Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki utálja Hoffmann Rózsát?

Ki utálja Hoffmann Rózsát?

Figyelt kérdés
Rózsika-hogy b×ssza meg-bevezetett egy olyan törvényt,hogy minden általános iskolás gyereknek délután 4.ig az iskolában kell rohadnia.Ki nem ért egyet vele?
2013. aug. 31. 17:04
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
48%

"Lehet kérvényt írni, hogy engedjék el a gyereket, de arról az igazgató (3/4 eséllyel lecserélt, kormány-közeli) dönt, hogy engedélyezi-e.


Márpedig ha mondjuk angolra vagy zongorára vagy focira akarnám vinni a gyerekem, és valami igazgató, aki soha nem is látta a gyerekem, közli, hogy nem mehet, mert bent kell ülnie a napköziben négyig, és ott hittan meg erkölcstanórán hallgatnia, hogy a lányok a konyhába valók, a fiúk pedig nem sírnak? Bemennék és akkora balhét csapnék, hogy zengne az egész épület."


A mi városunkban sehol sem cserélték le az igazgatót, öcsém sulijában pedig olyanról nem tudok aki ne kapta volna meg az eltáv engedélyt, ha kérték. Trololo.

2013. szept. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
51%

"Ki a fene ez a Hoffman Rózsa?

Bezárnám egy hétre egy pottyantósba

Esélyegyenlőtlenségi főfelelős

Hogyan tanuljon a többség aki nem tehetős?"


( 1:11)


[link]

2013. szept. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim válasza:
70%

Szerencsére ez engem nem érint, viszont sok más dolog igen. Pl. az, hogy heti 5 tesi óránk van. Én nem utálom és nem is különösebben szeretem a tesit, de semmi értelmét nem látom ennek. Ugye elvileg erre azért van szükség, mert a gyerekek nem mozognak eleget. Általában úgy van, hogy akinek igazán szüksége lenne mozgásra, az nem csinál semmit. Aki heti 3 órában nem vett részt aktívan a testnevelés órákon, az heti 5 órában még kevésbé fog, sőt, csak megutáltatják vele a mozgást, így felnőtt korára egy elhízott úthenger lesz belőle.

Ami szintén érint, hogy tizedikesként annyi órám van, mint egy 11.-esnek. Hogy ez miért fura? Mert a 11.-eseknek faktjuk is van, nekünk meg nincsen... konkrétan heti 34 ránk van, de ez még "semmi", mert a kilencedikeseknek behozták azt a törvényt, hogy legalább heti 35(!!!) órájuknak kell lenniük... így van olyan osztály, ahol 38 óra van egy héten, ami azt jelenti, hogy 3x van 8 órájuk (???) és 2x 7. Ez csodálatos, tényleg. Mert nem szenvedünk így is eleget, á. Tartsanak benn minket a suliban este 8-ig, végül is úgyis rohadtul ráérünk...

A harmadik dolog, hogy 50 óra közösségi szolgálatot kell végezni az éretségi megszerzéséhez. Bár én ezt nem bánom, szívesen önkénteskedem, de egy-két osztálytársamról nagyon nem tudom elképzelni, hogy saját magán kívül bárkiért is képes lenne tenni vmit...

A negyedik dolog, hogy nem tehetünk előre hozott érettségit, csak nyelvekből. úgyis olyan kevés dolgunk lesz végzősként, szívjunk még azzal is, hogy 4 helyett 7 tantárgy tételeit tanuljuk éjjel-nappal.

A másik, hogy mire én oda kerülök, hogy leérettségizzek, valószínűleg egy természettudományi ágból is kell érettségizni. Ennek sem tudom, mi értelme van, mert bár vannak, akik reálosok, és értenek a fizikához, kémiához, a nagy többség szerintem inkább a humán felé húz. És mi a jó édes retekért kell leérettségiznem olyan tantárgyból, amire később SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN NEM LESZ SZÜKSÉGEM???!! Mert az oké, hogy töriből van érettségi, hiszen illik tudni, mi történt a múltban, ráadásul, hogy megérthessük jelenünket, ismerni kell a történelmet. Az is oké, hogy magyarból van érettségi, illik tudni a magyar nagy neveket. Az is oké, hogy vmilyen nyelvből van érettségi, mert hiába kezdesz el magyarul pofázni Franciaországban, senki nem fog veled foglalkozni... de arról miért kell tanulnom, hogy hogyan osztódnak a sejtek, mi az a földcsuszamlás, mi az az xy függvény...?

Ja, és Rózsi még a köpenyt is beakarta hozni, mint kötelező egyenruha. Hogy ne csak a tanulásunkat nehezítsék meg, hanem még az öltözködési ízlésünket is csesszék tönkre. Köszönjük szépen.

Tapsot Rózsikának!

2013. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Utolsó,annyira egyetértek veled!Jövőre 9.es leszek,mindennap lesz tesim,ami nagyon nem kell mert:1,nyek-es osztályba megyek,nem túl jó két nyelvi óra között beesni tesire.2,A tesit nem igazán szeretem,pedig sportos alakom van,szerettem régen,de felsőben olyan k*cs*g tanárt kaptunk,aki mindenkivel megutáltatta a tesit...:P
2013. szept. 4. 19:31
 35/45 anonim ***** válasza:
6%

"Ami szintén érint, hogy tizedikesként annyi órám van, mint egy 11.-esnek. Hogy ez miért fura? Mert a 11.-eseknek faktjuk is van, nekünk meg nincsen... konkrétan heti 34 ránk van, de ez még "semmi", mert a kilencedikeseknek behozták azt a törvényt, hogy legalább heti 35(!!!) órájuknak kell lenniük... "


Én 1 éve végeztem gimiben, nekünk is ennyi óránk volt, sőt nálunk a kilencedikeseknek és a tizedikeseknek volt a legtöbb órájuk mindig.


"A harmadik dolog, hogy 50 óra közösségi szolgálatot kell végezni az éretségi megszerzéséhez."


Ugye abba belegondoltál, hogy ez 1-2 hét alatt lazán megvan? Aláírom, hogy ez plusz nyűg, de hát ez van. Én például szívesen mentem volna állatkertbe van menhelyre. Már csak azért is, hogy megnézzem, ott mi van. A nyári szünetet úgyis mindig eluntam július vége felé.


"A negyedik dolog, hogy nem tehetünk előre hozott érettségit, csak nyelvekből. úgyis olyan kevés dolgunk lesz végzősként, szívjunk még azzal is, hogy 4 helyett 7 tantárgy tételeit tanuljuk éjjel-nappal. "


Ez mondjuk tényleg butaság volt. Egyébként olyanból tudsz tenni előrehozottat, amit nem tanítanak végig. Gondolom infót meg földrajzot nem tanulsz 12. év végéig, azokból elmehetsz akkor amikor végeztek vele, ami ha jól sejtem 10. osztály. Amiket ez érint, az a biológia, kémia, fizika előrehozott. Kötelező érettségi tárgyból pedig nem igen mentek eddig sem az emberek előrehozottra, mert úgyis megfingatta volna őket a tanár az osztályozón. Ugyanis ha mondjuk elmentél volna 11-ben töriből előrehozott közepezni, akkor az egész gimis anyagból kellett volna osztályozó (magyarul olyanból is, amit eddig nem vettél) és utána be sem kellett volna járnod az adott órára. Ha nem vagy reálos, akkor igazából ez sem érint téged egyáltalán.


"A másik, hogy mire én oda kerülök, hogy leérettségizzek, valószínűleg egy természettudományi ágból is kell érettségizni."


Annyi sík hü..lye érettségizett ember van, aki egyszerűen azt is képtelen felfogni, hogy mi az a gravitáció, mi az az evolúció vagy hogy miért nem mosunk le valamit zsurolóporral, amit előtte Domestossal lemostunk, hogy ez igazából kell is. Viszont ha jól tudom, a földrajz is reál tárgynak számít, így is az emberek fele azt tette le előrehozottként, szóval ez is majdhogynem tárgytalan. (A másik fele meg infót, azt viszont nem biztos, hogy elfogadják.)



"És mi a jó édes retekért kell leérettségiznem olyan tantárgyból, amire később SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN NEM LESZ SZÜKSÉGEM???!! Mert az oké, hogy töriből van érettségi, hiszen illik tudni, mi történt a múltban, ráadásul, hogy megérthessük jelenünket, ismerni kell a történelmet. Az is oké, hogy magyarból van érettségi, illik tudni a magyar nagy neveket. Az is oké, hogy vmilyen nyelvből van érettségi, mert hiába kezdesz el magyarul pofázni Franciaországban, senki nem fog veled foglalkozni... de arról miért kell tanulnom, hogy hogyan osztódnak a sejtek, mi az a földcsuszamlás, mi az az xy függvény...? "


Én is inkább humános voltam, de szerintem például az idegen nyelvismeret egyáltalán nem alapműveltség, viszont az baromi égő tud szerintem lenni, ha valaki nem tudja mi az a sav, vagy mi az hogy molekula. Ezek ugyan úgy az alapműveltség részei, nem a középkorban élünk ma már. Nekem sem lesz soha az életben szükségem Petőfi szerelmi költészetére, mégis meg kellett tanulnom, most akkor én is hőbörögjek? Azt sem fogom sosem használni, hogy 1939 szeptember 1., második világháború.

2013. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Utolsó,nekem is 34 órám van,csak én 8.os vagyok....:)
2013. szept. 6. 15:51
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
Aki meg dolgozik, annak legalább 40. 8. általánosban őszintén szólva fogggggggalmam sincs, hány órám volt. Akkor még nagyon nem érdekelt.
2013. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Hát ja,csak a 10.es bátyámnak meg 36 órája van....Lehet,hogy kisgimis vagyok,de attól még nem kéne ennyi órámnak lenni...:P
2013. szept. 7. 07:06
 39/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mennyire tűnt fel neked, de gyakorlatilag iskolás éveid alatt végig ugyan annyi órád van/lesz. Egyetemen sem lesz 50, csak azért mert egyetem.
2013. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Utolsó,nem mondod?!
2013. szept. 7. 10:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!