélküliségi adatok "kozmetikázása", kamu foglalkoztatás.
OKJ: Papíron csökkenteni a munkanélküliséget, kamu képzéseknél megrendeléseket adni a "haveri" oktató cégeknek.
A munkaügyi k.-nak ugyanigy semmi értelme, mert a 3 havonta történő stemplizésen kívül nem történik semmi.
a közmunkaprogram ötlete nem az ördögtől való, de ahogy megcsinálták az katasztrófa
sokkal drágább, mintha, csak szimplán segélyt kapnának, és nem vezeti vissza az embereket a munka világába, mert nem nőttek a reálszféra munkahelyeinek száma
egyedül csak a mutatókat dobja fel, de kidobott pénz
"Közmunka nem megélhetést szólgálja hanem, hogy a segélyt ne a semmire kapják. "
Na ez azért hülyeség mert a közmunkára csak néhány hétre veszik fel az embereket. Utána ugyanugy szoc. tám-ot kapnak, csak már az ellopott összeggel csökkentettet! Munkahelyet nem teremt.
A közmunkaprogramnak tényleg nem sok haszna van. Sokan benyelik, hogy legalább így dolgozik a munkanélküli és nem eltartják. Csak tíz emberrel végeztetik egy munkáját és még így sem ér semmit.
Az OKJ képzések nem lennének rosszak, ha olyan képzések lennének, amivel utána el is lehetne tenni az embereket munkahelyre. A valóságban csak időhúzás. Amíg képzésre jár a munkanélküli azért kap pénzt, aztán mivel nem eleve egy cég képez magának munkaerőt, ott marad ugyanúgy munkanélküliként egy semmit érő végzettséggel.
Gyárat meg minek építsen az állam? Egyrészt ez nem az állam dolga, másrészt meg mit gyártanánk miből?
gondolok cukorgyárakra
húsfeldolgozó üzemekre
konzervgyárakra
"gondolok cukorgyárakra "
Van elég cukorgyár Európában. Nincs piaci rés.
"húsfeldolgozó üzemekre "
Itt sincs piaci rés, sőt, pár évtizeden belül a húsipar 80-90%-a csőd elé nézhet - igaz, a megmaradó cégek bevétele nagyon nagyon magas lesz.
"konzervgyárakra"
Azokból jelenleg is több áll csőd szélén Magyarországon, pedig mind a helyi termény feldolgozására szakosodott. Ismerek is személyesen gyárigazgatót, aki most fogja elveszteni a munkahelyét.
"legtöbb tejtermék,szalámik,édességek külföldről jön be miért nem lehet hazánkba elkészíteni ezeket a termékeket"
Ez a legtöbb esetben vagy nem igaz, vagy pedig nem lenne értelme Magyarországon előállítani.
Édességek: ezek ellátását eleve nem érdemes javítani, mivel jelenleg is komoly gondot okoz hogy túl könnyű hozzájuk jutni. Ráadásul, attól, hogy itt gyártanák, nem lenne olcsóbb, hiszen az összetevők jó része amúgy is messziről kerül importálásra. Annak, hogy Lengyelországból hozzák, vagy Magyarország egy távolabbi vidékéről, annak nincs jelentősége. Egy kisebb, jól működő, nyereséges csokoládéüzem pedig kb. 10 munkahelyet jelent, ebből sem váltjuk meg a világot.
Szalámik, stb: szintén egészségre károsak, ráadásul jelenleg is adótrükközésekkel van leszorítva az áruk. Ha ugyanúgy kéne adózni utána, mint mondjuk a friss zöldség után, akkor kb. 3-szor annyiba kerülne, mint jelenleg. A hús árak ráadásul természeti erőforrási okokból folyamatosan drágulnak világszinten, és ez a folyamat jelenleg csak erősödni fog, jó sokáig. A következő évtized nem a húsiparról fog szólni...
Legtöbb tejtermék: erre konkrétan nem igaz, hogy külföldről jön be. Nem emlékszem, mikor vettem utoljára nem magyar tejterméket, pedig nem azt nézem... Nézz szét a boltban, a legtöbb helyen a magyar tejtermékek túlnyomó többségben vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!