Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy hogy a...

Csak én látom úgy hogy a fiatalokhoz képest rengeteg az idős? Hova fog ez vezetni?

Figyelt kérdés

Egy 10.000 fős kisvárosban lakom.Az utóbbi időben sokat járkáltam erre-arra,(a környezőkben is) és ahogy látom egyre több idős ember van.Nem középkorú,idős.Teli van velük az utca,az üzletek,minden.Félreértés ne essék,nem utálom őket.A fiatalok száma ehhez képest elenyésző.De hova fog ez vezetni?Aki most pl.20 alatt van annak ki fogja kitermelni a nyugdíjat,ha már a mostani öregeknek kevés a nyugdíjuk?(Tudom,vannak akik többet kapnak mint egy egész család.)

Hová fog jutni Magyarország?


2013. aug. 27. 10:36
1 2 3
 21/22 Sertés ***** válasza:

Kedves utolsó! Bár poénnak szántad, de van igazság abban amit írsz! Hisz elnézve a pártok kormányzati tevékenységét, látható, hogy politikai értelemben ez a puccs már megtörtént. Elég, ha az erőn felüli nyugdíjemelésekre, ingyen utazásra vs. szénné adóztatott fiatalokra gondolunk. Ráadásul az átlagfizetésekhez viszonyított átlag nyugdíj itt a legmagasabb Európában (a világon?).

Ennek a gerontokráciának a fenntartásával csak az a "gond" hogy már nincs vasfüggöny, így szöknek a rabszolgák...

2013. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 rémuralom ***** válasza:

"Egy nyugdíjast pedig aligha kell 20 évig eltartani, most alig van 70 év a várható élettartam."


A születéskor várható élettartam is 70 felett van, a nyugdíjba vonuláskor várható ennél nyilván valamivel magasabb. És ráadásul folyamatosan egyre csak nő. A nyugdíjba vonulás pedig nem feltétlenül 65 éves korban történik, mint te azt képzeled. Megvan mondjuk az Orbán-kormány első intézkedései közül az, amikor a nők negyven év munkaviszonnyal nyugdíjba mehettek? Itt 55-60 közötti nőkről beszélünk. Ha ők 75-80 éves korukig élnek, simán ott van a 20 év. De ha csak 17-18, azzal sem tévedtem nagyot, szerintem.


"Ha most ki tudjuk fizetni hitel nélkül ezt a rengeteg nyugdíjast, akkor a köv 10-15 évben csak kevesebbet kell eltartani."


Kevesebbet kell eltartani, de kevesebben is leszünk, akik eltartjuk őket. Nem értem, mi olyan nehezen érthető ezen. Nem állt meg a népességfogyás, és még csak nem is lassult különösebben. És nem, nem tudjuk őket hitel nélkül kifizetni. Már hosszú évek óta egyhavi nyugdíjkiadásnak megfelelő deficit van a nyugdíjkasszában, azaz a teljes decemberi nyugdíj tulajdonképpen hitelből megy.


"Azt pedig hogy miből, sajnos nem a születésszám adja meg, hanem a munkahelyek száma."


Meg tudod jósolni, mennyi munkahely lesz 20-30 év múlva? Nem, ugye? Hiszen azt sem lehet megjósolni, jövőre mennyi lesz, nem azt, hogy húsz év múlva. És azt meg lehet jósolni, hogy nagyjából mennyi aktív korú lesz 20-30 év múlva? Megközelítőleg. Ebben segítenek a születési adatok, mert akik 20-30 év múlva aktívak lesznek, azoknak jelentős része mostanában születik meg.

2013. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!