Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek marad a Fidesz,...

Szerintetek marad a Fidesz, vagy nyer az ellenzék?

Figyelt kérdés

Az ellenzék (Mesterházy, Bajnai, Gyurcsány) már volt 8 évig, láttuk, hogy mikre voltak képesek, a Fidesz a 98-2002-es időszak után, most van 3 éve, és látjuk, hogy mit tesz. Vélemény?


Kérném a kedves válaszolókat, hogy kulturáltan válaszoljanak, nem szeretnék vitát, csak kíváncsi vagyok a Kedves Emberek véleményére. Természetesen meghallgatom az álláspontokat a pártszimpátiákat, de azt is szeretném, ha érzelemmentesen is hozzászólnának, hogy hogyan látják az esélyeket.


Szerintem szoros lesz, de nyer a Fidesz.



2013. szept. 8. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

Soros Györgyöt kérdezd. Általában ő és a sleppje dönti el, ki nyerjen választást Magyarországon.

Előre le van vajazva az egész, csak hát kell a látszat, hogy a nép dönt.

2013. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet válaszolni. Egyrészt, mert sokan nem vallják be, hogy akarnak-e és kire szavazni?

Másrészt az új választási törvény megnehezíti az ellenzék képviselőinek a választhatóságát. A szavazatszedő Bizottságok összetétele sem tiszta. Az már biztos, hogy civil szervezet nem lehet tagja. Addig még van félév, hogy a Fidesz újabb szabályokat hozzon.

Ha veszélyben látja a győzelmét, akkor a határon túliak, külföldön élők szavazatával variálhat. Senki nem tudja ellenőrizni, hogy levélben hányan és kire szavaztak?

2013. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Első: mégis Soros hogyan tudná a szavazókat meggyőzni, hogy kire szavazzanak? Ez igen nagy ostobaság.

Ha azt akarja, hogy Orbán távozzon, akkor ráveszi, hogy öszöd helyett Felcsúton mondjon olyan beszédet, amin még a hívei is felháborodnak?

2013. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Fogalmam sincs, én egy más utat járok és a Jobbikra szavazok.
2013. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én a Fideszre szavaztam, mert elegem volt az előző kormányból! Viszont most sok mindenbe csalódtam, mert sajnos ez a kormány nem támogatja eléggé a szegényeket, sőt sok esetben a gazdag és szegény közt, még nagyobb távolságot teremt(ett), de remélem más lesz a helyzet.


Viszont: Mivel én személy szerint kedvelem Orbánt, nagyon tetszett az első 4 éve (98-02) és a fiatalkori énje is szimpatikus volt, mert egy újfajta humoros, fiatalos stílust vitt a politikába, na és még sok személyt kedvelek a Fideszbe....szóval még így is talán a Fideszre fogok szavazni, de az tény, hogy TELJESEN mást vártam, mint amit kaptam, mert JOBBAN ÉLTEM AZ MSZP alatt! :)

2013. szept. 8. 21:27
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem hiszem hogy a balib ellenzék képes lenne megszorítani a Fideszt, ha csak nem követi el ugyan azt a hibát mint 2002 ben. Ha belepunnyadna abba a tudatba hogy biztosan vezet és le van futva a meccs akkor lehetne bukó. De ez szemlátomást nem így történik. Persze a 2/3 sehol nem lesz és egy egyszerű többséggel nyert választás lesz.


Részletezve.

A Dk szinte kizárt hogy bejusson.

Az LMP (akiket tisztelek hogy nem adták be a derekukat) nagyon rezgetik a lécet. (jó lenne ha bejutnának)

Az MSZP ? Nem képes kifordulni a támogatóik elől és nem képes ellenállni a nagytőke pénzének. Ez teljesen egyértelmű hiszen a vak is látja hogy egy valódi szociáldemokrata párt nagyobb sikerrel járhatna mint a liberálisokkal a háttérhatalom által kovácsolt kérészéletű frigy.

E-416?

Bajnai elég levitézlett. Persze nem a törvény előtt hanem emberileg és ez elég karakter gyilkos.

Illetve a háttere is eléggé szagos a külföldi érdekeltségektől, ami hazánknak soha sem jelentett jót.

Persze ettől még bejutnak sőt lehet hogy az MSZP vel pariba lendülnek.


A balib szomorúfűz mindenáron leváltó egyletnek a veszte a hataloméhség lesz. Hiszen nem pragmatikusan politizálnak mint a mai politikában hiányt kielégítő lehetőség, hanem hatalmi játékot adnak elő a pávatáncukkal.


A Jobbik?

Én köztudottan Jobber vagyok (talán nem nagyképűség)

De mindig is a fekete ló.

Vannak technikai okai hogy mindig jobban szerepelt mint amit megjósoltak de ebbe most nem megyek bele.

A kérdés hogy a pocsék MSZP s 8 év és a közepes (itt jegyezném meg hogy vitathatatlanul kemény feladatot ellátó) mérsékelten sikeres Fidesz 4 éve után hányan lesznek akik egy új és eddig nem levitézlett pártba látja minden média ellenszél ellenére a bölcsesség szikráját, és a problémák megoldásának affinitását. Szerintem jobb eredménnyel zár a Jobbik mint legutóbb.

2013. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
Hát nem tudom, de jelenleg mindegy ki kerül hatalomra. Lehet választani a darabos szar és a híg fos között.
2013. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

"JOBBAN ÉLTEM AZ MSZP alatt! :)"


Tudod én is jobban éltem, sőt nagyon sokan.

csak nem szabad elfelejteni hogy hitelekből amit ma kell kifizetni. És ugye a világgazdasági válság sem a múlté.

2013. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Egyetérltek:


Én Fideszes vagyok, és jobbra számítottam. A szegényeket lehetne jobban támogatni: Az áfát csökkenteni, amit a Fidesz ellenzékben mindig hangoztatott, meg a benzin is az egekbe szökött, itt is hangos volt a Fidesz a 8 év alatt...


Ennek ellenére rájuk fogok szavazni, mert emellett tettek olyan dolgokat is, ami nekem szimpi...

2013. szept. 8. 21:48
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

kacx,elozo kormany igy a mostani ugy ront az orszag helyzeten.

ugyhogy felesleges a fideszt dicserni,ha egyszer eredmeny nem nagyon van

egyebkent szerintem sajnos marad a fidesz

2013. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!